Fiat Barchetta

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
MATEJ.AR155
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Dec 25, 2005 11:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: GROSUPLJE

Pozdravljeni,

ta avto je ena najcenejših opcij za vstop v svet roadstarov.

Lepo bi vas prosil za čimveč informacij (poraba, vzdržljivost motorja, mehanike in elektrike) o tej ''igrački''.

LP,

Matej
MATEJ-GROSUPLJE
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Jz bi raje vzel mx-5 ali mr-2, imajo zadn pogon.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Dejch napisal/-a:Jz bi raje vzel mx-5 ali mr-2, imajo zadn pogon.
Točno tako! 8)
Slika
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Dejch napisal/-a:Jz bi raje vzel mx-5 ali mr-2, imajo zadn pogon.
Imajo zadnji pogon, ki ti pri mx-5 nič ne pomaga, ker je prešvoh da bi šla pošrek razen po makadamu.

Pa če imaš več kot 180 cm se bl težko spraviš v mx-5, oziroma je možna samo vožnja z odprto streho
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

O MR-2 pa nebi zgubljal besed saj ni niti blizu roadsterju.

Osebno se mi zdi Barchetta zelo posrecen avto, edino kar bi ji zameril ja, da v motorni "paleti" ni 2.0 20V turbo motorja. :mrgreen:
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

SHadowX napisal/-a:O MR-2 pa nebi zgubljal besed saj ni niti blizu roadsterju.
Tukaj se malo motiš, zadnje MR2 so roadsterji, prejšnje pa so "targa", torej se zanem so cca 70m2 del pločevinaste strehe kot se je recimo pri Hondi CRX.
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

dejan napisal/-a:
Dejch napisal/-a:Jz bi raje vzel mx-5 ali mr-2, imajo zadn pogon.
Imajo zadnji pogon, ki ti pri mx-5 nič ne pomaga, ker je prešvoh da bi šla pošrek razen po makadamu.

Pa če imaš več kot 180 cm se bl težko spraviš v mx-5, oziroma je možna samo vožnja z odprto streho
Od kje ti pa te informacije?

Kljub temu, da ni ne vem kaksna bajna konjenica pod haubo je zelo živahna za vozit in gre tudi počez samo jo je treba pač malo posiliti.

Če smo pri višini imaš lahko tudi 190 pa se z glavo ne boš zadeval v zaprto streho, edino kar zna biti problem je velika številka noge, ker je tam pri stopalkah zelo malo prostora.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Tudi sam menim da je MX-5 dosti boljša izbira kakor Barcheta, kabrio pa FIAT nekako ne sede skupaj.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

zombi napisal/-a: Tukaj se malo motiš, zadnje MR2 so roadsterji, prejšnje pa so "targa", torej se zanem so cca 70m2 del pločevinaste strehe kot se je recimo pri Hondi CRX.
Seveda le ce govoris o MR-Spyder vse ostalo so coupeji. Se ena karakteristika "pravega" roadsterja, dolg sprednji del in sedezi skoraj na zadnji osi z piclim prtljaznikom, seveda mora biti dvosed.

MX-5 je mogoce res najbolj popularen roadster a ni ravno slika lepote.
Emperor of The Dark Realm
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Meni pa ravno klasika MX-5 deluje blagodejno, prenovljeni model seveda. Klasični angleški cabrio =D>

LP
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Grilzz napisal/-a:
dejan napisal/-a:
Dejch napisal/-a:Jz bi raje vzel mx-5 ali mr-2, imajo zadn pogon.
Imajo zadnji pogon, ki ti pri mx-5 nič ne pomaga, ker je prešvoh da bi šla pošrek razen po makadamu.

Pa če imaš več kot 180 cm se bl težko spraviš v mx-5, oziroma je možna samo vožnja z odprto streho
Od kje ti pa te informacije?

Kljub temu, da ni ne vem kaksna bajna konjenica pod haubo je zelo živahna za vozit in gre tudi počez samo jo je treba pač malo posiliti.

Če smo pri višini imaš lahko tudi 190 pa se z glavo ne boš zadeval v zaprto streho, edino kar zna biti problem je velika številka noge, ker je tam pri stopalkah zelo malo prostora.
Informacije imam iz prve roke, ker sem že vozil mx-5. V glavnem pri mojih slabih 193 cm, dobrih 100 kilah in cifri noge 46, sem se v avto še nekako stlačil pri odprti strehi, ko je bilo treba it pa ven iz avta ti pa kar prav pridejo kakšni gimnastični gibi.
Kar se pa poskočnosti tiče, pa mislim da je imela ta ki sem jo vozil najšibkejši motor v ponudbi (1,6 ali 1,8 nisem zihr) in avto ne gre nikamor brez obratov. V celem dnevu sem jo samo ene trikrat spravil počez, pa še to na zelo gladkem asfaltu pa ob pomoči sklopke, drugače je pa to bolj bogo vse skupi.
Če mene vprašaš je mx-5 za pičke za šminkirat, al pa za kakega pedrčka mal manjše rasti.
V glavnem ni to avto za ˝desce˝
Uporabniški avatar
ayrton79
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: So Maj 20, 2006 10:40 pm

Ravno zadnič sem gledal novo Barchetto v avtosalonu. Avto je men osebno še dons en boljših roadsterjev samo si pa nism mislu da je tko svinjsko majhen. Mam 186 cm pa sem z frizuro drgnil po zaprti strehi. Škoda.
I won't be the one left behind, can'b be king of the world if you're slave to the grind...
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Informacije imam iz prve roke, ker sem že vozil mx-5. V glavnem pri mojih slabih 193 cm, dobrih 100 kilah in cifri noge 46, sem se v avto še nekako stlačil pri odprti strehi, ko je bilo treba it pa ven iz avta ti pa kar prav pridejo kakšni gimnastični gibi.
Kar se pa poskočnosti tiče, pa mislim da je imela ta ki sem jo vozil najšibkejši motor v ponudbi (1,6 ali 1,8 nisem zihr) in avto ne gre nikamor brez obratov. V celem dnevu sem jo samo ene trikrat spravil počez, pa še to na zelo gladkem asfaltu pa ob pomoči sklopke, drugače je pa to bolj bogo vse skupi.
Če mene vprašaš je mx-5 za pičke za šminkirat, al pa za kakega pedrčka mal manjše rasti.
V glavnem ni to avto za ˝desce˝
A Barchetta je pa za ta prave dedce?

To kar ti misliš je power slide, za to res manjka konjev, če pa imaš malo občutka gre avto počez kadarkoli hočeš.

Kar se tiče, da ne gre nikamor brez obratov je pa problematična le druga prestava, ker moraš prvo zvrteti skoraj do konca, da v drugi ne padeš pod "poskočne" obrate.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
f4676
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: Pe Mar 05, 2004 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper (med tednom) Celje (konec tedna)

Ok. Ena na temo zadnji pogon. Ker je zadnji pogon tako pomemben in oh in sploh vsak dan vidim koga, ki ovinke pelje počez. Pa je kar nekaj avtov, ki imajo zadnji pogon na slovenskih cestah in tudi jaz sem pogosto na cesti. :evil: Jih pa redno vidiš pozimi na klancih običajno obrnjene počez, če je imel kdo to v mislih.
Kar se pa barchette tiče pa imam avto v lasti že dve leti in sem z njim zelo zadovoljen. Visok sem 185 pa nimam nobenih problemov se spravit v avto. Motor je Alfin 1.8 samo, da je nekoliko spremenjen. Ni TS. Moja je spuščena tako, da je pretrda za naše kolovoze. Drugače pa z avtom ni nobenih težav. Mora pa ti biti jasno, da si za potrošni material (izpuh...) vezan skoraj izključno na originale, ki pa so na voljo po precej zasoljenih cenah. Sam na vse to pozabiš, ko se pelješ z odprto streho. Sam pazi. Roadster je droga :mrgreen: :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Grilzz napisal/-a:
Informacije imam iz prve roke, ker sem že vozil mx-5. V glavnem pri mojih slabih 193 cm, dobrih 100 kilah in cifri noge 46, sem se v avto še nekako stlačil pri odprti strehi, ko je bilo treba it pa ven iz avta ti pa kar prav pridejo kakšni gimnastični gibi.
Kar se pa poskočnosti tiče, pa mislim da je imela ta ki sem jo vozil najšibkejši motor v ponudbi (1,6 ali 1,8 nisem zihr) in avto ne gre nikamor brez obratov. V celem dnevu sem jo samo ene trikrat spravil počez, pa še to na zelo gladkem asfaltu pa ob pomoči sklopke, drugače je pa to bolj bogo vse skupi.
Če mene vprašaš je mx-5 za pičke za šminkirat, al pa za kakega pedrčka mal manjše rasti.
V glavnem ni to avto za ˝desce˝
A Barchetta je pa za ta prave dedce?

To kar ti misliš je power slide, za to res manjka konjev, če pa imaš malo občutka gre avto počez kadarkoli hočeš.

Kar se tiče, da ne gre nikamor brez obratov je pa problematična le druga prestava, ker moraš prvo zvrteti skoraj do konca, da v drugi ne padeš pod "poskočne" obrate.

O barchetti nisem pisal nič, ker avta nisem videl na manj kot 5 metrov in nimam pojam o njem.

Če imaš malo občutka gre vsak avto lahko počez, tudi če ima 50 konjev.

Lej kar se mene tiče, če bi že kupil roadsterja, bi moral imeti zadnji pogon, pa obvezno ko stisnem z mesta 1, 2 ma da so špure po asfaltu, drugač ni smisla -vsaj zame ne.
Odgovori
  • Informacija