Novi Fiat Tipo SW, 1.4 T-Jet

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ne da so platisca pomembna, govorimo o tem kaj dobis za ta denar. Vidim da se ne da nobene konstruktivne debate razvit.
Aja ti mislis da trolam? Ok, kul, ti kar kupi tipota z dvoconsko klimo, ga bojo ocitno sam zate naredili.

Lp Miholl
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Se posipam s pepelom, glede klime imaš prav. Lp
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

Vem da je "italjanski" forum, ampak na žalost ima glede vsega prav
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Da naredimo zadevo bolj konstruktivno, prosim za linke avtov kjer dobim za isti denar več (brez cen za financiranja). Dejansko bi mi zadeva koristila in ni mišljeno kot provokacija. Hvala in lp, Blaž
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Miholl napisal/-a:Kia ceed dizl 1.6 136 konjev in vec opreme

Opel astra 1.4t 125 konjev in vec opreme

Ford Focus 1.0 125 konjev in vec opreme

Par primerov karavanov za isti denar (+- par 100€) z vec opreme, kia je celo dizl, bencinar verjetno kar cenejsi
Mešanje bab in žab. Ti motorji že po zasnovi niso primeljivi, razen Opla, kar se odraža predvsem v navoru.

@Blazzz:
210.000 km brez problemov z motorjem. Nato je avto moral od hiše. Avto nižjega srednjega razreda potegne v dobrih 9 sekundah na 100 km/h. Poraba je zmerna, če nimaš težke noge in ne mara mestne vožnje ali če ga tiščiš na 190 km/h.

Imejte se lepo, Nataša
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Hvala Nataša, za najkoristnejši odgovorvdo zdaj..
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Natasa, brez zamere, tvoj odgovor je...ne znam se pesnisko izrazit...oprosti izrazu - bedast.

Kaj ni primerjivega med 1.0 in 1.4 turbobencincem v druzinskem karavanu ves samo ti.

Blaz en hint, ce ma avto boljso ceno pri financiranju to ne pomeni da ga moras vzet na 8 let z 20% pologom. Vzames na 1 leto z 80% pologom recimo.

Ce te motijo obresti poglej k renoju, ponujajo brezobrestno financiranje.

Opel ti nudi zastonj kasko, ki ni mali strosek.

Focus, sibkejsa razlicica 1.0 ki gre cist spodobno, svetlobna leta boljsa garancija in dokaj osnovna oprema, ampak je tut cena dosti nizja
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10602626" onclick="window.open(this.href);return false;

Megane, verjetno najboljsi overall pogoji in najvec za denar
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12608940" onclick="window.open(this.href);return false;

Kia, dobra garancija, oz najboljsa prakticno ce delas max 20kkm na leto in zanesljivost. Ta je dizel, cez 5 let bos za njo dobil najvec od nastetih, kije drzijo ceno.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10220067" onclick="window.open(this.href);return false;
Seat leon st, malo drazji, predlagam vsaj ogled
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12971747&show=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Tko, lej ce mene prasas da rabim family wagn in da more biti ganc nov in me znamka ne gane - vzamem megana,servis na vsakem vogalu, prodajni pogoji odlicni najbolj sodoben od vseh, prodas ga hitro, pa meni osebno dobr zgleda. Ce mi megane ne bi bil vsec bi sel pogledat astro.

Edin plus pri tipotu vidim v motorju, ki je precej star ampak zanesljiv in lepo gre.
To je vse. Notranjost je v tipotu precej slaba, plastika je res ocitno nizkokakovostna. Oprema je revna in generacijo zastarela. Cena bo padla kot kamen, garancijski pogoji so zelo slabi (beri drobni tisk), prakticno vse je izuzeto izgarancije po preteku dveh let.

Moje mnenje

Lp Miholl
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Miholl, hvala za konstruktiven odgovor.

Seat leon 1.2 tsi odpade, ker je 1.2 tsi
Fokus ni primerljiv glede opreme, pa še 5 brzin mi ni všeč, ampak, to bi požrl...
Opel mi preprosto ni všeč...

Izguba cene me ne zanima vedno kupim nov avto in ga vozim, dokler me razpade

V igri ostajata Kia, vendar bencinar in avto, na katerem sicer piše Mega NE! Ker imam '' brezplačno servisiranje'' in popravila razen delov, mi razne garancije ne pomenijo veliko.

Ker se alf in fiatov na splošno bolj malo proda so me zanimale bolj izkušnje s tjet motorji...

Vsekakor pa bom preveril kako se peljeta megan in ceed... Pa še kakšno ceno ponudijo...

Bom sporočil o vtisih..

Lp
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Tjet je drugace top. Star ampak dober.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Miholl napisal/-a:Tko, lej ce mene prasas da rabim family wagn in da more biti ganc nov in me znamka ne gane
Dacija Lodgy stepway
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

To je bolj delavno vozilo. Za 16k hocem ze mal spodobnosti od avta
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Racionalno ta dacia res ni slaba, samo me žena ubije, če ji kaj tako grdega kupim :)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

In kaj je narobe z 1.2tsi? Sem imel škodo s tem motorjem pa nimam slabe stvari za povedat o motorju.
Če je ravno, ni zabavno.
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Sodelavka v polotu 2 krat v 2 v 2 meseci pri novem polu utrgalo verigo nato so ji dali dizla, da ni delala kažina. Isto pri službeni fabiji, pa če malo pobrskaš po forumih ti bo jasno... Vsake toliko se pri vsaki znamki pojavi kakšen motor, ki ni ravno biser in 1.2 tsi to gotovo ni. Baje je 1.4 tsi boljši...
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

No ja...pri nama je delal 3 leta bp, lahko samo pohvalim, potem sva prodala...sam motor mi je bil všeč za vozit...zdaj majo pa tako ali tako spet jermena.
Če je ravno, ni zabavno.
Odgovori
  • Informacija