ALFA 156 vs STILO vs LANCIA

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
hipo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Jan 12, 2007 9:25 am

Nameravam kupiti enega od zgoraj omenjenih avtomobilov z JTD motorjem in obliko SW. Do max 8000 EUR oz. 2mio SIT. Bilo je že veliko napisanega.

Vseeno bi bil vesel, vskega novega mnenja. Zanima kaj od teh 3 avtomobilov se mi najbolj splaca kupit, glede kvalitete,vzdrževanja, cen servisov. Na kaj moram bit pozoren pri nakupu, kaj se kvari..itd..

hvala za odgovore..
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

glede na to, da si na alfa forumu ti bodo verjetno vsi svetovali alfo:-) za stila sem slisal, da je bolj slampasto sestavljen, lancia pa je bolj luksuzna in z boljsimi materiali kot alfa. pejd na testno voznjo pa bos videl, kateri ti najbolj odgovarja. kar se pa motorjev tice pa so v vseh enaki, torej odlicni.
Slika
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Če rabiš veliko prostora, potem je Stilo prvi pomojem, za luksuz in tudi veliko notranjost je lancia (saj misliš lybro ane).

Če pa bi rad najlepši "karavan" na svetu (pomojem tudi v vesolju) potem ni kej razmišljat, ALFA 156 8) :D
Sicer pa jih sprobaj, kot pravi Sleby in se potem odloči za Alfo :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

tudi sam pocasi pogledujem proti tovrstnim avtom in morm rect da po ogledu Lancia Lybre 2.4jtd ... sei je super avto in hudo luksuzen ... sam to je zame prevec "familjaren" avto! 156 sport pack ... to bom iskal in kupil :D
hipo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Jan 12, 2007 9:25 am

mislu sm libro, čeprov mi je alfa pač najlepša!
Čeprov kot je meni do sedaj znano, je alfa mela zmer eno črno piko glede povarljivosti pa me pac zanima, ce to isto velja za lancio in fiata...



Nameravam pa res opravit testne vožnje vseh treh in se potem nekako odločt....
Uporabniški avatar
Tečko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jul 28, 2006 8:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Glej vse JTD motorje delajo v tovarni IVECO prav tako za ople in saabe, ne bi pa vedel, da bi potem tam zbrali za alfe najslabse sestavljene motorje in jih le te vgradili v alfo :lol:
Poskusi vse tri in se odloči za enega motorji so vsi več kot odlični, kaj ti je bolj všeč pa se odloči sam. jaz imam Lybro 00 ker mi Alfe do facelifta ki je bil mislim da 02 ni všeč notranjost, tako da sem bil malo prekratek vendar sem zadovoljen z izbiro, naslednjič pa bomo videli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

ja Stilo je baje res šlampasto narjen. Torej Lacnia Lybra al pa Alfa 156... odvisno al ti bolj paše športnost al pa prestiž :)

Jaz bi v tem primeru zbral Alfo 156 SW..., ker v Lybre niso še vgrajeval M-Jet motorje (ampak potem je to že letnik 03/04), ki so pa itak sam vrh dizelske tehnologije.

Vzami torej kaj ti najbolj ugaja pri srcu ;)
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

Dejstvo je da z nakupom Lancie dobiš največ za porabljen denar. Cene se med Fiatom, Alfo in Lancio bistveno ne razlikujejo, ko pa se usedeš v vsakega od teh avtov pa je vsak komentar odveč...V lanci so uporabljeni bistveno boljši materiali in kakvost izdelave je na nivoju višjerazrenih avtomobilov...Je pa po obliki nekoliko posebna, zato se pač zanjo ne odloči vsakdo-poseben avto za posebne ljudi.....če si alfist..potem si kupi alfo...Stroški servisa-približno enaki. mogoče so rezervni deli pri lanci nekoliko dražji(pa ne pretirano).... :wink:
Uporabniški avatar
Ronnow
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: To Feb 21, 2006 9:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lenart

Offtopic: Ti jtd-ji ko so v oplah so pod oznko jtd, ali imajo kako drugo oznako, (bog ne daj [-o< ) tdi? ()::
J T D power
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

CDTI uporablja opel za oznako.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Jan #87
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: So Apr 30, 2005 1:49 pm

alan q4+33 napisal/-a:CDTI uporablja opel za oznako.
Tako je. S tem, da sta 1.3 ter 1.9 M-Jet (opel cdti) Fiatova oz. Alfina, 1.7 cdti pa je Isuzujev.

Sicer pa, če izbiraš med temi tremi - če rabiš prostor, vzemi Stila (fajn družinski avto), če hočeš odličen avto v vseh pogledih, vzemi 156 SW. :wink:
GTA power
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

hipo napisal/-a:mislu sm libro, čeprov mi je alfa pač najlepša!
Čeprov kot je meni do sedaj znano, je alfa mela zmer eno črno piko glede povarljivosti pa me pac zanima, ce to isto velja za lancio in fiata...



Nameravam pa res opravit testne vožnje vseh treh in se potem nekako odločt....
Pri nas doma imamo libro, 2.4jtd 150km z vso opremo... avto ima res opremo in udobje... Ampak jest v svoji 147 velik bolš sedim, v libri so mi sedeži preveč ploščati, nimajo tolk školkaste oblike in to mi res ni všeč... To je edina moja pripomba čez libro... če te pa še kj zanima pa upraši :wink:

LP Beno
Uporabniški avatar
q_verde
Alfist
Alfist
Prispevkov: 485
Pridružen: Pe Apr 02, 2004 9:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

hipo napisal/-a:mislu sm libro, čeprov mi je alfa pač najlepša!
Čeprov kot je meni do sedaj znano, je alfa mela zmer eno črno piko glede povarljivosti pa me pac zanima, ce to isto velja za lancio in fiata...

Nameravam pa res opravit testne vožnje vseh treh in se potem nekako odločt....
jo je imela, mislim pa, da so to sedaj dokaj vzdržljivi avtki. jaz s svojo 156 m-jetko nimam nobenih problemov. imela je sicer eno hudo veliko napako, enega crička v stebru, ki ga je pa stepančič še v garanciji nagnal. sedaj pa je vožnja čista milina. o kaki drugi pokvarljivosti pa ne duha ne sluha, sploh pri dizlasih ne!!! tukaj je kar nekaj jtd-jev in vse se vozijo prez nekih vecjih tezav. >>ce noces tvegati, kupi raje TDI-ja<<. ta se nikomur ne pokvari.

glede izbire med temi tremi: pelji in porocaj. jaz bi izbral ...!!! mislim, da so vsi trije zelo kvalitetni avtki!!! ce hoces kontra mnenje, pa na VAG ali honda forum!!!
:D :) :D

LP in se veliko srecnih km.

lp
crna alfa 145 1,6 16V TS (bivsa '00)
rdeca 156 M-JET (bivsa '05)
siv bmw 320d e91 ('06)
hipo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Jan 12, 2007 9:25 am

Pozdravljeni,

najprej se bi vsem zahvalu za odgovore, zal mi je prišla ena zadeva vmes in sem moral kr dobršen del nasparanega keša preusmerit v druge stavri, tko da trenutno vozm se vedno star avto :(

ampak jest bom mel enkrat enga italjana in takrat vse zveste

lpb
Odgovori
  • Informacija