torzijski stabilizator

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

Imam Lancio Kappo, kjer se je dogajalo, da je ob zunanji temperaturi nad cca.18-20stopinj, pri sprednjih kolesih nekaj ful pokalo. Potem ko smo vse preverli smo ugotovil da gre za torzijski stabilizator, ki ima na nosilcu gumjasti blažilec...zgleda da je ta guma ob povišani temperaturi dobila toliko lufta da je začel pokat...Skratka mehankar se je tega problema lotil tako da je odvil nosilce stabilizatorja, vse tam okol lepo namazal z oljem in potem privil nazaj. ja in sedaj mene zanima( ker je pač kar tako privil s pnevmatiko,kakor je pač šlo), če ima lahko to kakšne posledice-če je slučajno preveč zategnil...je lahko kaj "razštelal" optiko???
Hvala za mnenja...
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Če imaš v mislih tista dva kovinska nosilca s katerimi je pritrjen na most, potem to ne vpliva na geometrijo podvozja, tudi če bi snel stabilizator iz rok, to nebi vplivalo na optiko.

Ker imam sam podoben problem, me zanima če mazanje gume kaj pomagalo pri pokanju, ki tudi mene živcira že dve poletji zapored?
Emperor of The Dark Realm
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

ok..hvala za odgovor...ja pokanja ni več...hvala bogu...bilo je pa red obupno...tak občutek kot da se bo avto vsak cajt razpadu...ja kt sem reku, je zadevo odšraufau dol in pol not nekak pa povsod tam uglavnem kjer je lahko zraven prišel namazal in nazaj zategnu. ni velik dela sam mal nerodn je vse skupi...pomoje boš rabu še enga človeka da ti mal pridrži stabilizator pri privijanju( mal je treba dol tišat)...
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

Baje pašejo nosilci stabilizatorja od alfe 164 ( nosilci z gumico)na Lancio kappo . Ima mogoče kdo izkušnje s tem?da nebi zastonj kupoval nekaj česar potem ne bom imel kam dat...
Igor01
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Apr 09, 2006 7:57 pm

Res je, pašejo.
Pašejo pa tudi Oplovi, od Vectre A. Le premeri stabilizator, ker so dvoji, fi 18 in fi 22mm. Alfini so ene 10-12E, Oplovi pa ene 6E, koliko se spomnim. Jaz sem na prejšnji Kappi montiral Alfine, na tej pa Oplove - BP.
Glede na ceno kompleta stabilizatorja oz. torzije (nosilci so naprešani in se uradno ne menjajo posamezno, kot pri Alfi, kjer so vijačeni.) - 270E, je rešitev cenovno zelo ugodna in enakovredna originalu.
Odgovori
  • Informacija