Kam se kaj odpravljate to Poletje ?

kar vam pade na pamet
Odgovori
alfaboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 235
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 10:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

A je bil kdo v Toskani???? Kolk je vožnje? Poleg prečudovite pokrajine še kej drugega zanimivega???

Madona se je težko odločt...

Imam 2 bona od HP-ja za dve nočitvi za dve osebi, pa človek ne ve kam bi šel.... Če se kdo bolj spozna:
http://www.connexgroup.net/holidayplus/ ... ls_sa1.php

v teh hotelih lahko bone pokurim, sam ne vem, če je v okolici teh hotelov kej zanimivega :-(
Alfist po duši!!
alfaboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 235
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 10:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Creed napisal/-a:Prenocitve okol Gardskega jezera je kot dreka. Kampi, apartmaji, hoteli...ni da ni. So pa cene malo visje. Za 3-4 dni imas varianto tudi kako turo naredit:
-Avstrija/Nemcija (Grossglockner, Chiemsee, Orlovo gnezdo, rudnik soli)
-Italija, beri Dolomiti (miljon prelazov da pretegnes alfico...recimo najbolj znan Stelvio)
-Hrvaska (Plitvicka jezera)

LP
Plitvička sem imel tudi že v mislih, sam to maš en dan i to je to... Nemčija, orlovo gnezdo, bavarski gradovi, mene sicer mika, sam mojo bivšo polovico nekak težko prepričam :-)

Drugače pa hvala za ideje Creed
Alfist po duši!!
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Jaz sem bil v Toskani ;) Zame odlicna izbira za par dnevni izlet! Blizu, lepo, ogromno za videt!

viewtopic.php?t=17386&start=0

LP
alfaboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 235
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 10:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Ohooo...... Creed lepa ti hvala... =D> Zdej upam, da se zavedaš da bo še več vprašanj :lol:

A to si šel čisto na blef ali si si kej splaniral, kaj je za videt, kje so zanimivosti??? Treba znat Italjansko, k vem, da so bolj levi za tuje jezike... Se ti da mogoč napisat po katerih krajih si blodil, da če bo vse posreč podobno turo vsekam :mrgreen:


Upam, da slike prepričajo punco....
Alfist po duši!!
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ne, sem planiral. To je bil moj tretji trip po Toskani tako da sem ze od prej vedel kaj je lepo in zanimivo oz. kaj sem izpustil v prejsnih izletih. Imena krajev so v potopisu, tako da jih ne bom se 1x nasteval. Naceloma so vsa vecja mesta zanimiva. Dodas lahko se Piso, ce te zanima posevni stolp in katedrala s krstilnico in pa kraj Voltera. Sam pol bo 3 dni definitivno premalo. Vsaj 5 dni za tak trip.

Glede jezika je fajn ce znas vsaj malo italijansko, se pa da tudi z anglescino pomagat. In pa seveda z rokami :mrgreen:

ce te se kaj matra...vprasaj
LP
alfaboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 235
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 10:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Hja... Tvoj potopis sem pregledal, si tud izpisal imena krajev... Predvsem me zanima ta tvoj stavek "Nato pa na pot mimo Siene na tisto pravo Toskano!" Kje je ta prava toskana??? Kje so tiste slike nastale, kakšen ime teh krajev če poznaš? Se neki s fotografijo ukvarjam, pa bi mi blo fajn, da pridem v to lepo deželo....
Alfist po duši!!
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Hmm...to ti tezko povem ker tam kot vidis na slikah ni krajev. So samo kmetije na vrhu hribckov. Moras iti od Siene proti kraju Asciano. Pokrajini se rece Crete Senesi, sam jaz prometnih tabel nisem videl. Uglavnem proti Ascianu!

LP :wink:
alfaboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 235
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 10:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Predvidevam, da si imel navigacijo, pa vidim, da te ni lih po nekih avtocestah vodila, kako si imel nastavljeno? Po najkrajši oz. najbližji poti?
Alfist po duši!!
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Tega na navigaciji nikoli ne spreminjam in imam vedno na najkrajsi cas (lahko pa si vmes vkljucis izogibanje avtocest). Samo niti nisem uporabljal navigacije in ce hoces kaj videti se izogibaj AC! AC uporabis do Firenz, ostalo po lokalnih/regionalnih cestah oz. ce bi raqd na hitro nekam prisel, gres na AC. Drugace pa so vsi ti kraji ki sem jih jaz videl brez AC (kot omenjeno, razen Firenz in Pise). Tako da vzame precej casa, ker ceste so zelo vijugaste. Pazi na traktorje in motoriste!
Kampov je zelo malo v Toskani, so vecino turisticne kmetije (agroturismo), ki imajo kar zasoljene cene. Ko sva s punco iskala prenocisce bi naju stala noc z zajtrkom 70€. Pa pripravi si kar nekaj denarja za parkirnine, ker jih pobirajo povsod kjer je kaj za videti. V Firenzah in Sieni vaju bodo 100% vstavili odvisniki iz komun, ki se odvajajo od mamil in bodo hoteli en podpis, pa kak euro ;) Prepoznasih jih po A4 mapah ki jih imajo kjer zbirajo podpise. So face in ponavadi govorijo vsaj 3 jezike (italijansko, anglesko in srbohrvasko). So pa precej nadlezni.

Pa se to ti lahko predlagam...preglej najboljsi travel aplication...GOOGLE EARTH! :wink:
LP
alfaboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 235
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 10:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Creed hvala ti za vse informacije.... Google Earth pa že dva dni neprestano laufa 8)
Alfist po duši!!
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Kdo je že bil na Murterju? Kakšne so kaj ceste dol? Mislim tiste po otoku, do plaž, trgovin, mesta, kampov itd.

Lp
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

thunderbolt napisal/-a:Kdo je že bil na Murterju? Kakšne so kaj ceste dol? Mislim tiste po otoku, do plaž, trgovin, mesta, kampov itd.

Lp
uf Murter, dolgo tega nazaj sem pa res bil.
Predvsem se ga spominjam po domačem vinu in eni dobri piceriji.
Dab ceste bile nevozne se ne spomnim, lahko pa vprašam prijateljico, ki je vsako leto dol.
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Jaz sem bil dve leti nazaj, so OK, lepše kot recimo Vodice-Brnik, če ti je gorenjski konec kaj znan.
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

O ja, so mi znane tiste rovte v okolici Komende :mrgreen:
Pol OK. Letos se odpravljam dol, upam da ne z GTAjko, ampak če en bo druge. Kako je kaj z radarji po Hrvški?
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

[quote="thunderbolt"]O ja, so mi znane tiste rovte v okolici Komende :mrgreen:
Pol OK. Letos se odpravljam dol, upam da ne z GTAjko, ampak če en bo druge. Kako je kaj z radarji po Hrvški?[/quote

Izogibi se jih oz. po omejitvah :)))]
Odgovori
  • Informacija