alfa 155 v6

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Zima je že skoraj tuuuuuu

Naredu tehničnega in alfica je spet na zimskem spanju.

Sem pa prej zamenjal še olje in filter (seveda original AR).
Zamenjal sem senzor pritiska olja.
Slika

pa še filmček:


Alfica ima tudi novi izpuh (sedaj mi malo žvižga). Sem pa slikal "novi" stari katalizator.
Slika

Sem pa ppzdu, ker mi je spet spustil tesnilo na notranji pečki. Šel sem v akcijo in naročil originalno novo pečko, katera je naslednjik (nadgradnja) moje. Novejši model ima okroglo tesnilo kvadratnega prereza in na ohišju je majhen zobek, da tesnilo bolje zadihta.
Slika

Pa še ena s potepanja po ljubljani
Slika
Zadnjič spremenil alfistaV6, dne Če Nov 09, 2017 9:27 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Sej ponavadi ne pušča na spoju med ventilom in pečko, ampak na mestu kjer gre vzvod z el. motorčka skozi ohišje ventila.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Verjamem da imaš prav, samo ne pri meni. Si samo malo pritisnil na ventil in se je že pojavila kapljica na spoju tesnila. Je verjetno bil material že preveč "utrujen" in ni dobro stisnil. Je tole kar pogost pojav pri "prvih" pečkah. Zato pa so potem naredili zamenjavo. Sem pa tudi razdrl tam, kjer praviš ti in res ni nobenega tesnila. Plastika direkt na plastiko in vijak čez. No, upam, da bom imel sedaj za 20 let mir :D
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
Odgovori
  • Informacija