Splošno o vsem ali ničim - 5

kar vam pade na pamet
Odgovori
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Če prav vem, je F40 pri vseh.

https://www.short-shifters.com/v-shift- ... r-kit.html" onclick="window.open(this.href);return false;
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Important! Double check first which shifter is fitted in your car:
The F40 gearbox in your car can be fitted with 4 different types of shifter systems.
They are all complete different from each other.
It depends on the year of manufacture which shifter system is fitted by GM.
Not sure which 4H-TECH Short Shifter will fit your F40 gearbox?
Preveri katetrga imaš.
Bova s sodelavcem potem preverla kako se da naredit.
Najlažje bi blo da bi enega od vseh različnih nekje staknil da se lahko skopira.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Ammm... o kakšnem priklopu je tukaj govora?
Zobniškem? Kaj moram preveriti? Število zob?
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

https://www.short-shifters.com/service/ ... nsmission/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tule maš opisano kaj preverit
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Hvala!
Prvo verzijo imam. Do 2008 letnik
alfaskor40
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe Sep 15, 2017 5:06 pm

Najbolje, da napišem kar v to temo.
Forum spremljam že dolgo časa. Spremljal sem ga nekoliko bolj intenzivno, ker je bil zanimiv, poučen, zabave, ker sem bil lahko kritičen do različnih mnenj ali se z nekaterimi tudi poistovetil. Vedno pa sem sprejemal drugačno mnenje. Sprejemanje le tega je temelj dobre in konstruktivne komunikacije.
V zadnjem času pa opažam, da je forum postal nezanimiv, nestrokoven, poln sovražtva do drugače mislečih. Žalosti me, da ne moram več prebirati tistega, kar je bilo pred leti. Da se oglašam me je zbodlo predvsem naslednje
"Modras, dovolj bo. Redno pišeš praktično nesmisle in mislim, da se tega tudi dobro zavedaš." To je napisal en uporabnik in je v odpadu. Potem grem pa pogledati, kdo je ta uporabnik in najdem njegove teme, kjer pise, da mu avto ne vžge in debata se razvije, nakar ugotovi, da nima dovolj bencina. Iščem naprej in najdem cel kup neumnosti ki jih piše v temi o svojem avtomobilu. Iščem še naprej in ugotovim, da gre za predsednika foruma ali kluba oz. ne vem kako je s tem.
Ko potegnem črto, ugotavljam, da gre za popolnega tehničnega analfabeta, ki je uspel spesniti veliko neumnosti. Uspelo mu ni niti kupiti avto, ki bi zadovolil minimalne kakovostne oz standarde ohranjenosti in izpravnosti. Vodi pa druščino ljubiteljev teh zame všečnih vozil in soli pamet drugim.
Nadalje tudi prosim oprostite, ne poznam fantov in deklet, toda forum je postal mesto samopromocije nekaterih posameznikov in leglo nestrpnežev, podpihovalcev sovražnosti, zatiralcev izražanja svojega mnenja in kritičnega pogleda na vse kar se vrti okoli meni všečne zmamke. Alfe vozim dkorak 40 let in vem zakaj. Zato me zanimajo predvsem nasprotna mnenja, namreč ravno to, da nekdo pove, kaj ni vredu je gonilo izboljšav, enostransko tuljenje v en rok pa vodi prej ali slej v smer degradacije in nazadovanja. Diktature so se in se bojo prej ali slej razblinile v nebeški prah, ostalo bo le pogorišče, ki bo osnova prave poti.
Opažam, da alfa skupnost v Sloveniji potrebuje nove ljudi, ljudi ki bodo obuli majhne čevlje z debelim profilom, da bodo lahko uspešno peljali med čermi, ki so jih ustvarili trenutni veljaki, ki ne vidijo dlje kot do zloščenega alfinega znska na nosu svoje spolirane v prevelike čevlje obute alfe.
Pa srečno.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Pozdravljen, tole glede Binjitove GTjke je malo nesramno. Zelo lahko je pljuvat po nekomu, če ne poznaš okoliščin...
Dejstvo je, da je GTjka njegov hobby avto, ki ga očitno vžge samo za praznike in se z njo ukvarja ljubiteljsko. Če mu en teden ne vžge, se mu ne bo svet podrl in jo vozil do taprvega mehanika...

Kar se tiče novih ljudi. Alfa klub išče nove člane izvršnega odbora. Če si pripravljen pomagat, si vljudno vabljen. Tvoje kritično razmišljanje mi je všeč, če si pripravljen tudi kaj spremenit, ne samo kritizirat, si dobrodošel.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Modras isto pocne na vecini forumov. Na subaru forumu ga noben vec resno ne jemlje, na niva offroad ima donfelipe aka modras celo svojo temo. Na rtvslo ga tudi najdes..
Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Kako je lepo biti prepoznaven. Zdaj vem, kako se Brad Pitt počuti, ko se vidi v rumenem tisku :) Pa šalo na stran.

Za začetek jaz nikoli nisem trdil, da sem tehnično zelo podkovan. Nasprotno, veliko mojih postov je ravno iskanje nasvetov, kar je tudi en namenov tega foruma. Rad bi se pač nekaj naučil, to pa potegne za sabo tudi kakšno tako neumnost, kot je tale z bencinom. Pa upam, da je komu vsaj polepšala dan, ker nekateri vidim, da te stvari čisto preresno jemljete.
Mi pa nekaj ni čisto jasno, pritožuješ se namreč, da ni konstruktivne komunikacije, obenem pa ti gre v nos, ker iščem nasvete in posledično napišem kdaj tudi kako neumnost? Morda bi veljalo najprej razčistiti pri sebi, kaj pravzaprav hočeš.
Pa tudi prvič slišim, da bi moral biti kot predsednik kluba (forum je le njegov podaljšek) izgleda najmanj tehnični vodja delavnice. Za to, da ugotoviš, da nek član foruma namenoma piše poste z namenom provokacij ali pa da imaš veselje delati za klub in organizirati dogodke, skrbeti za forum, itd.. pa ne rabiš biti sposoben miže narediti generalke na V6. Ker jaz in tudi ostali v vodstvu smo tam samo iz tega razloga, da imamo veselje (in seveda možnost) nameniti nekaj svojega prostega časa za razvoj kluba. Naše tehnično znanje je tukaj predvsem postranskega pomena. Za tehnični vidik imamo na veliko srečo dosti strokovnjakov na tem forumu, ki se jim samo klanjam.
Temu, da ne dovoljujemo kritik, se pa lahko samo nasmejem. Obstajajo konstruktivne kritike, ki jim vedno prisluhnem in obstajajo namenske provokacije. Če bi bolj natančno spremljal Modrasa, bi to tudi sam zaznal. Ali pa si morda kaj v sorodu z določenim bivšim članom tega foruma?

Pa za vse, ki bi radi kaj pomagali/spremenili/izboljšali velja to, kar je napisal Toolox. Komurkoli od vodstva lahko pošljete ZS, pa se bomo zmenili. Že vrsto let smo glede človeške moči podhranjeni in rabimo še nekaj resnih ljudi, ki so pripravljeni pomagati. Teh pa primanjkuje. Člani IO smo samo navadni forumaši, ki smo se odločili, da bi radi naredili nekaj več. Tukaj ni nobenega skrivnostnega procesa selekcije, treba je le poslati mejl/ZS, ali pa koga poklicati in vprašati, kje lahko kaj pomagate, ali pa napisati svoje predloge in ideje. Vsak mesec imamo tudi klubske seje, ki se jih lahko udeleži vsak.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

alfaskor40 = Modras, iz kakšnega prijateljevega IP?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

O, a je to alfasan?
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

toda forum je postal mesto samopromocije nekaterih posameznikov in leglo nestrpnežev, podpihovalcev sovražnosti, zatiralcev izražanja svojega mnenja in kritičnega pogleda na vse kar se vrti okoli meni všečne zmamke.
To so izjemno hude obtožbe in te lepo naprošam, da nemudoma prijaviš (gumbek za prijavo prispevka) čisto vse kršitelje, da se jih obravnava po postopku, ki ga določa pravilnik.

Vse kar si naštel so grobe in hujše kršitve pravilnika foruma in če smo jih moderatorji spregledali, nas prosim na to opozori nemudoma!
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

alfaskor40 vsekakor ne more biti modras. Modras do sedaj ni objavil enega smiselnega prispevka.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

:mrgreen: :lol: :lol: @grega983

P.s. vem ni neki konstruktivno, je pa zabavno.
Če je ravno, ni zabavno.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

grega983 napisal/-a:alfaskor40 vsekakor ne more biti modras. Modras do sedaj ni objavil enega smiselnega prispevka.
Stil pisanja definitivno liči na alfasana :D
Zadnjič spremenil J1897, dne Sr Dec 13, 2017 7:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori
  • Informacija