Lancia Kappa 2.4 potrebujem nov motor

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
tuportoma
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Apr 22, 2015 12:02 pm

Dober dan !

Na mojem avtu Lancia Kappa Coupe mi je zaribal motor,mehanik je rekel da se popravljati ne splača naj kupim nekje rabljen motor.Pa me zanima kateri motori vse pašejo v ta avto oz kak vem ker je več verzij sedaj imam notri 2.4 bencin, bi pasal tudi 3.o ? ali 2.o turbo ? pa če mogoče ve kdo kje bi to dobil ? Hvala za odgovore!


lp !

Tomaž
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

vse se da notri spravit, ampak a se splaca? Verjento ne. Tako da poskusi poiskat taksen motor, ki gre notri brez predelav, se pravi da ostane isti menjalnik, most, polosovine, elektrika....
Malo poklici po odpadih, se bo ze kej naslo.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Točno tako...najlažje pa z najmanj stroška daš noter isti motor.

Original so bli pa noter motorji 2.0 20V, 2.4 20V, 2.0 16V Turbo, 2.0 12V V6 Turbo, 3.0 V6...pa sem vrjetno še kakšnega pozabil. To bi vse šlo noter, vendar so potrebne predelave.

Če bi pa hotel motor menjat zaradi več moči, bi pa jaz stavil na 2.0 20V Turbo, kakršni so bili v Fiat Coupe-jih...je dost plug&play, samo še vedno so potrebne določene modifikacije.

LP.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Kateri letnik pa je kupejka?

Najbolj prijetna je menjava z enakim motorjem, oziroma tudi 2,0 20V je čisto enak! Imam limuzino 2,0 20V, 114kW letnik 1997 z menjalnikom od 2,4 in 2,4 20V 129kW, letnik 2000 z novejšim motorjem. Vožnja z obema je zelo podobna, le pri 2,0 je potrebno kakih 500 vrtljajev prej prestavljati v nižjo prestavo. Pri vožnji po klancu navzgor.

Če te morda zanima 2,0 motor, imam enega. Avto je imel 184k km prevoženih, motor pa je imel le nekaj 10k km, saj je bil zamenjan s tovarniško novim. Kdaj in pri koliko km je to bilo, bi pa moral v servisno knjigo pogledat.

https://www.youtube.com/watch?v=XOF8hIjN1zA" onclick="window.open(this.href);return false;
tuportoma
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Apr 22, 2015 12:02 pm

Hvala za odgovore, ja to sem sedaj izvedel sem dobil številko od enega je rekel da mi lahko zrihta 2.4 iz italije za 500 eu to je malo preveč, najboljše je da dam notri isti motor ni potrebnih nič modifikacij.Po odpadih grem pa klicat jutri :) samo je način da preverim če je motor ok če je iz odpada se nemorem vedeti dokler ne teče ? Aja avto je pa 1999 letnik,karoserija super ohranjena nič potolčena,rjava...avto je tekel normalno nič ni ga vleklo ali pa kaj,zato mi je ga škoda pa še unikat je :) meni je en lepših avtov :)

DAMIJAN :

Ja a veš kakšne bi mogle biti modifikacije če dam noter 2.0, sem že sam mel pred leti tudi 2.0 lybro pa je šla dobro,mi žal da sem jo prodal bedak :) Kolko bi hotel imeti za komplet motor pa od kod ste ( sicer to ni težava ) :) lahko mi tudi zaupate vašo telefonsko v zasebno sporočilo pa vas pokličem...
lp !

Tomaž
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ti me kar pokliči!
LJ-okolica

http://www.bolha.com/avto-moto/avto-ogl ... 1&kw=kappa" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Pa je smiselno noter tlačit 2.0 motor pa plačevat cestnino pa konje od 2.4. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Koliko je pa pri cestnini razlike? :mrgreen:
Pa kW bi znalo biti tudi razlike-koliko? :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Imam Kappo 2,0 114kW in 2,4 129kW pa sta obe v istem razredu!

Na kratko, ni razlike glede zavarovanja! :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija