Brera VS. Scirocco

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

alro napisal/-a:
Ozi napisal/-a:To je bilo že prcanje, da je GTV Fiat iz alrotove strani pred parimi mesci....ko sva en drugega kaj zajbavala :lol:
No no no, lepo prosim.....to je Gorkichevo maslo, jaz sem se samo smejal na ta račun in dve poleni vrgu pod ogenj ko je že gorelo :wink: :mrgreen: .
Ok...Mr.Alfist - ni to tvoje maslo. Kriv je Gorkič :rofl:
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Ozi napisal/-a:
alro napisal/-a:
Ozi napisal/-a:To je bilo že prcanje, da je GTV Fiat iz alrotove strani pred parimi mesci....ko sva en drugega kaj zajbavala :lol:
No no no, lepo prosim.....to je Gorkichevo maslo, jaz sem se samo smejal na ta račun in dve poleni vrgu pod ogenj ko je že gorelo :wink: :mrgreen: .
Ok...Mr.Alfist - ni to tvoje maslo. Kriv je Gorkič :rofl:


Yesss 8-[

Sem videl Širokota včeraj v Ajdovščini......mah mah :roll:
Slika
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Končno sem uspel prebrati temo v celoti.

Poanta oz. razlika med nami je v dojemanju avtomobila. Za večino ljudi je avtomobil prevozno sredstvo. Od točke A, do točke B. In to spoštujem. Za manjšo četico "fanatikov" pa je avtomobil nekaj drugega. Sredstvo zabave, recimo. Ali pa način življenja (Clarkson bi se zagotovo strinjal). In slednji - v kolikor si lastijo Alfo - so Alfisti. In ti ne morejo primerjati Scirocca z Brero, pa tudi če Scirocco Brero osmeši pri 30 % moči. Ker ti se ne odločajo racionalno.

Če hočejo wannabe športni avto (kot se je nekdo izrazil), kupijo Scirocca. Če hočejo pravi športen avto, kupijo BMW M3. Če pa so Alfisti... seveda kupijo Alfo.

Kot je rekel slovenski marketinški guru - vse stvari se prodajajo po dveh principih: po principu racionalnega in po principu emocionalnega. Racionalni princip je BMW (WV, Opel, sendvič ...). Emocionalen princip je Alfa Romeo (Aston Martin, Caterham, burek ...).

Da ne bo pomote - oba načina sta povsem v redu in nobeden ni boljši od drugega. Gre samo za razliko v izhodišču. In to bi morali vsi spoštovati. In ker sta si avtomobila v svoji poanti tako različna, se mi zdi, da nikolim ne bomo prišli povsem skupaj.
Zadnjič spremenil DaemonMe, dne To Nov 11, 2008 9:03 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

DaemonMe napisal/-a:Končno sem uspel prebrati temo v celoti.

Poanta oz. razlika med nami je v dojemanju avtomobila. Za večino ljudi je avtomobil prevozno sredstvo. Od točke A, do točke B. In to spoštujem. Za manjšo četico "fanatikov" pa je avtomobil nekaj drugega. Sredstvo zabave, recimo. Ali pa način življenja (Clarkson bi se zagotovo strinjal). In slednji - v kolikor si lastijo Alfo - so Alfisti. In ti ne morejo primerjati Scirocca z Brero, pa tudi če Scirocco Brero osmeši pri 30 % moči. Ostali se pa odločajo racionalno.

Če hočejo wannabe športni avto (kot se je nekdo izrazil), kupijo Scirocca. Če hočejo pravi športen avto, kupijo BMW M3. Če pa so Alfisti... seveda kupijo Alfo.

Kot je rekel slovenski marketinški guru - vse stvari se prodajajo po dveh principih: po principu racionalnega in po principu emocionalnega. Racionalni princip je BMW (WV, Opel, sendvič ...). Emocionalen princip je Alfa Romeo (Aston Martin, Caterham, burek ...).

Da ne bo pomote - oba načina sta povsem v redu in nobeden ni boljši od drugega. Gre samo za razliko v izhodišču. In to bi morali vsi spoštovati.
končno epilog... =D>
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Epilog gor ali pa dol, če se ne da normalno debatirat o dveh avtomobilih, med katerim en ni alfa...to pač ni normalno...

Mislim da smo skoraj vsi,ki pišemo na tem forumu ljubitelji Alfa Romeo in tako ali drugače povezani z njo, vendar to še ne pomeni, da potem obstaja samo alfa romeo, in da moraš samo to vozit in hvalit - ker...potem še dobro da nismo v Klubu ljubiteljev Ferrarija, Astona itd...

Moje mnenje pa je da je Sciroco konkreten avtomobil z grdo značko spredaj in popolnoma v drugi klasi kot Brera.

LP
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Miholl napisal/-a:Epilog gor ali pa dol, če se ne da normalno debatirat o dveh avtomobilih, med katerim en ni alfa...to pač ni normalno...
Seveda se da. Glede na 7 zapisanih strani se mi zdi, da nam to precej dobro uspeva. ;)
Miholl napisal/-a:Moje mnenje pa je da je Sciroco konkreten avtomobil z grdo značko spredaj in popolnoma v drugi klasi kot Brera.

LP
Se ne bi mogel bolj strinjati hehe.
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

DaemonMe napisal/-a:Poanta oz. razlika med nami je v dojemanju avtomobila. Za večino ljudi je avtomobil prevozno sredstvo. Od točke A, do točke B. In to spoštujem. Za manjšo četico "fanatikov" pa je avtomobil nekaj drugega. Sredstvo zabave, recimo. Ali pa način življenja (Clarkson bi se zagotovo strinjal).
Za takšne petrolheade kot sem jaz je Brera bolj lifestyle avto kot izvir zabave - ne me narobe zastopit...to ni nič slabega in morda kateri najdejo tudi v tem avtu zabavo ob hitri vožnji, ampak meni bi marsikatera dejstva zagrenila takšno vožnjo pri tem avtu.

Morda bi lahko imeli v arsenalu kakšno brezkompromisno Brero - ta bi 100% pritegnila mojo pozornost kot starejše Alfe :mrgreen:

Mogoče pa z faceliftu in novimi obljubljenimi turbo motorji :D
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Vidim da je tlele bistven problem starostna struktura na forumu, sami pubertetniki in taki ki so glih komaj premagal pubertetniška leta in jim je avto vse v življenju.
Saj ko boste otroc malo zrasli in se odselili iz hotela mamica, boste ugotovil, da je bistvo avta da se udobno, varno in z čimmanjšim stroškom pripelješ od točke A do točke B.
Pa probajte kdaj peljat še kaj drugega kot alfo, boste pozitivno presenečeni, mogoče bo še kdo ugotovil, da je še kaj boljšega na svetu od alfe.
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

dejan napisal/-a:Vidim da je tlele bistven problem starostna struktura na forumu, sami pubertetniki in taki ki so glih komaj premagal pubertetniška leta in jim je avto vse v življenju.
Saj ko boste otroc malo zrasli in se odselili iz hotela mamica, boste ugotovil, da je bistvo avta da se udobno, varno in z čimmanjšim stroškom pripelješ od točke A do točke B.
Pa probajte kdaj peljat še kaj drugega kot alfo, boste pozitivno presenečeni, mogoče bo še kdo ugotovil, da je še kaj boljšega na svetu od alfe.
Ne bit tko zagrenjen, no. :) Če bi imeli vsi avtomobile zato, da jih pripeljejo od točke A do točke B, bi delali en model avta in bi firme, kot so Ferrari ipd. sploh ne obstajale. Pa tudi F1 ne bi gledali, ker bi bili šoferji še posebej smešni - vedno se pripeljejo tja, od koder štartajo. :)

Avtomobili so sicer nastali iz želje po mobilnosti, ampak so se v desetletjih razvili v mnogo več.
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

DaemonMe napisal/-a:
dejan napisal/-a:Vidim da je tlele bistven problem starostna struktura na forumu, sami pubertetniki in taki ki so glih komaj premagal pubertetniška leta in jim je avto vse v življenju.
Saj ko boste otroc malo zrasli in se odselili iz hotela mamica, boste ugotovil, da je bistvo avta da se udobno, varno in z čimmanjšim stroškom pripelješ od točke A do točke B.
Pa probajte kdaj peljat še kaj drugega kot alfo, boste pozitivno presenečeni, mogoče bo še kdo ugotovil, da je še kaj boljšega na svetu od alfe.
Ne bit tko zagrenjen, no. :) Če bi imeli vsi avtomobile zato, da jih pripeljejo od točke A do točke B, bi delali en model avta in bi firme, kot so Ferrari ipd. sploh ne obstajale. Pa tudi F1 ne bi gledali, ker bi bili šoferji še posebej smešni - vedno se pripeljejo tja, od koder štartajo. :)

Avtomobili so sicer nastali iz želje po mobilnosti, ampak so se v desetletjih razvili v mnogo več.
Olupite me zdaj če hočete ampak nebi se mogo bolj strinjat z DaemonMe-jem.. dejan mogo se boš sprijaznit, da smo tukaj na forumu fanatiki pač ene blagovne znamke, v tem primeru AR in ni prav nič čudnega, da se nočemo (nekateri) sploh vsest v drug avto.. Nihče ni rekel da so druge znamke slabe in nekvalitetne (vsaj ne vse) ampak nekateri tukaj živimo samo za AR in verjemi, že zdavnaj sem premagal poburtetniške muhe, čeprav sem mlad, sem se hitro postavil na svoje noge :wink:
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sploh nisem zagrenjen, v bistvu me boli k...., samo težko mi je brat te fanatične fore ko obstaja samo eno pravilno mnenje, vse ostalo se pa spljuva.
Uporabniški avatar
FuManchu
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: To Maj 23, 2006 3:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Hja, tudi mi ''fanatiki'' bi lahko isto trdili za vas. Nekateri pač enostavno ne razumete, da obstajamo tudi takšni, ki bi dali alfi prednost pred drugim avtomobilom, tudi če jo gladko prekaša v vseh tehničnih karakteristikah, voznih lastnostih... Nekdo je to lepo poimenoval faktor X, ki ga pri ostalih avtomobilih mi ''fanatiki'' ne najdemo, oz. vsaj ne v tolikšni meri. Vsi ljudje ne gledajo na vse stvari zgolj skozi prizmo racionalnosti. Najbrž je logično da je veliko takšnih, ki na alfo ne gledajo samo kot na prevoznmo sredstvo, včlanjenih prav v alfa klub in nabija poste na forumu Kluba ljubiteljev vozil alfa romeo.

Mislim, da ni nihče od nas ''fanatikov'' na teh sedmih straneh prepucavanja napisal, da je scirocco slab avtomobil (tudi ''fanatik'' DaemonMe ne, pa je odštel kar nekaj tisočakov za ''počasno, težko, grdo kravo''), tu in tam se je kdo obregnil le v povezavo športnosti z avtomobilom, ki v ima v imenu pridevnik ljudski. Spet ne govorim o specifikacijah, ki so pri tem VW - ju, vsaj zame, kar impresivne. Zdi se mi, da zato izraz fanatik, ni najbolj na mestu. 99% forumašev se zaveda, da alfa ni najboljši avto na svetu, sploh rabljene za par tisočakov, pa jih vseeno imajo in z užitkom vozijo.
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

@G0lden & FuManchu - Podpišem!!

In za vsak slučaj še enkrat dodajam: za ta denar se da namesto Brere dobiti, hitrejši, agilnejši, racionalnejši avtomobil z nižjo porabo. Celo precej "komot". A ga ne bi kupil. Že od osnovne šole sem želel imeti Alfo in zdaj, ko o svoji usodi odločam sam, jo tudi imam. In ne, zame to NI sredstvo za pot od točke A do točke B. Je pa občasno tudi samo to. Ampak če bi želel biti tako racionalen, potem bi dal zadeve na skupni imenovalec in ugotovil, da je avtobus neprimerno bolj racionalen od recimo Priusa ali Pola 1.0.

Moj osebni zaključek: prepričan sem, da je Scirocco zelo dober in kakovosten avtomobil, ki bo večino ljudi navdušil. Ampak sam si ga ne bi nikoli kupil. Fanatik? Lahko, če si kdo s tem izrazom lažje opravičuje lastne racionalne odločitve/frustracije.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Ne bi se mogel bolj strinjati z DaemonMe in FuManchu. =D> =D> =D>


Ne kupujejo se vse stvari vedno samo z razumom. Umetnost je ena taksnih stvari in nikoli doslej se nihce ni kupil skulpture ali platna zaradi razuma. Z alfami pa je podobna zgodba.


Zame je Brera tako lepa in posebna, da sta ze samo ta dva razloga dovolj, da bi jo vsekakor kupil, ce bi si jo lahko privoscil.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Sem sicer napisal precej dolg post o tem, kako ne stanujem v "hotelu mamica", kako si vse plačujem sam, kako je Brera moj strošek, kako nisem zakreditiran, pa iamm še vedno svojo Alfo - ampak očitno nisem shranil oz. mi ni postalo.

Post je izgubljen, moja OSEBNA misel pa ostaja: kdor ima avtomobil Alfa Romeo in NI alfist - je sado-mazohist! Pa še rima se. ;)
Odgovori
  • Informacija