Lancia Kappa 2.0 20VT

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Zdaj, ko so hladnejši dnevi in bo aktualno gretje v avtu bodi pozoren, če bo kaj dišalo po antifrizu v notranjosti ali pa bodo šipe, sploh vetrobransko, kaj bolj mastne. Pomeni, da pušča radiator za gretje in ga čimprej menjaj, da ne zalije elektronike pod sredinsko konzolo.

Lahko pa pri sovoznikovih nogah odpreš "vratca" in pogledaš, če že kaj teče...
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Hehe, kot bi poznal moj avto. Ravno sem mislil pisat, da pušča.. Zadnjič mi je po vožnji pustil nekaj tekočine dol in ko sem gledal kako daleč zadaj je voda mi je samo to padlo na pamet glede na to da je bil antifriz. No zdajle sem na hitro še pogledal od znotraj in se vidi povsod nekaj kapljic. Zgleda bo treba tudi tole čimprej pod nujno zrihtat.

Za tale poseg je verjetno potrebno malo več dela? Veš mogoče kako je z dobavljivostjo tega hladilnika?


+ Ob enem ko sem šel tole pogledat in malo zalaufal avto sem ugotovil, da gretje sedežev dela! :D poleti je bilo verjetno zmeraj tako toplo, da nisem opazil razlike, saj je tudi sedaj rabil sedež kar nekaj časa, da je začel greti. Je pa definitivno velik plus, sam pozimi res paše kdaj.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Menjaj takoj! Da ne boš imel še kaj elektronskega sranja. Ker tam spodaj je tudi modul za zračne blazine!!!

Za menjavo moraš izprazniti sistem klimatske naprave, ker moraš odstraniti cevi. Pa priskrbi si tudi O tesnila za spoje, katere boš razdiral. Je pametno jih zamenjati.

Z dobavljivostjo grelenga radiatorja ni problema, ker je enak za Kappo/AR166. Cena je pa okrog 30€.
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Damijan napisal/-a:Menjaj takoj! Da ne boš imel še kaj elektronskega sranja. Ker tam spodaj je tudi modul za zračne blazine!!!

Za menjavo moraš izprazniti sistem klimatske naprave, ker moraš odstraniti cevi. Pa priskrbi si tudi O tesnila za spoje, katere boš razdiral. Je pametno jih zamenjati.

Z dobavljivostjo grelenga radiatorja ni problema, ker je enak za Kappo/AR166. Cena je pa okrog 30€.
Zato pa nedeljski mehaniki neradi menjajo notranje pečke. Je vse preveč dela za malo ceno. Na servisu pa si vzamejo vsaj dva delovna dni in mnogo delovnih ur.
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Živjo!

Hvala za napotke, bi pa rabil še malo pomoči :) Nekaj dela sem že naredil, se mi je pa zataknilo tu..

Slika

Kar sem vijakov videl je odvito, za pol centimetra se vse skupaj premika ven pa ne gre, je treba posebej najprej levi in potem desni del ven..? Ravno tu ni nobenih slik tako v temi od El Barto za alfo 166 kot tudi v tvoji Damijan. Če je še kaj v spominu, da ne grem na silo :D
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

0. tistole lajšto z releji in varovalkami se da še bolj odmaknit. Glej potek kablov.
1. cevi klime, ki pridejo čez toplotno zaščito do ekspanzijskega ventila klime, stran! So nekje pod ekspanzijsko posodo spojene...
2. ekspanzijski ventil klime stran!
3. čep, ki drži toplotno zaščito stran, da lahko toplotno zaščito tudi odvihaš!
4. ventilator drži malo vijakov. Vse odvij, odklopi konektor in zdaj s potrpljenjem nekako izvij ven ventilator. Ja, je jebeno.
5. Na L in D strani je nosilec, ki drži uprjalnik. Odvij vse vijake in odstrani nosilca.
6. na vrhu ohišja uparjalnika imaš 3 okrogle kovinske zaskočke. Gre težko, odstraniš jih z izvijačem, ne jih izgubit, jih boš potem še rabil. Držijo samo ploščat kos plastike, k ije neke vrste zaščita.
7. povsod okrog so knipingi, ki držijo ohišje uparjalnika pritrjen na notranji del ohišja, kjer je grelec kabine.
8. s5 živčki, da dobiš ven to ohišje. Preklel boš tisti 2 cevi, k ivodita do uparjalnika. Ne moreš ju prej demontirat.
8. pol je pa samo še LEGO. :mrgreen:
9. Odklopiš cevi na grelcu kabine.
10. pri sestavljanju bodi pozore, da ne zamenjaš med sabo dovodne in odvodne cevi.
11. privošči novi objemki.

Tolk na hitr...
Če je premal pa še piši tvoje tegobe... :)
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Tale 4 tocka me se zmeraj jebe :) ventilator noce ven :) gre ven cel ali v dveh delih? Ne eno ne drugo noce :)
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Ta pri meni je ocitno prevelik, nevem kako so ga not dobil hehehe
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Ok je zunaj!
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Je pri vseh enako velik. Malo obračanja in zvračanja pa bo šlo ven. Nikakor pa ni potrebna nikakršna sila. :)

Ko imaš jebentilator že zunaj, razdri celotno ohišje (tistih nekaj knipingov po obodu) in ga znotraj dobro očisti in posesaj. Ohišje lahko tudi opereš. Brez ventilatorja seveda! Ponavadi se pri ventilatorju nabere raznih listov, ki potem blokirajo ventilator in na dolgi rok ventilator (po nepotrebnem) crkne.

Da si vse razkopal si moral odstraniti tudi mehanizem brisalcev z motorčkom.
Imaš priložnost, da odpreš pokrov elektronike na motorčku in na novo polotaš vse spoje. Nekateri so verjetno že hladni in tako si v prihodnosti (ali pa kmalu) prihraniš ponovno šraufarijo, da boš polotal elektroniko.
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Ja to že sproti čistim vso umazanijo, ki je notri. Tudi ventilator sem razstavil in očistil. Bom pa pogledal še omenjeno elektroniko, v kakšnem stanju je.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Na oko skoraj ne boš nič opazil na elektroniki.
Če pa že boš, boš edino na največjih treh kontaktih, ki so povezani z motorčkom. Ponavadi so razpoke naokrog. Tako da preventivno kar polotaj.
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

No mesec bo kmalu okoli, bi že kdo mislil da sem pozabil update napisat, pa temu ni tako :)

Imel sem drugega dela in kolikor sem uspel sem delal počasi in natančno. No zdaj že počasi zaključujem in seveda se je moralo še kje malo zataknit. Odlomil se je čep za odzračevanje.

Slika
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Klasika...teli plastični čepi ratajo z leti čisto krhki in se jih takoj odlomi.
Če je ravno, ni zabavno.
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Preklical pol Ljubljane, novega zgleda ne bo šlo dobit. Razen če ga na uradnem kupim komplet s cevjo ](*,)
Odgovori
  • Informacija