FIAT

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori

Ker model Punta vam je najbol usec? (se ga da najbol ušmekat)

Taprva serija
7
21%
Tadruga serija
22
65%
Tatretja serija
5
15%
 
Skupaj glasov: 34
Uporabniški avatar
klinc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 9:50 pm

Kle napište svoje izkušnje z FIAT-i. Jest mislm da so to zelo kul avti, ker se jih da ušmekat u nulo, še posebi Punto! 8) :doubt: :) :lol:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Kva pa vem... mene niti ne gane tolk. Kvarjo se, sploh tanovi puntiči.. servo volan, štrom, poleg tega ni v avtu NIČ prostora. Jest še nog nism mel kam dat ker je spodn del armaturke tko blesav narjen da tišči v piščali.. Ni avto k bi ga mel.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Pa še v drugi seriji se vsem zarosijo sprednje lampe uznotrej. Če ne mi je pa druga serija najbolj, ampak samo trovratna različica.
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Ne vem, meni je bila le Regata 100, ki sem jo imel tudi sam, všeč! Ostali Fiati niso naredili vtisa name! Vsaj sodobni ne!

Morda bi jih moral več voziti, da bi lahko sodil!
Uporabniški avatar
uLtRa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 11:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ok se strinjam d je dost kjut (2. serija) in smo ga mel tut doma sam se je po treh letih pokvarla elektronika al neki tko skratka za popravilo bi mogl dat kak miljon al tm okol pa se to valda ni splacal in smo ga nazaj prodal...
Drgac je pa tut zracenje cist u k**** in zrak sploh ne kroz tko kt bi blo treba. No sam zdj itak ni vec teh problemov ampak sam se denar na banki :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
davee
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 197
Pridružen: Po Nov 17, 2003 11:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Fotr že 25 let vozi Fiat. Z izjemo multiple JTD, so mu vsi delovali BP. Pr multipli mu je nagajala sklopka, pa potencimeter za gas. Vse je bilo v garanciji, pa so mu to odpravl. Zadovoljen je bil z vsemi, še posebej pa s Tipo sedicivalvole. Redko joka, ampak ko ga je razbil, je. Avto je bil uštiman že tovarniško, ni bil požrešen, mel je vso opremo ('93), in šel je k iz p*zde.
Mene pa je poleg tega avta fasciniral še x 1/9 in pa Coupe (16v turbo + :D ). Izkušnje s tanovimi so pa bolj žalostne, posebej s Puntom. Jebiga, 1.2 teti GOLTA olje, menjala je že obe prednji luči, 2x tesnilo glave.... :cry:
let me fly
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

tale novi punto je kr neki pozam 5 lastnikov punta pa morm rečt da so zelo zadovoljni kukr pa berm pa precej crkavajo ja
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

poznam enega, ki je prej vedno vozo alfe, nazadnje 164 3.0 v6, sedaj pa ima 3 puntoje, samo bolj stare letnik cca 1991 -sploh ne vem keri je to
glavno on vedno pravi punto, ponto, punto, punto ...
pa se prikolico vlece z njim, #-o ojoj

Jaz ga tudi ne bi imel
:doubt:
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

punto letnik 91? kokr vem so jih zacel delat 94.. je pa drugac mestn avtocek, za vsak dan ga pa glih nebi mel:)
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

No mi doma imamo že drugega puntota 2serija! Zaenkrat brez problemov, razen na prvem so neki bruisalci zajbavali in so jih v garanciji zamenjali! No tako bom reku, avto ima prostora res veliko(192cm) in Blaž, ne vem kakega si ti vozu da si nisi mogu dobro naštimat piščali :mrgreen: !
Motor je 1.2, sedaj je montirana tudi klima, tako da je to velika žalost, a kaj češ 60km ne dela čudežev! Sestra je kar zadovoljna, čeprav se kr rada usede za volan moje Alfice, ko se ji ne da premikat vseh avtov da pride vn iz "parkinga" :evil: ! Ma kaj češ, nej ma veselje!

Kar se tiče lege na cesti me je mene prijetno presenečil! Serijsko podvozje je perfektno! Za te konje seveda!

Zavore (z abs) so zelo učinkovite, in se tudi ne utrudijo tako hitro, previrjeno že parkrat iz 1000m do 200m lepih 11km ovinkov(če kdo pozna Predmeja - Ajdovščina)!

Kar se tiče izdelave, je za ta denar perfektna, niti enega samega črička ne črva ne slišiš =D> =D> !
No, materjal na sedežih bi lahko bil boljši, vsaj na otip!

Punca je pa pred 147-ko :D imela prvo serijo puntota in je tudi lepo služil dokler ga ni pri 70kkm prodala! Bil je 55! V njegovi karijeri so pa zamenjali tesnilo pokrova ventilov - puščal katastrofalno in pa vžigalno tuljavo - delal na 3cilindre!

Jaz sem pa imel pred Alfico Fiat Uno 1.4 ie SX l'93! Srebrn, vse električno, dalinsko centralno, šibedah,usnjene športne sedeže,plastične obrobe okrok blatnikov, litke, znižan, malo predelan :mrgreen: , skratka manjkala mu je samo turbinca in mi je do 111kkm služil zelo lepo! Pa sem ga res tiščal do onemoglosti! Olja si je sicer res rad privoščil, a nič zato! No menjana je bila sklopka in sinhron od 2, vse pod garancijo, kupljen je pa bil v it. in mislim da je bil edini tak pri nas!
Mislim da še teče :D !
Aja, pa še to, ko sem ga prodajal ni imel niti pikice RJE! Seveda GO tablica :D !!!

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Alfista napisal/-a:No mi doma imamo že drugega puntota 2serija! Zaenkrat brez problemov, razen na prvem so neki bruisalci zajbavali in so jih v garanciji zamenjali! No tako bom reku, avto ima prostora res veliko(192cm) in Blaž, ne vem kakega si ti vozu da si nisi mogu dobro naštimat piščali :mrgreen: !
Motor je 1.2, sedaj je montirana tudi klima, tako da je to velika žalost, a kaj češ 60km ne dela čudežev! Sestra je kar zadovoljna, čeprav se kr rada usede za volan moje Alfice, ko se ji ne da premikat vseh avtov da pride vn iz "parkinga" :evil: ! Ma kaj češ, nej ma veselje!

Kar se tiče lege na cesti me je mene prijetno presenečil! Serijsko podvozje je perfektno! Za te konje seveda!

Zavore (z abs) so zelo učinkovite, in se tudi ne utrudijo tako hitro, previrjeno že parkrat iz 1000m do 200m lepih 11km ovinkov(če kdo pozna Predmeja - Ajdovščina)!

Kar se tiče izdelave, je za ta denar perfektna, niti enega samega črička ne črva ne slišiš =D> =D> !
No, materjal na sedežih bi lahko bil boljši, vsaj na otip!

Punca je pa pred 147-ko :D imela prvo serijo puntota in je tudi lepo služil dokler ga ni pri 70kkm prodala! Bil je 55! V njegovi karijeri so pa zamenjali tesnilo pokrova ventilov - puščal katastrofalno in pa vžigalno tuljavo - delal na 3cilindre!

Jaz sem pa imel pred Alfico Fiat Uno 1.4 ie SX l'93! Srebrn, vse električno, dalinsko centralno, šibedah,usnjene športne sedeže,plastične obrobe okrok blatnikov, litke, znižan, malo predelan :mrgreen: , skratka manjkala mu je samo turbinca in mi je do 111kkm služil zelo lepo! Pa sem ga res tiščal do onemoglosti! Olja si je sicer res rad privoščil, a nič zato! No menjana je bila sklopka in sinhron od 2, vse pod garancijo, kupljen je pa bil v it. in mislim da je bil edini tak pri nas!
Mislim da še teče :D !
Aja, pa še to, ko sem ga prodajal ni imel niti pikice RJE! Seveda GO tablica :D !!!

Ciao Alfista :D
Imaš punco, ki vozi 147! =D> =D> =D> =D> =D> =D>
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

drugac pa ce bi ze mel fiata.. marea 2.0
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

V družini imamo kar nekaj pozitivnih izkušenj s Fiati. :)
Dedi je vozil Fiat 131 Supermirafiori 8 let (160kkm), ni mogel prehvalit, potem Regato 100S i.e, ki je tut 8 let delala odlično, nato je kupil Tempro 2.0 Automatik, ke je bla sploh super, max. oprema. Pri 70 kkm sem avto v roke dobil jaz. Zelo poceni vzdrževanje, do 125kkm je delala brezhibno, ko sem avto odlično ohranjen prodal za dober denar in kupil Lancio Kappo 2,0 :D
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Moj prvi avto je bil Fiat Uno 60S z dvojnim karburatorjem ali uplinjačem. Za 60 tistih 60 konjev je potegnil presneto dobro.

Sam moja večna želja je bil Fiat Uno turbo, sam mi ga doma niso pustili kupiti, ker so vedeli, da bi šlo za vse soude!

Pa sem pristal na Xsari HDI 110 konjev in čipani na 140 in pa seveda novi pridobitvi Alfi 75 twin spark.
Slika
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

[quote="sleby"]punto letnik 91? kokr vem so jih zacel delat 94.. je pa drugac mestn avtocek, za vsak dan ga pa glih nebi mel:)[/quote]

1944, zato je tak razklobotan in tak poceni ga dobis, ojoj #-o #-o #-o
Odgovori
  • Informacija