Ferrari diesel!?

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Dečki pa se zavedate kakšni morajo biti prenosi, da vzdržijo 1000Nm navora? Zato je mnogo lažje narediti bencinca, ki ima manjši navor in anto moč pridobiva skozi obrate. Glede občutka pa sam kot voznik dizla lahko žal le ugotovim, da niso primerljivi z bencincom. Pa magari je novi 1,9JTD 140 hitrejši na cesti od moje bivše ljubezni 1.8ts, se po občutki za volanom lahko skrije. Pa še težek nos povrh vsega!

Ne vem, jaz ne bi kupil ferrarija dizla pa tudi mislim, da ga ne bodo delali!
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

zanimivo ferrari disel. nikol si nebi mislu :?

pa bo že sam ne verjamem če se bo več kot 5% kupcev 575M odločilo za disla. bomo videli.

verjetno bo zgubil kakšno stalno stranko ampak bo verjetno pridobil več novih kupcev. če gledamo iz vidiga jaguarja ko so naredili dizla oz. ga vgadili v svoje modele poleg tega pa še karavana dodali. podobna finta.

bomo vidl čez čas
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Pa še za maserati se govori da bo pod pokrovom diesel :?: :?: :?:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

In potem še kdo ne verjame, da gre svet k hudiču!!!!! :evil: :cry:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Da nebo slučajno v Formuli 1 kdaj diesel, takoj neham spremljat ta šport in se usmerim raje v šah.
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Hehe, se bojite, da vas bo diesel Ferrai prehitel? :)

Ma dizli so trenutno IN! Moraš met dizla, če hočeš dobro prodajo v Evropi.

Čist tko moje razmišljanje - pustimo trenutno pri miru folk, k kupi avto zaradi razkošja, ker si lahko privošči porabo 30l+... taki vzamejo top model, vzdrževanje ni pomembno. Recimo uspešne firme morajo zagont (ob koncu leta) denar, da ga vsega ne pobere država, neaktere tako kupijo res ekskluziven avto, katerega potem tudi uporabljajo za vožnjo (direktor,...), vendar je z ogromnim bencinarjev neprimerljivo preveč stroškov, kot pa z velikim dizlom, zato se tudi prodajajo VAG 5.0 V10 TDI, BMW 4.0d, MB 4.0 Cdi...

Vseeno pa pomoje NE bomo videli Ferrarija dizla, tako kot ne Alfe ponovno v Ameriki.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
Byrkus
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 224
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

LaserJaMM napisal/-a:Da nebo slučajno v Formuli 1 kdaj diesel...
Khm... 8) A misliš, da bi to bilo prvič? ;)

Slika

Med leto 1950 in 1960 je za SP Formule 1 štela tudi dirka 500 milj Indianapolisa. In leta 1952 je vozilo na sliki nastopilo z dizelskim motorjem. In to več kot uspešno, startal je s prvega startnega mesta... :lol: =D> #-o

Tako da... Ja, v F1 je pred dobrega pol stoletja na eni dirki imel Pole Position dirkalnik z dizlom. :D
Sem citroënar... pa se med alfisti vseeno dobro počutim... :D Slika
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

OMG , KASPAROV ZAKON!!!!!!!!! :mrgreen:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Na vse zgoraj napisano sem se vdal v usodo in bi dodal le še Damijanonov rek!


#-o #-o JEBIGA #-o #-o
Uporabniški avatar
davee
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 197
Pridružen: Po Nov 17, 2003 11:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Okoli dizla tko. rad čakam, da se mi računalnik naštima, da pumpa požen , se pogasnejo kontrolne lučke....................
AMPAK VIDET MI UNO RUMENO ORANŽNO LUČKO, KI PRAVI POČAKAJ DA SE OGREJEM PRED ZAGONOM (pa tudi če le 1/100s), TO JE PA ZAME PREEEVEČ!
Pa vsi, ki vozite jtd, tak ali drugačen brez zamere.
Lepo je it z dizlom v amsterdam, v beograd, berlin itd., ampak še lepš ga je žgat me ovinki, med višjimi vrtljaji, z lepim, rezkim zvokom, škripanjem v kolesih in adrenalinom v žilah. :D :D
let me fly
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Hehe. No ja, veliko se vozimo skupaj s kolegi, sem skor edini še, k mam bencinca in vam lahko povem, da sploh ni več razlike med D in B motorjem, tudi ob krivljenju po ovinkih (kakšen Črnivec, Rebrnice,....) smo čisto skupaj. Chipani dizli so danes prekleto hitri, bo treba kar turbo benzarja kupt, da jim bom delal štalo. :) Škoda, ker pri Alfi in Fiatu nimajo več posluha za nas. :evil:
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
davee
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 197
Pridružen: Po Nov 17, 2003 11:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Tudi turbo motorji se še vrnejo. Zdej so pač italjani ratal ekološko osvščeni, mal jim je pa tud v6 tb dal vetra. Uporabil so namreč preslbe bate in je pri teh mašinah dokaj običajno, da ti preploza bat.
In npravim, da dizli niso hitri. Ampak fantje. Pokažte mi dizla, ki ima pri isti prostornini enkao moč kot bencinar (pa če je dizlu turbo, naj bo še na bencinarju). Pa da pol vidmo. In pri pospeških in pri končni hitrosti, itd.
let me fly
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

VAG 1.8TB 150KM, 1.9TDI 150KM (sicer ima ta TDI realno celo 165KM na motorju). Za pospeške ne vem, razliuka je manjša kot 0.5 sekunde.

1.9 mJTD 140KM - neki se je govorilo tudi o 1.9 JTD 150KM, verjetno kasneje, pa 1.8 144KM, razlika v pospešku tudi ni večja kot 0.5 sekunde, pa tudi če je eno sekundo. Težko upraviči še enkrat višje stroške za gorivo.

Hehe, me pa zanima razlika med 2.5 V6 ~190KM in 2.4 mJTD 175KM, chipano na 200KM. Hehe. #-o Tole zna delat preglavice.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Pokažite dizla, ki se bo v zavoju obnašal tako lepo kot bencinc, ki prestaviš v prestavo nižje! Pri mojem dizlu moram delat vse živo, držat bremzo pred zavojem in pohodit gas že sekundo prej pa potem spustit bremzo, da lepo zdrsim skozi ovinek, da ne odnaša preveč zadka, nos pa itak vedno ven sili! In po vseh teh manevrih se približno peljem tako hitro kot sem se z 156 ts, glede občutka pa ni niti primerjave! V srcu še vedno zmaga bencinc!
Walter de' Silva
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: So Nov 08, 2003 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Če se že sedaj vsi toliko pritožujete, kako bo šele potem, ko boste bencin le še v lekarni našli. :D
Sicer pa, saj so se strojevodje tudi pritoževali ko so iz premoga na nafto in kasneje elektriko menjal. 8)

A mislite, da bodo ferrariji imeli kakšne posebne točilne pulte in ne tistih mastnih ročk,...

Teo, nekaj bi še k tvojem postu pripisal:

Nato pa srna in BUUUM,... :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija