Lancia Kappa 2.0 20VT

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Hehe, kaj si vpogosto v štepancu?
Ja tablice so dol, trenutno ni registriran in sem dobil opomin, da moram narest odjavo in vrnit tablice. -Bolj problem pomankanja €€

Nazadnje ko sem ga prižgal je par sekudn cvilila tudi servo pumpa, ki ima zdaj že pod MIN tekočino, pa sem že 3x gledal pa potem 3x nisem uspel nič dokončno razjasnit ampak teče rdeče, pod pokrovčkom pa je videt zeleno-rumena. Tako ne vem ali bi in predvsem kaj bi dolil. Ko dodamo še že prej omenjen problem potem je tako kot je in prihodnost je negotova :)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Sem dostikrat tam ja.
Včasih tudi večkrat dnevno... :)
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

No zadeva se bo počasi premaknila naprej in sicer..

Tudi ko gledaš 3x, 5x če ne gledaš prav ti ne pomaga, dejansko sem se zapičil v nivo olja za zavore, ki jasno ni roza in mi ni šlo v glavo, tudi manjkalo ga je dosti manj kot bi rekel, da ga je priteklo ven :) Dejansko dostikrat ko zadeve zgolj gledam naredim prehitro in ne pogledam predobro. Zdaj sem si rekel, da hočem 100% ugotovit in si vzel par min več in jasno še hitreje prišel do rešitve. Pač rezervoar za servo volansko olje je za požarno steno, sej ne da sem tudi tam že vse podiral in videl vse. OK. Zdaj je.

Olje dolito, prav tako sem dolil še olje za zavore saj ni bil čisto na max tako je šlo en notri dober deciliter. Avto sem po več kot 3 tednih tudi prižgal, je vžgal iz prve in teče lepo. Tako da je zgleda tudi akumulator kar pri kondiciji, glede na mraz v zadnjem mesecu.

Še zmeraj torej malenkost pušča olje od serva in to moram sedaj po hitrem postopku sanirat, saj začnem v januarju z novo službo in bom rabil avto.
Kako točno se bom lotil popravila še ne vem, najrajši bi našel nekoga ki bi mi pošvasal to aluminijasto cev - v kolikor se bi seveda dalo oz. se da to dovolj dobro naresti glede na debelino cevi. Če ne drugače znam zadevo kako drugače začasno rešit.

Če bo vse po planu do januarja zamenjam še olje, napolnim klimo in avto registriram.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Snami cev dol in daj narediti novo v npr. Pritt. Tisto varjenje je bolj flikanje kot kaj drugega. Je pa cenejše
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Hitro je mesec okoli, no zdej se je tud neki dogajal.. Sem se nekaj trudil olje zamenjat pa ni šlo, bolj kot ne vreme krivo, enkrat sem probal pa ni bilo pravega orodja in nisem sam mogel nič. Tako da je nekako bolj vreme krivo, da potem cevi za servo nisem niti dosti gledal..

No zdaj je bil avto pri mehaniku, ta mi je zamenjal olje inpa pošvasal cev servo olja. Ja, dejansko naj bi bila tudi za Pritt prezahtevna za duplicirat in je ostala le ta opcija vsaj za sorazmerno hitro, drugače se jasno da vse, samo je pol pa že lahko res €€.

Avto v prihodnjih dneh registriram in gre na cesto, seveda najprej do pralnice, potem pa na eno lepo vožnjo, da mal prideva oba kseb :D

Bomo probal pa še kaj dokumentirat to, da ne bo samo text v tej temi :)
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Kaj je sreča v nesreči.. ko ti ne dela luč in odpreš havbo pa vidiš, da čep na pokrovu motorja sploh ni gor.

Ja, danes sem ga registriral, par minut preden so zaprli in se odpravil, da nardim en mali krog. Ker je bila tema sem videl, da ne sveti najboljše OK ne dela desna žarnica, odprem havbo, da pogledam in vidim spodaj dejasko še eno črno umazano krpo pa zraven pokrovček.

Jao. Ma sej ne rečem se zgodi. Je pa dobro, da sem ta servis naredil tu blizu in sem do doma šel počasi.. Ponavadi havbo odpiram po 3x na dan za brezveze, no od mehanika je pa nisem imel namena tudi časovno in tudi komaj sem čakal, da grem vsaj en krog se malo vozit. No tokrat je žarnica za celih 1,5€ verjetno rešila mnogo preglavic, je olja nekaj že našpicalo ven, ne upam si predstavljat, da bi to kasneje ob obremenitvah in temperaturi... ah.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pa ma res s5 tablice... =D>
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Lahko poročam da gre tudi v sneg lepo :) seveda sem se vozil le tiste dneve ko je bilo spluženo, pa še takrat bolje da šaltam v višjo pri 1400rpm, drugače gre vse v prazno :mrgreen:

Imamo pa jasno tudi nov problem. Ko se enkrat dobro ogreje potem topel ob ponovnem vžigu teče na 4 cilindre. Zaenkrat zaradi vremena še nisem uspel nič sam pogledat, sem mislil preverit najprej svečke kakšne so pa bomo od tam naprej.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Kaj ko bi tole lepotico za kakšno leto parkiral v eno mehanično delavnico in jo komplet obnovil ?

Ne vem no, tole flikanje vodi v samo eno smer. In to ni smer, ki si jo želiš ti, avto si je pa tudi ne zasluži. Znanja vidim da ti manjka, orodja tudi, garaža tudi. Finance tudi vidim da so težava. Edino kar je je volja. Ampak volja sama ne bo sanirala vseh izrabljenih kosov.

Na koncu bo še en nedokončan projekt ter stara kripe, ki se bo za sitne pare čez nekaj mesecev prodajala na netu.

Upam da se motim, zgleda pa vse tako
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Čisto tako sigurno ne bo šlo. Toliko volje za ta "stara jajca" niti nimam, in za vlaganje se zavedam, da ne bo ne konca ne kraja..

Prvotno je bil avto mišljen za zvozit pa na odpad.. No ker potem še do tja ni prišel je bilo smiselno par stvari porihtat in zdaj smo nekje tukaj vmes.


Upam pa da bi bilo se na koncu izšlo nekako tako kot sem hotel, torej da se avtomobila malo navozim in prodam naprej.. Sedaj je registriran do junija ko mu poteče tehnični. Takrat bo pa verjetno tudi naprodaj.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Se strinjam s tvojim razmišljanjem ker enostavno to ni avto, ki bi se ga splačalo obnavljati oziroma "restavrirati". Je tudi modelno nezanimiv in ne bo nikoli klasik. Ko gre človek gledat na avto.net kašna žalost je pod rubriko Lancia ti gre kar na jok. Ok, ena integralka za praktično 100.000€ (bog vedi, če se bo kdaj prodala), drugo pa vse Ypsiloni in Delte, ki nimajo nobene prihodnosti (pa tudi kupcev ne najbrž) in kup starih podrtij, ki se prodajajo za drobiž. Edino, kar mi je še pritegnilo pogled je bila stara razpadajoča Flavia, pa tudi ta ni neki klasik. Žal je res; Lancia je mrtva, po moje jih bomo čez par let gledali le še na slikah.
159 2.0 jtdm
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Ja sama Lancia pač gre proti koncu, je pa tudi za alfa-romeo bil že konec, pa se da vseeno ob vlaganju vse obudit (menađerski odkupi pa to)..

Enako torej lahko slavo Lancie zopet nekdo dvigne na nivo kot je bil včasih.

Vseeno pa izumiranje znamke na ta model in starejše ne vpliva. Predvsem pa se motiš glede tega da tole ne bo klasik. Namreč v to sem prepričan, da le ta bo! Ampak pazi - izključno 20VT! Pri veliko znamkah je pač tako in tudi tu ne bo izjeme, da se mnogo več ceni top end, kot bi se potem lahko 3.0 ali 2.0 16VT. V tujini 20VT sploh coupeji dosegajo res visoke cene, tudi limo jih bo pride do upoštevanja redkosti, saj jih je bilo mnogo več uničenih..
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

@legenda1979: Kappo so že uvrstili med klasične avte in jo že nekaj let štejejo za klasiko. Cene ohranjenih pa tudi počasi rastejo in se prodajo. Da je uvrščena med klasike pa ima največ zaslug model Kappa Coupe.

@masteR: preglej, preveri in popravi skupno maso na vžigalnih tuljavah. Kakih 5€ stroška za materijal pa malo tvojega časa ob pivu...
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

Hvala za nasvet bom preveril. Sem učeraj potem malo bral tvojo temo in sem imel preblisk, da bi lahko kaj takega preveril, tako da bom zdaj ziher.
masteR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe Sep 08, 2017 2:07 pm

No po dolgem času sem imel par minut časa in sem se odločil oprat avto. Nastalo je tudi nekaj slik:

Slika

Slika
Odgovori
  • Informacija