SLOVO - Marchionne: Znamka Lancia je mrtva

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Upam, da ne. Upam in želim si, da je to samo trenutni stand-by. Trenutno v makaronijevi viziji, tudi sam ne vidim mesta Lancie, kar pa je škoda (Lancie se že od nekdaj drži sinonim "italijanskega mercedesa", zato bi lahko nadaljevali v tej smeri). Ampak pustimo času, čas. 8)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Je boss rekel, da bo Lancia izključno še samo na italijanskem trgu, povsod drugje se jo umika in namesto nje pride Chrysler.

Tako da bolj ali manj je z njo konec. Kako žalostno za nekoč eno vodilnih znamk inovacij, dirkanja in luksuza.
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

alfa_samec napisal/-a:Je boss rekel, da bo Lancia izključno še samo na italijanskem trgu, povsod drugje se jo umika in namesto nje pride Chrysler.
To, da se bo prodajala samo v Italiji, ni nič čudnega/slabega, saj je bil italijanski trg še vedno ključen za Lancio (bomo šli pa v Italijo po Lancio :D ).


Chryslerja v Evropo ne bo, razen mogoče v Angliji. 8)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj pa vem, glede na to, da si šefe premisli vsaj 10krat na leto za vsak projekt, je tudi tole samo še na papirju ...

Tip ima po moje ADD in ne ve kaj govori.
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

carlo napisal/-a:Upam, da ne. Upam in želim si, da je to samo trenutni stand-by. Trenutno v makaronijevi viziji, tudi sam ne vidim mesta Lancie)
Vizija? Jaz osebno ne vidim nobene vizije, saj se načrti spreminjajo vsak mesec, krvavo potrebne novosti pa prestavljajo v nedogled.

Leta 2011 sem še verjel Marchionneju, saj je človek navsezadnje rešil Fiat pred propadom in ker sem mislil da bo leta 2013 AR že oživljena z novo Giulio, Kamalom (SUV) in naslednico 166.

Tudi ideja o povezovanju Lancie in Chryslera ni bila tako slaba, če bi jo izvedli na pravilen način v stilu VAG koncerna (ne pa da so dobesedno nalimali značke Lancie na ameriške grdosije) .

Tale izjava Marchionneja pa zmaga:

Moramo biti pošteni. Lancia nikoli več ne bo, kar je bila nekoč
A ta človek ne vidi vzpona Škode, Kie, Jaguarja in sličnih znamk?
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Thesis še danes izgleda sodobno: http://www.youtube.com/watch?v=BVz_J5nxjl8 =D>
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

UKi napisal/-a:Thesis še danes izgleda sodobno: http://www.youtube.com/watch?v=BVz_J5nxjl8 =D>
Se popolnoma strinjam, zadnja prava Lancia.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

edina lepa je lancia Y vse druge so pa :puke: mogoče ko bom star 50+ bom potem drugače rekel :wink:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Meni je pa Lancia 300C hud avto 8) :mrgreen:
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

alfa_samec napisal/-a:Meni je pa Lancia 300C hud avto 8) :mrgreen:
Avtu nič ne fali, samo to ni Lancia. 8)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

carlo napisal/-a:
UKi napisal/-a:Thesis še danes izgleda sodobno: http://www.youtube.com/watch?v=BVz_J5nxjl8 =D>
Se popolnoma strinjam, zadnja prava Lancia.
Lancia je že od nekdaj znana kot italijanski "mercedes"...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

MaStr napisal/-a: Lancia je že od nekdaj znana kot italijanski "mercedes"...
In na tem bi moral makaroni graditi. Roko na srce, Italija nima "predsedniškega avtomobila". Maserati je preveč bahaški, ne me narobe razmeti, gre za super avtomobile. 8) Upam, da se mu z AR posreči, ker potem je ta na vrsti za odstrel.
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Ne razumem Makaronija zakaj se je odpovedal Lancia-i. Fiat naj bi bil ljudski avto(konkurenca VW-ju Oplu, Kii, Renaultu...), Alfa šprtni avto(konkurenca BMW-ju...) in Lancia luksuzni avto(konkurenca Mercedesu, Audiju, Volvotu, Lexusu...) Lancia sploh ne bi skakala v zelje nobeni od Fiatovih znamk ampak bi samo zaokrožila paleto razreov, ki bi jih ponujal koncern Fiat. Očitno je Makaroni preškrt da bi vložil nov denar za ponovni razvoj Lančine znamke. Verjetno so bile pretekle zablode prehude zaradi katerih ima še danes travme in zato nima jajc, da bi se še enkrat spustil v novo avanturo.
Jaz sam dvomim, da bo Lancia še kdaj to kar je bila smo se je že večrat pokazalo, da se da znamko narediti tudi iz nič(Lexsus). Potrebna je samo prava vizija, volja in odločnost vodstva. Mogoče pa Fiat kdaj dobi takšno vodstvo. Sej ne pravim, da je Makaroni slab samo je za nakup Chrayslerja žrtvoval Lancio in del Alfe. Ja Lancia je kolateralna škoda nakupa Chrayslerja.
ALFA ena in edina!!!!
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Bojim se, da od te uprave, ni za pričakovati velikih vlaganj v avtomobile, ki so bili ponos Evrope, kajti s svojimi dejanji dokazuje, da je "proameriška" (veliko stavijo na chryslerja in pa uspeha AR na ameriškem trgu, ... kaj pa če tega uspeha ne bo?) Me je kar strah pomisliti, kaj bi se zgodilo z AR, ukinitev/prodaja VW in pa dokončna selitev sedeža fiata v Detroit. :?
Odgovori
  • Informacija