Asistenca: avtovleka in nadomestno vozilo

kar vam pade na pamet
Odgovori
Draško
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Mar 11, 2018 10:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia 2.2. JTDm
Kraj: Ljubljana

Zdravo,

moja je imela z Mitom manjšo nesrečo in vozilo je nevozno in odpeljano z avtovleko preko asistence k ličarju.
Nevem pa kako je s tem, da naj bi dobil brezplačno avto. Ali bi mi ga morala zavarolalnica pripeljat ali ga vzamem pri ličarju?

Hvala
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

Vse je odviso od tega kakšno imaš zavarovalno polico.

Najbolje je preveriti z agentom kaj ti krije polica, namreč v zavarovalniškem poslu gre za dva različna pojma.

"Asistenca" - je storitev namenjena temo ko obtičiš nekje in rabiš avtovleko in dobiš takoj tudi vozilo (če imaš takšno zavarovanje).. Ko pokličeš in zahtevaš vleko, ti ponavadi operater sploh ne ponudi asistenčnega vozila, saj na ta način želijo privarčevati. V tem primeru ti preko asistence pošljejo Rent a car firmo ki ti dostavi vozilo.

"Nadomestno vozilo" je storitev, ki jo verjetno imaš v zav. polici in gre za to, da si v času popravila (bodisi ličarsko - ali avtomehanično) upravičen do nadomestnega vozila. V tem primeru ti ponavadi ličar ponudi svojo staro Nissan Micro ki je že vsa potolčena in smrdi po starih čevljih ,in ker je zate brezplačna se ne pritožuješ.. Imaš pa možnost izbrati katero koli vozilo od pogodbenikov zavarovalnice.

Primer: Poleti se je na AC vame zaletel nek Ukrajinski Sprinter, in vozilo smo preko asistence odpeljali na Avtoličarstvo. Takoj sem se dogovoril da imam tudi asistenčno vozilo. V 20 minutah so bili pri Petrol Barije fantje iz Renty rent a car (slovenska firma) in pripeljali so mi novega Golfa. Imel sem krito asistenco samo 5 dni, zato sem po teh 5 dneh poklical najprej na zavarovalnico, kjer so mi poslali dokument (temelj za nadomestno vozilo), kjer sem imel še pravico uporabe 10 dni. Ta dokument sem poslal Renty rent a car -ju in lahko sem uporabljal isto vozilo še 10 dni. Ker moj avto še ni bil zrihtan po preteku (katastrofa je dobiti dele za Infinitija FX) sem podaljšal še za 3 dni privat. Mimogrede, to je bil najboljši customer service. (če boš preko asistence dobil njih, poglej kar na njihovo spletno stran pa si izber avto http://www.renty.si" onclick="window.open(this.href);return false; )

Ličar mi je sicer ponujal svoj avto, ampak zakaj, če lahko vozim novega golfa brezplačno.

Preveri pri zavarovalnici katero zavarovanje asistence imaš in pokliči še enkrat. Pomembno je da si informaran in veš kaj so tvoje pravice. Ko te operater praša katero vozilo ti bo ponudil, vedno vprašaj do katerega ranga ga lahko dobiš, saj imaš včasih krito dosti večje vozilo kot ti ga ponudijo.
pa srečno.
Slika
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

če tvoja ni bila kirva, pol se zmeni z zavarovalnico od povzročitelja naj ti častijo avto. če pa je bila ona kriva, pa je odvisno kakšno polico imaš sklenjeno. običajno ti častijo 3 dni
Odgovori
  • Informacija