mestno redarstvo in kazni

kar vam pade na pamet
Odgovori
krigla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Po Nov 22, 2010 4:02 pm

pozdrauljeni odpiram to temo ker so mi danes odvlekli avto in napisali kazen za 100€ pa to je polovična kazen. Avto sem že dvignil in plačal 100€ samo za odvoz vozila. 100€ pa še čaka ampak jih nemislim poravnat ker se mi zdi nepošteno da so mi avto odpeljali ker okoli naših blokov že 2 tedna kopljejo in ni nikjer parkirnega prostora. parkiral sem ga na zelenici in ne na pločniku kot naj bi bilo določeno za odvoz... oviral nisem nobenega avto je bil kvečjem umaknjen od ceste in tudi intervencijske poti nisem oviral ker sem avto toliko umaknil da bi mimo komot šel ne samo kamion... tako da se obračam na vas če imate kakšne izkušnje s pisanjem ugovorov na te kazni in pa če kdo ve kje točno lahko pogledaš ali je zemljišče funkcionalno ali pločnik. ker v primeru da je zemljišče funkcionalno kazen ne velja. usaj tako piše v tem članku
http://www.ius-optima.com/kako-napisati ... arkiranje/

sedaj pa samo da mi nekdo pove kje lahko najdem podatek o tem ali je zemljišče pločnik ali ne

Hvala vsem za odgovore!
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

zelena površina oz. z drugimi besedami prostor, ki ni namenjena parkiranju vozil
Slika
Altmann

na tej strani lahko zacnes, http://e-prostor.gov.si/ , nato nadaljujes na http://portal.sodisce.si/vpogledi/zk.portal/. In pa uporabi se povezave za tocne podatke
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Takole na brzino, v občinskem odloku ti piše kje ne smeš parkirati. Je pa res, da če nisi zapiral intervencijske poti, oviral prometa vozil ali peščev, ti načeloma ne bi rabli odpelat avta - v zakonu lepo piše kdaj se odredi odvoz nepravilno parkiranega vozila.

Če se motim naj me kdo popravi, ampak mislim da okrog stanovanjskih blokov nimajo redari kaj iskat.

Je pa res, da si v teh cajtih morajo občine napolnit blagajne.

LP :doubt:
Slika
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

DanijelSipek napisal/-a: Če se motim naj me kdo popravi, ampak mislim da okrog stanovanjskih blokov nimajo redari kaj iskat.
v kolikor jih kdo ne pokliče, kakšn hišnik npr. tako kot pri nas, takrat hitro priletijo
Slika
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Vzeti sprej in narediti grafite po fasadi,in bo hišnik lepo imel delo z beljenjem,in ne bo mislil na neumnosti npr.klicanje mestnih redarjev :wink:
"I cant" is not an option !
krigla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Po Nov 22, 2010 4:02 pm

bom videl kaj bom dosegel s pritožbo... upam da mi use ker če pogledam sedaj ven čez okno je sigurno 5 vozil parkiranih tčno tam kjer sem ga pustil jaz... če ne pa upoštevam svabotov nasvet :D
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Gregson007 napisal/-a:
DanijelSipek napisal/-a: Če se motim naj me kdo popravi, ampak mislim da okrog stanovanjskih blokov nimajo redari kaj iskat.
v kolikor jih kdo ne pokliče, kakšn hišnik npr. tako kot pri nas, takrat hitro priletijo
Bi mu že pokazal ...

Glede kazni, težko da boš ušel, probaj z odvozom avta, ker ni bilo potrebno, pa preveri če je kdo slučajno prijavil "kak hišnik", pa mu vrni "uslugo".
Slika
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

NE bo šlo.....delajo baje po rajonih...en teden en rajon....recimo spodnja šiška....drug teden zgornja šiška....saj tko so men rekli ko smo imeli pločnike skoz naparkirane...
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Učas vem da je bilo tako da tist k je poklical pajka ga je mogel sam plačat
Odgovori
  • Informacija