FIAT COUPE TURBO PLUS

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Kakšne izkušnje, problemi, pozljivosti pri nakupu. A ima enak motor kot Alfa 155 Q4? Seveda govorim o modelu 16v in 195 konji.
Slika
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jaz nimam sicer nobenih izkušenj z njim, vendar vseeno močno priporočam 20V turbo verzijo, slednji ima tudi večje in boljše zavore (diski 305 mm in pa 4 batne Brembo čeljusti spredaj).

Za isti denar bi raje imel 155 Q4 (4x4 pač). Največ informacij iz prve roke (lastniki) boš dobil na:

http://www.fccuk.org/ubbthreads/ubbthreads.php

Na tejle strani pa tudi workshop manuale:

http://www.fiat-coupe.com/
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Turbo plus ima 225KM!

vir: Automobilismo!
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Pri obeh verzijah 16v in 20v sem zasledil ime turbo plus! 20V so zaenkrat še mal predragi, pa tudi malo jih je. Mogoče, če ga dobim, bi prišel v poštev za eno pametno ceno.
Stvar je še v povojih in na ravni bi ali ne bi, ker so cene vgodne, pa še lepši mi je od Alfe 155, ki mi mimogrede osebno nikoli ni bila všeč. Pa tudi kupeja sem si omislil, ker imam že tri 4 vratne limuzine.
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Dobra izbira avta! Vsekakor bi to imel tudi jaz! Znanec ga je imel in brez problemov naredil nekaj čez 160000Km! Vozne lastnosti so tudi baje dobre!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Hej Veloce, na to temo ti pa lahko kar nekaj povem. :wink:

Fiat Coupe Turbo plus z motorjem 2.0 Turbo 16V (195KM) ima fotr od moje punce. Letnik je 96, kupili smo ga lani oktobra s točno 50kkm. Zares super ohranjenega, tako mehanika kot tehnika. Danes sicer ima par praskic, ki so jih povzročila parkirišča, a upam, da bodo čimprej odpravljene, ker je avto drugače zares izredno lep. Danes ima avto 69000 km. V tem času se je avto zelo izkazal, tako z zmogljivostmi, lego kot tudi z zanesljivostjo. Na avtu nibilo niti za tolar izrednih stroškov do zdej. Na 60kkm so zamenjali vse jermene kar in opravili redni servis kar je vse skp koštalo skor 100kSIT, bi se dalo tudi ceneje naredit, ampak je zadeva ornk opravljena.
Zdej se včasih edino prižiga lučka od altenatorja in bo potrebno zamenjati eno diodo, zadeva ne košta praktično nič, le čas si je treba vzet.
Sicer motor na 10 kkm ni potrebno doliti praktično nič olja, ravno včeri sem gledu stanje po 10kkm in je na 3/4. No ja poraba olja je predvsem odvisna od stanja turbine (ker če ga žre ga ponavadi tam, kar se s tišanjem še bolj pozna).
Zmogljivosti so odlične, avto te gotovo ne more razočarati, podvozje je vrhunsko, a še zmer ne pretrdo. Napr. Alfa Spider (zadnji model) ima trše podvozje, kar ni vedno dobrodošlo. Avto je za dva zelo udoben, prostora zadosti, predvsem v širino, tko da potovanja v dvoje so lahko velik užitek. Tudi poraba goriva pri vožnjah do 140 na uro, kjer dobesedno le božaš gas je lahko komot tudi pod 8,5 litrov. Vem ker sem ga enkrat vozu v Trst in nazaj pa še po Krasu itd, kljub temu da se nisem odpovedou nekaj brutalnim pritiskom na gas, ki limajo na stole. No seveda pri tišanju 180, kar je mala malca potovalna hitrost avto rabi 12-13, pri grobem tišanju seveda lahko tudi 15. A pod 10 se da shajati. Sicer je to Fiatov/Lanciin 2.0 motor, imele so ga Delte, Dedre, Theme, tudi prve Kappe in je zadeva zelo OK, če le pravočasno zamenjaš jermene in napenjalce. Tak motor ima tudi bratranec v Themi Turbo l 92 in dela brez problemov. No seveda so ta isti motor mele tudi 155 Q4. Novejši motor 5 cilindrski 2.0 20V Turbo iz Kappe je seveda še boljši, ampak noter zelo natlačen in ko menjaš jermene je potrebno odšraufati motor iz nosilcev in ga malo nižje spustiti.
Coupe je zelo fajn zadeva, vedet pa moraš, da kakovost plastike noter ni taka kot pri Alfi, amapk jedosti lično narejena, usnjeni sedeži so pa tut kul.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Majke Lancia!!!! Ko ga grem kupovat, te sigurno s sabo vzamem, ni dvoma. Bom pa bil potrpežljiv in čakal na pravo priložnost.
Res hvala za tako izčrpno poročilo. =D> =D> =D>
Slika
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

A to mislš namesto Alfe, al boš meu obatroje? :D
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Oba troje + Xsara! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Xsare ne dam za nič na svetu proč, ker mi tako dobro služi in sem ful presenečen nad kvaliteto Citroena.

Torej ostanejo obe Alfi 75, Xsara in verjetno Fiat Coupe. Tle si je žena že prisvojila Xsaro in eno Alfo 75-rdečo seveda. Torej meni ostane druga Alfa 75 in Fiat coupe-samo zame!!! :wink:
Slika
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Madonca veloce, to pa je/bo vozni park kot se šika. Ej, če ti to vse rata pol živiš La Dolce Vita. :D V glavnem bo pa to kar dosti registracij. Pismu kaj bi dal, da bi mel pr nas tko kot v Švici, maš eno registracijo za več avtov in je prenosljiva, itak se z vsemi hkrati ne moreš vozit.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

saj imajo v Avstriji tud lahko samo eno reg tablico :)
super
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Upam, da bojo kej tazga tudi pri nas sprejeli hudiča. Sam močno dvomim, ker bi s tem prikrajšali ogromen del proračuna.

Lancia, upam, da mi rata, sam moram to glede registracij še mal razgruntat, kako in kaj.

Slika

No, taka pa bo moja Amerika izgledala.
Slika
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

A to kar imaš pod ta zadnje napisano že imaš al je ševedo želja?

V glavnem svaka ti čast Veloce, še kake pol leta nazaj se mi nisi zdel tak zakurjen Alfist, zdej pa vidm, da si ta prav. Ejj, kaj pa pol k boš enkrat Xaro menjaval, se bo trebo tut na kako Alfico spravt?! :D
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Lancia, v galeriji si lahko ogledaš mojo novo pridobitev!
Slika
Odgovori
  • Informacija