Novi Fiat Tipo SW, 1.4 T-Jet

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Živjo,

Odločam se za nakup FIAT TIPO SW 1.4 TJet.

Zanima me predvsem vaše izkušnje s Tjet motorji, kakšni so standardni problemi etc.
Pa če ima kdo kakšno izkušnjo s tem avtom ter vaše mnenje glede na samo 3 oz 4 zvezdice po Euro NCAP?

Hvala in lp,

Blaž
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Glede varnosti in ocene: grande punto je imel ob prihodu na tržišče 5 zvezdic, sedaj ima pa samo še 1 pri zadnji prenovi. Nižje ocene so zaradi dodanih kategorij (aktivna varnostna oprema, pešci, itd itd), ne pa zaradi slabšega obnašanja pri trkih.
Slika
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Jaz sem se tudi zanimal za isti avto,vendar na Avtotriglav nimajo testnega s tem motorjem.Dobil sem testnega z 1.6jtd,lounge oprema.Avto se lepo pelje,brez presežkov,opremo imaš v City skoraj vso katero potrebuješ.Pri tem avtu gledaš razmerje vloženo-dobljeno in tukaj mislim,da je Tipo dober nakup.Drugače pa sem govoril z mehanikom,kateri dela na Triglavu in ga poznam in mi je rekel,da s 1.4 motorjem ni nobenih problemov,je že preizkušena zadeva.
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Glede avta, za ta denar res nikjer ne dobiš več... Pa še same pozitvine izkušnje imam s fiatovimi 1.4 16V, 1.6 Etorq in 1.6 Mjet, tako da bo to skoraj gotovo naslednja izbira. 1.4 Tjet ne poznam, zato me je v prvi vrsti zanimalo, če so kakšni problemi s tem motorjem, ker 1.4 16V je v Tipu gotovo veliko premalo že za grande punta je komaj dovolj...
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Turbo motor je optimum,navaden 16v je prešvoh,sploh,če je naložen ali pa pri vožnji v klanec.Imaš na spletu veliko testov za ta avto,poglej si,v glavnem je veliko poz.komentarjev.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Kake tipote vi to gledate? 1.4 turbak gol in bos na radkapah je 13 jurjev, z nekaj osnovne opreme 14 jurjev. Lounge ki malo bolj spodobno zgleda je 17 jurjev. Tok je bila v akciji precej bolse opremljena in mocnejsa honda civic, megane ali mazda3
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Gledam: tipo sw
1.4 tjet
City oprema bela barva, jeklena platišča dodatno: varnostni paket, gretje sedežev, zatemnjena zadnja stekla,sovoznikov sedež nastavljiv po višini.


15860€, trenutno ni tako opremljenega karavana za ta denar...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Kia ceed dizl 1.6 136 konjev in vec opreme

Opel astra 1.4t 125 konjev in vec opreme

Ford Focus 1.0 125 konjev in vec opreme

Par primerov karavanov za isti denar (+- par 100€) z vec opreme, kia je celo dizl, bencinar verjetno kar cenejsi
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn ... ASC&stran=" onclick="window.open(this.href);return false;
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Vse super, samo cene veljajo za financiranje...
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Pa si izračunaj, koliko potem še plačaš...
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

pusti miholla....zadnje čase vedno bolj sanja.....včasih je bil še realen, zadnje čase pa....vedno manj.

sem zadnjič gledal tipota.....pa je imel same "bedne" mašine ( sami atmosferci)..... top ponudba sedaj je 1.4 120KM....kar mi je še vedno švoh....in me čudi, zakaj ne dajo v ponudbo ostalih močnejših, ki jih dejansko imajo na lagerju..... drugače pa soliden voz od točka A do B

izgubljajo kupce pri stvareh, ki jih imajo pa jih ne ponudijo......
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Sam repliciral sem da za 15800€ definitivno ne dobis najvec pri tipotu. Nevem kdo tu ni realen. 16 jurjev za nov avto v tem rangu na radkapah in enoconsko klimo. Dobrodosli v letu 2018

Pri oplu mas opcijo dolge garancije, kasko 8 let zastonj itd...to je pac eden od primerov, ne bi mel ne opla ker mi ni ne tipota ki je tri steri jurje predrag.

Financiranje stane, stane pa tudi ce avto skesiras.
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Alu platišča in barva so za večino slovencev res najpomenbnejši del opreme... V mojem primeru, ko pa gre za drugi avto in prevoz otrok cca 4km na dan vsekakor nepomembna. Če bi kupoval Giulio, razumem, ampak tipo ni avto, ki bi ga človek kupil s čustvi ali zaradi užitkov v vožnji.

Ne skrbite trole zavoham na daleč:)
Blazzz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jun 28, 2011 6:04 am

Aja pa klima je dvoconska, čeprav me tudi enoconska ne bi motila, seveda upoštevajoč manjšo ceno...
Odgovori
  • Informacija