Fiat Croma 2.4 jtd

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Doleq4
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: To Mar 01, 2011 11:12 pm

Bilo kake informacije na Cromo so dobrodošle.Kako se kej 200 konjski 2.4 jtd obnese poraba,moč?
Zanimivo,da so vsi 2.4 jtd avtomatiki.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Kakor vem so to isti motorji kot v 159kah, torej velika turbo luknja, problemi z dpf...
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Če je avtomatski menjalnik, je to verjetno 210KM motor, zabremzan na 200KM. Vsaj pri 159 je to tako, ne vem kako je pri Cromah.
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Avtomatski menjalnik je od toyote (več o njem pa tukaj). Največje hibe crom so alternatorji (nekje sem slišal da so prešvoh, oz. da je napeljava prešvoh). Drugače je pa to tapravi kruzer. 8)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Binji napisal/-a:Če je avtomatski menjalnik, je to verjetno 210KM motor, zabremzan na 200KM. Vsaj pri 159 je to tako, ne vem kako je pri Cromah.
Ni tko enostavno. Letnik do 2007 so stari 200 konjski motorji, od 2008 naprej pa so zabremzani 210 konjski...

Drugače pa OK avto, menjalnik je super, motor pa recimo ne ravno posrečen, če gre za letnik pred 2007. Od 2008 naprej je za moje pojme veliko boljša izbira.
Uporabniški avatar
Doleq4
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: To Mar 01, 2011 11:12 pm

Torej po 08 letniku so zabremzani 210 konjski.Trenutno ni niti enega takega na avto.netu.
Pa je res tako katastrofa motor 2.4 jtd do 08letnika?

Kaj pa še kaka primerjava med 159 in Cromo s tem motorjem?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Motor ni taka katastofa, samo v primerjavi z novim je ko dan pa noč... tako da iz tega stališča jaz nikol nebi vzel tastarega...

159 je itak čist drugačen avto kot Croma, težko primerjat...
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:Motor ni taka katastofa, samo v primerjavi z novim je ko dan pa noč... tako da iz tega stališča jaz nikol nebi vzel tastarega...

159 je itak čist drugačen avto kot Croma, težko primerjat...
Ko govorimo o automatiku jaz nisem tako preprican, da sta kot dan in noc. Namrec automatik ti redko vozi v ti. turbo luknji. Prav tako je razporeditev navora ali pa ob čutek bolj pravilno receno pri automatiku drugace razpotegnjen.
Stari 200 konjski motorji ce so automatiki niso slaba izbira, ce ga pa primerjamo z tocnim menjalnikom je pa slednji resnicno bistveno manj uporaben motor. Pa ne da je "slab" toda od 2.4 jtd človek pricakuje UPORABEN NAVOR in ne samo visoko porabo.

Meni je croma 2.4 vsekakor vvšečen avto z enakimi felerji kot alfa z enakim motorjem. Edino kar je meni motece je automatik, ki ga jaz osebno ne maram. Ampak to je zopet moja kaprica in filing šaltanja ki je pač moški občutek kontrole nad nečim. Priznam pa da je automatik bistveno bolj prakticen in uporaben za vozit, kar vidim pri fotrovem terencu, se posebej pri speljevanju v strm hrib ali vleki tezke prikolice. Pri automatiku ni nobenega trpljenja in razmisljanja kdaj bos saltal.
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Drugače pa če razmišljaš o cromi, hibe imajo kot je že napisano alternator, servo volan (motor), zadnje zgornje roke. Glede mašine, če nisi preveč zahteven, še najmanj zgrešiš če vzameš 120KM 1.9 multijet boš imel najmanj stroškov, kakor tudi porabo. Konec koncev jo pa pač čipaš na 150 če ti je 120 premalo, meni zadošča.
Odgovori
  • Informacija