147 gone, Turbo Benzina beštja doma :)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Malo AO forum preglej. Tam se je sigurno našel kak do-it-yourself mojster :wink:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Kaj pa, če bi vgradil avtoradio z vgrajenim BT + NAV.?
Manj zafrkancije, glede razlike v ceni pa iz glave ne vem...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Mene bolj zanima, kako se avto pelje s tem agregatom, kakšna je poraba, vtisi o motorju....
Daj se malo razpiši :)
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Tudi to bi mogoče bila opcija. Vendar neoriginalni radio ne izpisuje podatkov (kdo kliče, naslovi komadov itd.) na displeju med števci. To mi je minus.

Na AO sem že precej preiskal, pa nisem našel še nič oprijemljivega.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Za ta denar raje čipaš na 240 konjev :). Drugače pa tudi mene zanimajo vtisi o motorju.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Glede čipanja bomo še videli. Konec koncev je avto še v garanciji in nebi rad kaj tikal perden se le ta izteče.

Z motorjem sem zaenkrat zelo zadovoljen. Kot sem že napisal, navora je veliko, avto gre zelo zelo dobro. Porabo bo pa treba opazovati daljši čas.

Danes mi je Drager (klubski partner Šina) nataknil še nove zimske gume in sicer Uniroyal MS Plus 66. Bomo videli kako se bodo obnesle. Po testih naj bi bile kar ok.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

No čas je za prve bolj resne vtise o avtu in motorju. Do sedaj sem prevozil z avtom cca 900km vsega skupaj. Večinoma je bila AC, danes sem se pa malo zapodil po ovinkastih cestah.

Najprej k porabi: AC malo bolj dinamična vožnja okrog 160kmh, poraba 10-11 l/100km. Ovinkasta cesta (ride) hitreje odvoženo poraba 13.5-14 l/100km. Normalna vožnja po magistralni cesti 8-8.5 l/100 (malo bolj dinamična).

Avto gre, kot sem že povedal dobro. Avto ni brutalen, recimo precej manj brutalen občutek kot v 147 2.0TS... Vse dokler ne pogledaš na števec. Avto vleče prakično v vsakem območju vrtljajev. Vrteti ga je smiselno do cca. 6k rpm. Kar je več mu že malo pojenja sapa. Motor je enostavno neverjetno prožen. Lega na cesti je dobra, zanesljiva. Več kot toliko nisem porbaval, ker avta nisem še čisto vajen. Poleg tega sem vedno vozil z vklopljenimi pomagali (ASR, VDC). Ko damo letne gume nazaj in bo malo lepše vreme bomo sprobali še malo bolj.

Avto deluje čvrst, tog. Sicer je na trenutke opaziti, da je to vseeno kar velik avto, ampak ti ni moteče. Zelo lahko pohvalim zavore, ki primejo odlično. Glede brake-fade-a bom povedal lahko kaj več kasneje...

Udobje je ok, edino sedežev se moram še nekoliko navaditi, ker imajo relativno trd naslonski del. Zgleda, da sem se navadil mehkejših sedežev iz 147.

To je zaenkrat to. Kakšne lepše slike sledijo, ko ponovno kaj operem avto. Ker trenutno je precej umazan od vožnje po AC :mrgreen: :D
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Tole oblazinjenje v Brerah/Spiderjih po letu 2008 je fenomenalno... sicer sem v tvoji sedel samo cca 11sekund, mogoče je brez usnja še bolj udobno, tudi če bi me malo tiščalo bi z veseljem potrpel, drugače zelo lepo "objame" človeka :mrgreen:
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Ja sedeži so drugače res zelo dobri. Ogromno bočne opore imajo. Drago je rekel, da ima njegova še bolj trd naslonski del :?. Saj verjetno je to samo stvar navade oz. razvade.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Star postajaš, boš počasi potreboval masažni sedež, ne pa športne dilce :mrgreen:

Sedeži so odlični, bočnega oprijema veliko, za moj okus so dosti boljši kot v Giulietti, stvar okusa in navade....
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Hahaha. Ja menda bo res kaj takega :mrgreen: :D

Ne, saj kot pravim. Me ne moti. Sedeži so res odličini in tudi izdatno nastavljivi. Usnja pa ne pogrešam ravno...
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ravno danes sem montiral anteno na 159, ki ima bluetooth. Za foro sem vzel povsem navadno anteno od 159 in stvar seveda deluje, tako da ti ni treba menjat antene.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Se mi ne kar zdelo. Moja vgradnja B&M je trenutno malo na stand by, ker nisem uspel najti nobenih konkretnih informacij. Bom malo še na servisu povprašal.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Pero HVALA za vožnjo z beštijo =D> Fenomenalno!!!! :steering: :mrgreen: :ylsuper:
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Se že veselo voziš naokoli. =D>

LP
Odgovori
  • Informacija