SNEG

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

mitoma napisal/-a:30 cm snega na AVTOCESTI-mislim da ponavadi prej splužijo in ga več kot 10-15 ni nikoli mogoče na kakšni regionalki 20 več pa zagotovo ne!!!
Stojim za tem, kar sem napisal. To ni bilo letošnjo zimo. Za 180 km sem rabil 8 ur. Kolesnice so bile tako globoke, da če si hotel počasi zapeljat iz njih (menjati pas) ni šlo. Te je potegnilo nazaj v kolesnice. Nikoli prej, niti kasneje nisem videl toliko snega na avtocesti.

Poanta mojega pisanja ni bila v tem, da bi se kdo zapičil v 20, 25 ali 30 cm snega. :doubt:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ja včasih ga je kar veliko tudi na AC, to kadar res na gosto in dolgo pada in pač preprosto ne zmorejo sproti plužit (premalo ljudi in strojev)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Ke bo dons ročna pela ?
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

povsod :D
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kako je folk patetičen in paničen… me prav zanima koliko plugov in cestarjev je bilo 20-30 let nazaj na cestah in ali so vse spucali, še isto sekundo ko je zapadel sneg.
Katastrofa, folk je nenormalen, pač se malo po snegu zapelješ. To morajo imet spucan povsod pred hišo, v hiši pa vse morajo pristojne službe za to naredit, ker se nobnemu nič več ne da skor.

http://24ur.com/novice/slovenija/ste-za ... luzbo.html

Tale reklama prov paše zraven.
http://www.youtube.com/watch?v=1BhppJ_PeFc
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Matjaz46 napisal/-a:Kako je folk patetičen in paničen… me prav zanima koliko plugov in cestarjev je bilo 20-30 let nazaj na cestah in ali so vse spucali, še isto sekundo ko je zapadel sneg.
Katastrofa, folk je nenormalen, pač se malo po snegu zapelješ. To morajo imet spucan povsod pred hišo, v hiši pa vse morajo pristojne službe za to naredit, ker se nobnemu nič več ne da skor.

http://24ur.com/novice/slovenija/ste-za ... luzbo.html

Tale reklama prov paše zraven.
http://www.youtube.com/watch?v=1BhppJ_PeFc
To se pa čist strinjam


Drgač pa zakon reklama haha
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

"Francl kupi novega Audija 6 na lizing za 7 let, že tako živi ob kruhu in vodi, potem pa pride zima in ker ni za zimske gume ostane na letnih rekoč: pa sej bo šlo. In pol je treba na šiht, na cesti je 5 cm snega in ker je Francelj na letnih gumah, avto je pa vredn neprecenljivih 30.000€ se lepo pelje po cesti 30km/h, bolš počas k pa da novga Audija razbijem, kva si bojo pa sosedje mislil! In ker u klanček ne znese, se lepo ustavi, za njemu se nabira kolona. Kar naenkrat je pa na radiju obvestilo da zaradi snega nastajajo kolone, zaprta cesta ipd..."

No, tole je izmišljena zgodba, lahko poljubno vstavite Ime/znamko avta...

Je pa dejstvo, da so problemi po cestah zaradi podobnih "Franceljnov", kateri so dali zadnje € za boljši avto od soseda pa ni denarja za gume. Velik % je potem takih, k bi mogl vrnt izpite če niso sposobni vozit v vseh razmerah. Dobr ostanejo še tiste budale k pač pretiravajo ker mislijo da so "bog i batina".

Problemi na cestah so samo in edino zaradi VOZNIKOV!

Jst se vsak dan vozim od punce v službo iz nekoliko višje ležeče vasice nad Bledom v Radovljico, pa do zdaj še nisem naletel na več kot 5cm zvoženega snega na cesti! Ceste lepo posute in soljene, plugi v pogonu...

No, danes zjutraj spet naletel na "Franceljna" v novejši Toyoti Celici ki se je po mokrem asfaltu peljal 30...

No, sicer sm malo karikirano pa sarkastično napisal tale post, pa upam da kdo izlušči bistvo. :mrgreen:

P.S. Od punce oče dela na darsu, pa ga v zadnjem tednu doma nisem videl niti enkrat, ker ta tedne hodi domov 8h prespat, ostalo je pa rednih 12h+nadure zaradi sneženja. Na dan pa v plugu naredi 250km... :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

moofdi o tem sem govoril, nihče se ne zaveda, da so ljudje dobesedno skoraj 24 ur na dan na cesti in jih urejajo. Najlažje se je samo piz*** in jamrat kako nič ni spucan ko se pelje "Francelj" v službo. Res to bi jaz vsem svoje povedal, samo nažalost je teh "Franceljnov" precej.
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

In problem je, da je takih franceljnov ogromno čez celo leto, ko padeta dve kaplji dežja pa že takoj panično vozit max 60 km/h #-o me je že nekajkrat prijelo, da bi kupil tank, vozil točno po omejitvah franceljni bi pa morali ali začet vozit normalno ali se umaknit, v nasprotnem primeru bi šel pa čez njih :mrgreen: malo heca :)
ne vem kake so to avtošole, da vozniki ne upajo vozit normalno, čim je cesta malo mokra ali bognedaj zasnežena :-k mislim, da bi morali v sloveniji marsikaj na tem področju spremenit, ker take pajacote, kot jih srečujem po cestah pri nas, jih ne srečujem nikjer drugje. Včasih smo se pi*dili čez Italijane, ki ne znajo vozit, vendar pa v zadnjem času opažam (2x na teden se vozim po Italiji), da tako v Italiji kot tudi pri nas delajo glavno gužvo Slovenci in ne Italijani #-o ker sem že precej v offtopicu, nazaj na temo: ker se izjemno redko vozim v centralno Slovenijo, imam celo leto letne gume. lani je šlo tudi po snegu BP, letos vožnje po snegu še nisem imel prilike izkusit, pa vendar: če vidim, da so pogoji na cesti neprimerni, potem si sposodim očetov avto, ki ima zimske gume, ali pa grem z avtobusom/vlakom. Brezveze se mi zdi nekaj reskirat da bi obstal nekje na cesti zaradi letnih gum, večina ljudi pa raje naredi nevemkakšno kolono, kot pa da bi kdaj pustili avto doma in uporabili javni prevoz =D> #-o svaka čast, res #-o
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ce se "francelj" ne čuti sposobnega vozit 80kmh po snegu in se zato vozi 60kmh ni nic narobe. Mislim, da bi vi mogli bit bolj strpni do drugih, ki si ne upajo oz. se ne cutijo sposobne peljati tako hitro kot vi.

LP
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Creed napisal/-a:Ce se "francelj" ne čuti sposobnega vozit 80kmh po snegu in se zato vozi 60kmh ni nic narobe. Mislim, da bi vi mogli bit bolj strpni do drugih, ki si ne upajo oz. se ne cutijo sposobne peljati tako hitro kot vi.

LP
Sej ni noben reku da morjo vsi vozit tko kot so omejitve. Tut jst ne vozim 90 po 5 cm snega ampak prilagajam hitrost razmeram na cesti. Tut 30 če je treba...pa mi do danes še ni bilo treba, razen na Pokljuko po 15cm celega snega...

Sploh pa ni bila poanta mojga posta v tem kolko kdo pele, ampak da so pizdarije na cesti zaradi VOZNIKOV. Kdor pričakuje da bojo ceste 24h na dan splužene in posute če vrže 50cm v dveh dneh pa ni normalen.

Lahko pa povem drugače: Ni narobe če se ne čuti sposobnega vozit 80km/h pa zato vozi 60km/h. Pravilno! da prilagodi vožnjo! Narobe je to, če zaradi neopremljenosti ni sposoben vozit 60km/h pa zato vozi 30km/h, obenem pa za "sranje" na cesti krivi vse druge, samo sebe ne.

LP
Zadnjič spremenil moofdi, dne Pe Dec 03, 2010 2:37 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Če je ravno, ni zabavno.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

creed, saj sem napisal, da je tisto s tankom šala :mrgreen: Se pa pri veliko voznikih sprašujem, kdo ji m je dal izpit...sori, ampak če se nekdo ni sposoben vozit po omejitvah po mokri cesti, potem nima kaj delat za volanom. To sicer nima nobene veze s snegom in je krepak offtopic, vendar pa se nanaša na tistega francelna izpred nekaj postov :mrgreen:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Danes zjutraj pri nas... cesta splužena, posuta, sem pa tja kakšen ostanek plundre. Nič kritičnega če je avto obut v zimske gume. Sam sem vozil med 70-90 brez vsakega problema. Sem pa prehitel nekaj pacientov ki so vozili 30-40 (se ne zajebavam).

Nekateri so definitivno preveč panični ko vidijo 1cm snega na cesti.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Če vidte kako KR tablco na tleh iz vrhnke do podlipe -> ZS
:roll:
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Še malo nostalgije, moja 33 preden je bila rwd. Cesta pa na Krim seveda.

http://www.youtube.com/watch?v=-S_8xjKbOOA

http://www.youtube.com/watch?v=ddZY_UywnoQ
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija