Novi Fiat Tipo SW, 1.4 T-Jet

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Tudi meni je bil za vožnjo v fabiji super, moči več kot dovolj, mogoče je malo, ampak res malo cukal pri nizki hitrosti, pa motil me je start in stop, ki je ugašal ko je bilo najmanj treba, pa tempomat na ročici smerokaza ni najbolj posrečena ideja...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Nov, torej z jwrmenom, je baje super motor. Malo zre, dobro gre. Nimam pa nekih izkusenj z njim...

Drgac pa tko mim grede, mas v akciji za okol 15k€ golfa variant rabbit, 1.0 tsi z 110 konji. Mislm da ma pdc, avt klimo, bt. Vem da nima multifunkcije, nevem pa a jo loh dokupis. Ni pa nic oglasov na avto.netu. Nevem kok ti golf potegne al ne, za ta denar je za pogledat it...
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Ne igra vloge jermen ali veriga - predvsem način kako je VAG reševal te težave je blago rečeno vprašljivo. Nepregledno falango vw fannboysov to seveda ne moti, verjetno sem eden redkih, ki me to odbija.

Drugač pa alternativa Tipotu: Hyundai i20
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Alternativa bi bil kvecjemu i30 po velikosti.
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Vw definitivno odpade, ker je škoda boljša v price performance, podobno kot kia/hyundai...

Vag je dejansko bolj religija kot znamka, tako, da ne smeš z razumom gledati na nekaj vsemogočnega, ampak v kvaliteto preprosto verjeti... Sicer daleč od tega, da bi bilo vse od Vag slabo, vendar tudi zelo daleč od tega da bi bilo vse dobro oz. Boljše, kot kje drugje.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Blazzz napisal/-a:Racionalno ta dacia res ni slaba, samo me žena ubije, če ji kaj tako grdega kupim :)
Si siguren?
Nov avto, pa še nekje 3k€ vam ostane za lepo poletno ali spomldano potovanje, dvomik da bi bila huda, ali pa je naša pač res tak ekonomisch...
:D

Če imaš 16k v žepu potem hyundaja pozabi, sodalvc ga je kupil za 21k pa pravi da ni top oprema...
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Letos čakamo dodaten naraščaj, zato potovanja odpadejo... In ja, Dacia res odpade, sva se že pogovarjala o njeni lepoti:)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ce mas avto dolgo in da nisi res navajen avtov iz konca 90ih kar se voznje in izolacije tice, pol raj dacio preskocit.
Ni pa slaba za kar je namenjena. Nov duster je prav hud
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

[
Vag je dejansko bolj religija kot znamka,

Dobro povedano.
Glede novega avta: zavoljo mira v hiši bo bolje, da poslušaš ženo kot sugestije s foruma.
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Hvala vsem za pomoč, sem peljal kio, ki je po občutku praktično ista kot takrat, ko sem kupil bravota, torej je ostala v letu 2012, megan je boljši, vendar se 1.6 atmosferski bencinar ne more primerjati s 1.4 tjetom, je pa notranjost veliko bolje izdelana v renaultu kot pri fiatu. Glede na želje žene, bomo na koncu skoraj gotovo končali na tipu tjet city z dodanim varnosnim paketom, gretjem sedežev, 16 inčna platišča bi pa posebej vzel, ker je cca 600eur za original nareg...
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Žens tudi plača?
Sej ne da ne podpiram nakupa, samo prašam..
:wink:
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Sofinancira :)
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Kakšen update? Je Tipo pri hiši?
Sprašujem, ker ga je kupil prijatelj in ima težave z rosenjem žarometov. Naj bi bila serijska napaka, ki je ne priznajo na garancijo in to še ni vse. Kakšne podobne težave?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Zadaj na pokrovčku od luči narediš luknjico, da gre rosa ven
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Ok, hvala Banny. Razen pomisleka, da delaš to na povsem novcatem avtu, bi utegnilo pomagati.

Druga težava je akumulator - ta se namreč popolnoma izprazni in avto seveda ne vžge. Bi bilo možno, da vlaga v žarometih naredi kakšen kontakt, ki čez noč izprazni akumulator? Se da izmeriti porabo elektrike pri ugasnjenem avtu in jo locirati? Prosim, ne me napast, če sem bedasto vprašal...
Odgovori
  • Informacija