Covid-19

kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Lizard, hvala za napisano. Meni so koristne informacije
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

+1
Hvala za zelo obširno razlago.

Situacija okoli te bolezni je res težko razumljiva za povprečnega laika.
Za velik del nastale zmede pa so krivi tudi naši vodje, ki več kot očitno ne znajo pravilno predstaviti javnosti, kaj točno je problem.
Še najmanj pa vsemu skupaj pripomorejo milorečeno horuk odločitve okoli ukrepov...
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Iskreno upam da imate prav. Bo pa cas pokazal resnico, dokler za zdravili stojio isti ljudje ki naglas v intervjujih govorijo o redcenju prebivalstva (sej ste si pogledal Bill Gatesov intervju ane) in ze napovedujejo pandemijo s covid 21 pa nazalost ne verjamem v postenost.
In ne zdravstveni delavci si ne zelijo tega, pa se komu zdi da imajo kaj besede pri tem? Jebena politika!
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Alan napisal/-a:... Bo pa cas pokazal resnico, ...
Si bi hitejši! Sem ravno želel tudi sam napisati, dajmo času čas, ker čas pokaže vse.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Lizard hvala za obširen zapis, zelo mi je pomagal pri razumenju vsega skupaj :wink:
Slika
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Se pridružujem, hvala Lizard.
Zakaj takšna pojasnila ne pridejo do MSM?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

meni je vse jasno glede virusa, niso mi pa jasni ukrepi vlade in od tu izhaja 95% težav, zakaj se ljudje ukrepov ne držijo (držimo) več.

zaprte imamo 70% države, ker vlada ni sposobna ukrepati na ključnih mestih (DSO in zdravstvo)

trgovine s tehničnim blagom in prodajalne avtomobilov sem 100% prepričan da ogromno pripomorejo pri zajezitvi virusa (medtem ko se virus prosto širi po DSO in na delovnih mestih). Vladne odloke so pa v zadnjih 14ih dnevih spremenili tolikokrat, da najbrž ga ne najdeš enega zaposlenega pri vladi, ki bo poznal vsaj najbolj pomembne ukrepe, ki so danes aktivni.

V tem času sem bil:
- zaprt na občino
- odprt na regijo
- odprt na državo
- zaprt na občino
- odprt na državo
- zaprt na občino (ubistvu nimam pojma več kaj sem sedaj)

skratka če vržem kovanec je enako možnosti kot če pogledam v obstoječi zakon kaj notri piše. 30.12. sem recimo porabil 2 uri, da sem prišel do zanesljive informacije kako je na slovenski meji in kakšni so pogoji za vstop v državo. 2 uri (!!!!) za poiskat pravi odlok.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Se strinjam, večino gneva ki ga vidimo povsod je ravno na račun tega stopicanja z ukrepi. Malo gor malo dol. Če boste pridni vam damo frizerje, če ga ne boste pil po zidancah dobite šolanje do tretjega razreda, drugače boste pa še malo učitlce pa vzgojitlce se doma špilal. In vse to privede do hudega odpora do cepljenja, ki pa direktno nima popolnoma nobene povezave s temi odločitvami.
Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Se strinjam, sami ne vejo kaj bi, spreminjajo zadeve zgleda kot kdo dobi navdih zjutraj, krivi so pa potem vsi drugi. Kdo jim bo pa še verjel na ta način.

Verjetno kar tole uporabljajo
https://ukrepomat.si" onclick="window.open(this.href);return false;
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Se ne strinjam.
Maska + distanca + umivanje rok - dosledno, brez izgovorov, potuhe, politiziranja in pametovanja.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Tomasso to je jasno, ampak to je pa skoraj edini ukrep, ki ima kaj smisla. Kaj ima veze z virusom zaprtje tehničnih trgovin? Pa trgovin z oblekami, da otrokom tudi bunde nisem mogel kupit? Ali pa, malo bolj politično, sprehod s kolesom mimo parlamenta? Kaj virus briga, če grem po 21h po cesti?
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Nikomur ti ukrepi niso simpatični. To ne upravičuje masovnih histerij, temveč terja osebno odgovornost. Nočem biti razsodnik smiselnosti ukrepov, naredil bom vse kar je v moji moči, da jih bo čimprej konec.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

tomasso napisal/-a:Se ne strinjam.
Maska + distanca + umivanje rok - dosledno, brez izgovorov, potuhe, politiziranja in pametovanja.
potem naj velja za vse, ne samo za rajo!
A ni zanimivo v bosni zivljenje tece dalje nic kaj dosti se ne sekirajo, pac ne testirajo toliko in nimajo takih cifer, ljudje normalno zivijo naprej nekateri pa umrejo, si morte mislit!
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Binji napisal/-a:Tomasso to je jasno, ampak to je pa skoraj edini ukrep, ki ima kaj smisla. Kaj ima veze z virusom zaprtje tehničnih trgovin? Pa trgovin z oblekami, da otrokom tudi bunde nisem mogel kupit? Ali pa, malo bolj politično, sprehod s kolesom mimo parlamenta? Kaj virus briga, če grem po 21h po cesti?
Ja naši "strokovnjaki" (po politični liniji seveda) so pač ugotovili, da je virus izjemno pameten, zna gledat na uro, pozna občinske meje, pozna razliko med zasebnim druženjem in druženjem na delovnem mestu spoštuje zasebno lastnino in kakšen dan celo lastništvo sezonske vozovnice na smučišču. Inteligentna stvar, nimaš kaj (za razliko od "strokovnjakov").
Iz dneva v dan pač dokazujejo, da nimajo pojma. In preden me kdo napade - jaz tudi nimam pojma o virusu, ma jaz ne dobivam visoke plače in ne maltretiram cele države, za razliko do teh.... da ne rečem kaj :evil:
PS. lizard, hvala za razlago. To je bilo prvič od prvega vala, da se je nekdo, ki se na to razume odzval kot normalno človeško bitje in podal neko razumljivo razlago =D>
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

kaj pa je zdaj s tem brez znamke kitajskimi hitrimi testi-palčkami ?
In anti baby injekcijami ?
In zanimivo: najbolj se glih zdravstveno osebje ne bi rado cepilo
super
Odgovori
  • Informacija