Alfa Romeo 156 by G0lden

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Danes sem končno postal lastnik AR 156 1.6 TS. Slike bom pripel ko jih spravim iz DSLR-ja, ker ne najdem card readerja, drugače pa prilagam nekaj slik, ki jih je naredila avtohiša..

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

To je to zaenkrat, zvečer pa naložim še ostale slikice... Zdaj se še samo včlanim v klub pa sem zmagal :wink: :lol:
Zadnjič spremenil G0lden, dne Sr Jan 20, 2010 5:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Lepa barva =D>
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Jack166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe Dec 15, 2006 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Jesenice

Cestitke lepa je.....veliko varnih km. =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

še ena ... bolj al manj humoristična zgodbica.
Se peljem iz lj kjer sem kupil avto proti mariboru. Se ustavim na prvi cestninski postaji, odprem okno, zaprem in grem dalje. Se ustavim pri drugi, odprem okno, plačam, nakar se okno odloči da bo ostalo kar odprto. Tako sem se vozil do maribora pri odprti okni 140 s kapuco na glavi. Ko sem prišel domov sem ugotovil da je pregorela 30amperska varovalka... morem ju3 it kupit #-o
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Dobrodošel!

Lep avto si si privoščil =D>
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

hvala hvala :wink:

Zdaj je pač potrebno vložit precej denarja v njega da ga spravim v popolno stanje, saj jo je prejšnji lastnik precej zanemarjal :roll:

Praktično polovico števcev ne sveti, prav tako je potrebno menjat žarnice, ki osvetljujejo prtljažnik, strop... Menjati bo potrebno tudi brisalce in podobno. Tudi tipalo za temparaturo hladilne tekočine je očitno pokvarjeno, razen če je 50° normalna temparatura za relacijo lj-mb. :lol:

Potem pa se bom lotil iskanja novih platišč in raznih kozmetičnih popravkov, ki so nastali pod težo časa... Sicer pa je motor v odličnem stanju, še vedno poskočen in zanesljiv, tako, da imam mir vsaj kar se tega tiče (razen rednega vzdrževanja)..

Skratka, če spregledam vse kar bo potrebno popravit sem z nakupom izredno zadovoljen. Res je to moja prva alfa, vendar si moji starši lastijo že peto, tako da sem alfist po srcu odkar vem zase :P

lp :wink:
Uporabniški avatar
the_febo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 468
Pridružen: Sr Okt 13, 2004 4:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

čestitke pa veliko km =D>
kuplena pri luminary-ju?
cuore sportivo
Slika
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

Tudi tipalo za temparaturo hladilne tekočine je očitno pokvarjeno, razen če je 50° normalna temparatura za relacijo lj-mb. :lol:


super si tole ubodu. =D> drugač je pa lahko tud termostat zanič :-k
fajn se voz pa velik varnih km
Uporabniški avatar
Xeon
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 512
Pridružen: Ne Maj 06, 2007 10:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 TS; Toyota Auris TS
Kraj: Ljubljana

A to si kupil tukaj, pri Varnosti, na Cesti v mestni Log?

(drugače pa lepa Alfa, veliko varnih km. 8) )
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

the_febo napisal/-a:čestitke pa veliko km =D>
kuplena pri luminary-ju?
tako je :wink:
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

G0lden veliko sreče in užitkov z avtom ti želim. Jaz sem tudi nov lastnik in uporabnik na AR Forumu. Avto sem pa kupil Alfo Romeo GT. Jutri pridejo po vsej verjetnosti slike. :D
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ce ti kaze 50 stopinj je pomojem prej termostat kot pa senzor!
Slika
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

če bi termostat crkno, avto niti grel nebi ali? :|
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

G0lden napisal/-a:če bi termostat crkno, avto niti grel nebi ali? :|
Odvisno kje ga zagrabi... :wink: je pa 90% termostat kriv, ker dejansko je taka majhna možnost, da ta senzor crkne....

Lej....mogoče maš pa tako kot je mela moja kazalec v armaturki z napako, da namesto 90 kaže 70, torej skoz kaže 20 stopinj manj....in če maš termostat hin in ti kaže 50 se avto dejansko zagreje na 70 :mrgreen: zato bi blo pametno menjat termostat...priporočam pa originalnega, ker jaz sem moral dvakrat menjat, ko sem prvega kupil ponaredek #-o :lol:

Klik

8)
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

nevem, bom jutri peljal na servis da pogledajo. Zgodilo pa se je še eno sranje katerega ne znam pojasnit. Gledal sem že da je en izmed uporabnikov naletel na identičen problem, pa naj ga še enkrat pojasnim.

Zdaj avto mam 2 dni, je centralno delalo super. Imam sicer dva daljinca, en je z alarmom drug pa je samo centralno brez alarma, ki je na ključu.
Danes ko sem avto vredu opral, sem ga zaklenil seveda z daljincem in je šlo normalno. Kasneje sem se spomnil da sem v avtu pozabil neke dokumente, ga isto odklenem, vzamem kar sem rabil in ga skušam zaklenit.

Tako sem videl, da so utripnili samo smerokazi, kot to more in se poleg tega aktivira alarm. Nisem slišal mehanizma za centralno zaklepanje zato sem preveril če je avto res zaklenjen in ni bil. Potem sem probal še z drugim daljincem, ki prav tako ni deloval zato sem poskusil še s ključem (old fashion way). Avto se je sicer zaklenil ampak samo tista vrata, v katerih sem mel ključ. V čem je fora? Poskušam razne varjante že cel dan pa brez uspeha.. Je možno da je crknilo centralno zaklepanje? In če je, koliko stroškov je s tem povezanih, ker sem denarno zaradi nakupa čisto na psu... :roll: :cry:

Prosim pomagajte, lp
Odgovori
  • Informacija