Šibki tok v hiši

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Fantje, je kdo med vami električar?

Doma nekaj čaram, pa se mi je pri šibkem toku malo zataknilo, nisem siguren če pravilno razmišljam.

Predvidel sem omarico za šibki tok, v to omarico moram pripeljat internet, kabelsko, alarm in potem od tukaj naprej po vsej hiši do priključkov tv-jev, računalnikov,...tako da bi ttudi ruter v omaro zbasal ipd...

Vsaj mislim da mora bit tako, mi lahko kdo to potrdi/ovrže predlaga kako?

Najbolje da tudi trafo 220v/12v za led trak notri porinem, ne bi še ene posebne doze/omare delal za to.

Kar se samega gretja trafotov in ostalega tiče, omarica ne bo imela pokrova, tako da "zračna" bo.

Razmišljam v pravo smer?

Hvala za pomoč.
Lp
Urban
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Nič ni narobe s tvojim razmišljanjem. Jaz sicer bi dal pokrov čez, pa magari če bi mel občutek da se kaj preveč greje bi potem dal kakšen mrežast pokrov.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Pri dimenziji podometne doze bodi previden da izbereš dovolj globoko za akumulator al. Centrale. Drugače pa skor bolš če daš zravn še eno manjšo dozo katero bo alarmna centrala oz njeno ohišje prekrilo. O katerem alarmu pa razmišljaš?
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Aja, pa za alarm vlečeš alarmni kabel ali utp?
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

velikost omarice?
Ce je na hodniku in bos notri tlacil ruter znas met slab signal v oddaljenih sobah. Je bolje da je modem v omarici (pa switch ce rabis vec utpjev) in se potem na en utp ki je nekje v sredini stanovanja priklopi ruter. Ce bo ruter v omarici naj bo ta plasticna ker kovinska prevec signala pobere. Seveda ne pozabi na 220V napajanje za vse zadeve. Led trafo je lahko v omarici, je pa potem odvisno od dolzine kablov in moci ledic kaksen presek bos rabil (na dolzino je ogromno izgube na 12 voltih)
Sam preferiram 220V do tam kjer so luci in potem pretvorba.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

axis86 napisal/-a:Nič ni narobe s tvojim razmišljanjem. Jaz sicer bi dal pokrov čez, pa magari če bi mel občutek da se kaj preveč greje bi potem dal kakšen mrežast pokrov.
Omara bo v predsobi, preko nje pa omara za čevlje in hrbet le te ven odrezan zaradi dostopa.
kovach napisal/-a:Aja, pa za alarm vlečeš alarmni kabel ali utp?
Omara je elektro plastična od hagerja 48polna vzidana 5cm globje kot bi morala bit če bi hotel gor pokrov montirat.
Upam da bo dovolj.
Nimam še izbranega alarma so pa senzorji z utp kablom povezani, tiste brezžične zadeve mi ne dišijo zaradi menjavanja baterij...
Alan napisal/-a:velikost omarice?
Ce je na hodniku in bos notri tlacil ruter znas met slab signal v oddaljenih sobah. Je bolje da je modem v omarici (pa switch ce rabis vec utpjev) in se potem na en utp ki je nekje v sredini stanovanja priklopi ruter. Ce bo ruter v omarici naj bo ta plasticna ker kovinska prevec signala pobere. Seveda ne pozabi na 220V napajanje za vse zadeve. Led trafo je lahko v omarici, je pa potem odvisno od dolzine kablov in moci ledic kaksen presek bos rabil (na dolzino je ogromno izgube na 12 voltih)
Sam preferiram 220V do tam kjer so luci in potem pretvorba.
220 absolutno, seveda.
Kabla od trafota do traku bo nekje 1,5m je to preveč?

Vidim da bo šlo v to šibko omaro več cevi kot v elektro.
:lol:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

1,5m ni problem. Ja veliko je tega kablovja, jbg se vedno je to najboljse ker wifi ni 100%
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Točno zato sem rekel da bi peljal kable do vseh priključkov, wifi lahko še kasneje naštimam, bom na hodniku pustil priključek, da lahko recimo telefon doma na wifi laufa...

Kmalu bo vikend da tole pisanje tudi realiziramo, cevi, gips pa gas.
8)
Odgovori
  • Informacija