Fiat Stilo 3vr

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Mi lahko poveste kakšen je to kej avto, kakšne hibe so ipd.? Lastil sem si 147 tko da a ima iste probleme z rokami, da škripajo pozimi?

Pa kupujem bencinarja, sepravi me zanima 1.2, 1.4 in 1.6, slednji ima dva motorja en je "navadn" 1.6 (iz brava pomoje) z 75kW in eden je MPI enota s 77kW.

Mi lahko kdo pove kakšni so te kej motorji po zanesljivosti, kolikšna je realna poraba itd.?
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Moje izkušnje z idnetičnim avtom 1,6 16V , katerega si "žena" lasti 10 let. Letnik 2002 prevoženih 175000 km.
Zgornje roke ne škripajo, ker jih nima :) Ima MacPherson sistem na prednji osi.
Motor je trpežen in neuničljiv, seveda pod pogojem da je servisiran. Motor sicer ni biser po zmogljivostih, dela pa...
Vse drugo razen spodaj naštetega v 10 letih je bilo v mejah normale. Ne pričakuj da boš za 2k€ ki jih boš dal za avto dobil biser. Pri tako starem avtu je najbrž veliko stvari za uredit.

Glavna slabost, ECU zelo rad odpove, nov je 700€ rabljenega boš težko dobil dobrega.
Hladilnik vode rad pušča na spoju, je bil menjan že v garanciji, pa je spustil še enkrat.
V garanciji je bil menjan še volan.
V 10 letih je bilo zamenjanih veliko stvari, ampak velika večina potrošne robe, ki se jo menja na vsakem avtu.
Zadnjič spremenil skyblue, dne Sr Jul 30, 2014 10:04 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

To slišim povsod. Pač avto dela (hecno ker je fiat) in da je kar podcenjen. Meni je kar na1x padel v oči, za fiate se res nikol nism zanimal, ampak mi deluje vredu zadeva, sploh za svoj denar.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Če ga boš uporabljal za mestne vožnje, manj kot 10kkm na leto je boljša izbira kot dizel. Je veliko cenejši za vdrževanje kot AR 147. Ga je pa treba res dobro pogledat pred nakupom, ker če si boš nakopal "britof" boš dal 1k€ na njega za dobro jutro.
Zadnjič spremenil skyblue, dne Sr Jul 30, 2014 10:11 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Moj stric ga ima - Stilo 1.8 bencinar. Lastnik 5 let, menjal je ecu, menjalnik, ne dela odpiranje prtljažnika, roke so vse fuč, zavore cvilijo nenormalno.

Žarnice se ne da zamenjati spredaj, razen če razmnotiraš pol avta.

Sveti Airbag lučka kljub menjani mrežici pod sedežem za 400€, napake se ne da izbrisati. Lušči se barva na odbijačih (je črne barve), luči spredaj so postale meglene (ne od vlage, pač pa je plastika postala motna).

Kar se motorja tiče je tako, da pije precej olja, ne gre ravno najbolj mirno in na trenutke crkne na mestu, pa cuka tudi. Vzrok je "neznan", je pa res, da je avto totalno zanemarjen, vozi se skoraj vedno brez olja (ko že grozno kleplje mu povem, da naj dolije olje, ker slišim ventile v hišo zjutraj in potem dolije rabljeno olje iz traktorja), samo olje pa mislim, da se je v 7-ih letih menjalo točno 2 krat.

Alfa bi pri njemu že zdavnaj zaribala :)

Malo je nepregleden nazaj, kabina notri je bolj utesnjena kot v 147 (sploh zadnja klop je za višje neuporabna), tista zadeva s City mode volanom je totalen polom, stroški vzdrževanja pa enaki kot pri 147 razen variatorja in 8-ih svečk.

Poraba 9 litrov.

Če me vprašaš je 147 veliko, res veliko bolj kvaliteten avto zunaj in znotraj, bolj prostoren in bolj praktičen. Kvaliteta materialov je na precej višji ravni. Pa še lepši je.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Na lepotnem tekmovanju nebi zmagal, tukaj se strinjam :)
Jaz sem dal mnenje o avtu ki ga vzdržujem 10 let. Če ga ne vzdržuješ, tudi mercedes ne gre večno. To da so luči popokane in zbledene pri 10 let starem avtu je dejstvo neglede na znamko.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Saj sem lepo napisal, da je avto totalno zanemarjen in če bi imel recimo Alfo, bi mu že zdajvnaj zaribal motor.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Mislim, da mi je jasno, da 10 let star avto pač ne bo kot nov. Namen imam kupiti en avto tam za 1,5k do 2k. Gledam tudi Škoda Fabie :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Poglej malo, če najdeš kakšen dober primerek Audi A3 - so kar ok, paziti pa je potrebno na rjo res povsod, masten motor, zjebano notranjost.

Kar ok avto. Motorji neuničljivi 8V, dobro potegne, poceni vzdrževanje napram Alfi (velik servis na pooblaščencu je samo 260€, mali servis 67€). Ne glej 1.8, ker so to kao neki special 5V motorji na valj in imajo grozno visoko porabo, cca. 10 litrov in več. 1.6 je ok, zmerna poraba 8 litrov, 100 konjev, da ni predrago zavarovanje, nobene komplicirane tehnike. Sklopka 80€, zavore 50€.

Je pa nemško dolgočasna notranjost, večina avtov ima menjane volane zaradi čelnega, hitro odnese rit in ne sanja se mi kaj je premium na tem avtu.

Je pa fajn, ker imajo večinoma realne km, so redno servisirani (pač zaradi nizkih cen servisov) in odlično držijo ceno.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Sam je pa grd, not pa tud katastrofa. Bom pa jih mal pogledu, mogoče se pa kej najde.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če te kateri zanima, mi javi, ker sem jih večino šel pogledat pred dobrim letom :)
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Ne vem, zakaj se toliko folka vpikuje v kvaliteto materialov :roll:
Razen morda blaga sedežev, ki je pri stilotu bolj "avtobusna", je vse drugo boljše. Tista folija prek armature in po vratih, ki zna po vogalih zaradi krčenja dobivat špranje (ali bognedaj naredit kako luknjo vanjo) pri 147 je katastrofa. Edino maxibrill loverji jo imajo raje kot fiatovo mat.
Da notranjih ročajev vrat ter stikal za šipe in špegle niti ne omenjam, ki so pri 147 žal za skozlat.
Tudi volan ima stilo boljši.
Kar se pokvarljivosti tiče: oba sta loterija. Kakor boš naletel.
Je pa alfa zvočno bolje izolirana in tudi vozne lastnosti so boljše.

Da ne bo pomote: imam oba, 147 in stilota, ampak ker je stilo jtd pa še mw pač ne morem dat ocene za 3v bencinarja.
Tako alfa kot fiat bi se morala marsikaj naučit drug od drugega in fiat si nikakor ne zasluži take graje. Itak je že v osnovi cenejši avto, torej se jih ne da neposredno primerjat.
Imata pa tako alfa kot fiat svoje pluse in minuse :wink:
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Pa da povem, kilometrov mislim delati zelo malo, ker imam skuter in službo imam blizu (hodim peš ali grem s kolesom), tako da neka poraba 8l mešano me ne moti.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Dejch napisal/-a:tale mi je v oko padel

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=869 ... 20Ambition
Kot sem rekel, 1.8 me ni zanimal, ker so preveč požrešni, pa še neko napako imajo.

Kar se pa tega avta tiče, pa lahko povem samo to, da je bil volan menjan (Ambition oprema ima 3-kraki volan, verjetno je bil zaleten) in pa klima ne dela, ker je opozorilo za LOW Function.

Oprema gre pa tako:

Attraction - basic oprema brez čisto vsega, torej goli avto
Ambition - športna oprema, 3-kraki volan, nižji in trši avto, drugačni materiali sedežev in oblazinjenja
Ambiente - luksuzna varianta z veliko dodatki zunaj in znotraj, pač kar je želel kupec po naročilu.

Letniki 2001 so veliko lepši, takrat je FL, druge prednje in zadnje luči, notri veliko bolj kvalitetni materiali po vratih in armaturki, drugi števci, dig. prikazovalnik, barvani pragi in drugačni 1.6 motorji s 102 konji.
Odgovori
  • Informacija