Alfisti na motorjih...

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Creed napisal/-a:Bil u Veroni. U 3 urah sem videl vse. Zlo bogo. Raztavljali vse skupaj v 5ih halah. Nisem nic kupu ker niso nic imeli. Niti ledvicni pas ne. So bili pa kolegi v Padovi in so bli not eno uro, pol so sli pa naprej se v Verono pogledat. Tko da niste nic zamudili! :?

LP
Se pravi, da so iz enega ornk sejma naredili dva brezvezna.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Kot kaže res. Ker kolegi ki so bli lani v Padovi so bli navduseni. Letos so pa po eni uri prsli u Verono :doubt:
Uporabniški avatar
serpenx
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: To Apr 29, 2008 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PO/LJ

bass napisal/-a:Raznih Shoei, Arai itd nisem nikjer zasledil...
Poglej kdaj motoGP...pa formulo...boš srečou kkšno araiko... #-o
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kaj pa tebe pere? :lol:

P.S.: Kje mam še za formulo cajt, motoGP pa že pogledam kdaj, če se spomnem, da je dirka. :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Hja drugač so se baje Shark čelade na "stres" testih bolj slabo odrezale. Top of the top je pa itak kak Arai, Schuberth,... Sam si drugače lastim Sharka :) .
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-kaj pa shark modeli s 500 in s 650,je to uporabno :?:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Za na skuterja je ok.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

bass napisal/-a:Za na skuterja je ok.
-za na skuter imajo druge modele,tako da bi prosil resen odgovor :doubt:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Shark S500 in S600 sta vstopna modela in sta res namenjena bolj ali manj skuteristom. Vseeno se raje ozri za S800, oziroma RSF2 bo še najboljša.

Na tvojem mestu bi se drugače raje odločil za Nolan oz. X-lite, in sicer model X-602R, res odlična čelada za dokaj ugodno ceno. Nolan ima tudi najboljšo popordajno podporo pri nas, poleg tega dobiš lahko tudi vsako čelado na test. Sam sem iz sharka presedlal na X-lite in mi ni žal.

Drugače je pa problem pri Shark čeladah, da se rad odkruši zgornji sloj, čim jo kam že malo preveč na grobo prisloniš, kaj šele če ti na tla pade.....

Sem pa še vedno mnenja, glava je ena in ceni jo visoko :wink:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-hvala,ampak ali je res tako velika razlika v kvaliteti pri 150 ali 400 evrov že pri istem proizvajalcu,predvsem mislim na nivo zaščite :?:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Razlika je ogromna, da ne govorim o materialih iz katerih je narejena čelada, nižji razredi so iz polikarbonata (plastika), srednji in višlji pa iz kompozitnih materialov v kombinaciji s karbonom in kevlarjem. Te čelade so bolj prilegajo glavi, so ročno izdelane, so tišje, imajo boljše zračenje, da o sami trdnosti in zaščiti niti ne govorim.

Predlagam ti, da si pogledaš malo stran www.compaco.si (uvoznik Nolan, X-lite) in si malo prebereš o samih čeladah, itd, itd....
Že po strani vidiš, da so zelo resno podjetje in tudi če se zapelješ v Velenje ti bodo pametno svetovali in postregli tako kot se zagre, verjemi da boš zadovoljen.
Glede na to da vozš konkreten motor, naj ti ne bo škoda odšteti za čelado od 300-400 EUR.

Lp
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-ok,razumel :wink:,ali kdo potreduje dve čeladi primerne za skuter,100 evrov za obe,ena je preklopna :D :?:
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Foggy napisal/-a:Drugače je pa problem pri Shark čeladah, da se rad odkruši zgornji sloj, čim jo kam že malo preveč na grobo prisloniš, kaj šele če ti na tla pade.....
Sicer takšnih izkušen nimam je pa res, da so mi na čeladi nastale pike od kamenčkov. No rjavi pa k sreči ne :wink:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-od 1.4. nolan ima akcijo x-lite 801 RR mat črna za 100 evrov ceneje,torej slabih 300 evrov in sicer v velikosti S,L,XL
-probal sem model 701 velikost M,pa mi je precej pritiskalo ličnice
-do zdaj sem imel preklopno NZI L(59-60)
-kaj menite,je to dobra izbira,ali se črna preveč pregreva,pisanih barv ne maram,bom pač v celoti črn (neutralna barva) :D :?:
Uporabniški avatar
AR155
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 669
Pridružen: So Nov 05, 2005 4:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: reteče pri škofji loki

jst sm lani kupil xlite 801 RR mat črno,k je bla isto znižana za 100€ pa se mi zdi,da za tak denar bolše ne boš dobil.
forza alfa
Odgovori
  • Informacija