159....by MaStr

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

aless napisal/-a:sej ce je dimenzija ze vpisana ne potrebuje homologacije...mislim pa da ma 159ka ze vpisano 18"...saj se mi zdi da gre za 18" pri teh platiscih
Vpisano je samo 18" razen seveda pri TI
\°/
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

Yagi-san napisal/-a: Cromatov Coupe ni zletel zaradi tega kar si napisal ampak je bilo v ozadju marsikaj drugega, tudi podrejana platišča ne.....hint: privijačeni 4 vijaki in ne 5, pa še kakšen distančnik itd. !


Yagi-san
vem da je kolo odletelo, pa da so bli distancniki na 5 vijakov...pa tudi kot sem napisal da ne vem več o ozadju nesreče...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

aless napisal/-a:sej ce je dimenzija ze vpisana ne potrebuje homologacije...mislim pa da ma 159ka ze vpisano 18"...saj se mi zdi da gre za 18" pri teh platiscih
Mislim, da imajo vse 159ke 1.9JTDm homoligacijo za 16" - 18" platišča (235/45/R18-98W Reinforced), 2.4JTDm 17" in 18", TI pa 19" pri obeh motorjih...
O dimenziji pri moji sicer še ni bilo govora, je pa mišljeno 18" :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
klevin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Po Apr 20, 2009 4:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

ma jst bi raje dal 19-ke 235/40/19 al pa 245/40/19 ce se da :) pa homologacija ne stane dosti jst sem dal 45€ pol pa bi res hudo izgledala :)
hehe
GADNO
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

klevin napisal/-a:ma jst bi raje dal 19-ke 235/40/19 al pa 245/40/19 ce se da :) pa homologacija ne stane dosti jst sem dal 45€ pol pa bi res hudo izgledala :)
hehe
Cena homoligacije je sprejemljiva, cena platišč in gum (19") pa #-o #-o . Že 18" so več kot preveč.
Za nameček mi 19" delujejo že malce prevelike - vsaj TI model deluje tako...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jaz sem ravno v postopku montaže alu platišč znamke Tomason TN 6 (kakršne ima Dejan na svoji lepotici). Platišča so 18 palčna in so bila potrebna dodatne obdelave - razmik med vijaki iz 5*112 na 5*110. Poleg tega moram še spredaj kupiti distančnika, saj zavorni čeljusti nasedata na krake platišča. Tako je, če platišča niso ravno po meri :doubt:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Niko napisal/-a:Jaz sem ravno v postopku montaže alu platišč znamke Tomason TN 6 (kakršne ima Dejan na svoji lepotici). Platišča so 18 palčna in so bila potrebna dodatne obdelave - razmik med vijaki iz 5*112 na 5*110. Poleg tega moram še spredaj kupiti distančnika, saj zavorni čeljusti nasedata na krake platišča. Tako je, če platišča niso ravno po meri :doubt:

Nice! Zelo dobrodošla informacija za vse lastnike 159ic.
A bo kakšna slikca?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

MaStr napisal/-a:
Niko napisal/-a:Jaz sem ravno v postopku montaže alu platišč znamke Tomason TN 6 (kakršne ima Dejan na svoji lepotici). Platišča so 18 palčna in so bila potrebna dodatne obdelave - razmik med vijaki iz 5*112 na 5*110. Poleg tega moram še spredaj kupiti distančnika, saj zavorni čeljusti nasedata na krake platišča. Tako je, če platišča niso ravno po meri :doubt:

Nice! Zelo dobrodošla informacija za vse lastnike 159ic.
A bo kakšna slikca?
Platišča so enaka kot pri meni....sicer mi ni jasno zakaj "nasedejo" na bremze...pri 1.9 to naj ne bi bil problem.

Rekel si, da so 19 prevelika...kaj pa vem...avto je kar masiven in meni osebno 19 zelo lepo zgleda na avtu.
Sicer jaz imam dimenzijo gum 245/35/19 kar čisto lepo paše gor in tudi cena gum ni pretirana...glede na original predpisane 235/40/19 so bile moje gume polovico cenejše.

Aja še to...159 ima razmak 5x110 in velikost šravfa je M14, pri večini avtov pa je M12...tako da mora imeti feltna točen razmak, drugače se jih ne da spraviti gor niti z nastavljivimi vijaki....se pa jih da, na lastno odgovornost seveda malce predelat in paše gor s temi nastavljivimi vijaki.

Lp, Dejan
\°/
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

kakšen pa je korak navoja pri M14 vijakih? Če bo že kdo kupoval da bo vedel kaj kupiti :wink:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dejan156 napisal/-a:Platišča so enaka kot pri meni....sicer mi ni jasno zakaj "nasedejo" na bremze...pri 1.9 to naj ne bi bil problem.

Rekel si, da so 19 prevelika...kaj pa vem...avto je kar masiven in meni osebno 19 zelo lepo zgleda na avtu.


Lp, Dejan

Niko ima 2.4 model in s tem tudi serijsko večje diske+zavore...

Saj 19" lepo izgledajo (itak! :) ), je pa za zeloo dober izgled dovolj že 18" (ne pa moje 16" :cry: ), poleg tega so stroški nakupa manjši in tudi podvozje nekaj manj trpi...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Sicer ne vem, koliko je razlika v teži med 18 in 19 palčnimi platišči, vendar sem enakega laičnega menja kot MaStr, da podvozje z 19-kami bolj trpi, hkrati pa so mi gume širših dimenzij preširoke, saj mečejo kamenjčke in ostalo nesnago naravnost v zadje boke (blatnike) in posledično povzročajo obrabo. No, to mi že zdaj pri 225 širine, vendar ne želim "zastavic", boljši bi bili pragovi, kakršne sem imel na 156-ki, vendar mi na 159-ki vizualno ne sedejo, ker je že v osnovi poudarjen prag, tako da bom pač kdaj v prihodnje brizgnil prag, na bokih pa zamenjal zaščitne nalepke.

Kar pa se montaže tiče, sta potrebna distančnika, ki za 15 mm odmakneta platišče, upam, da se bo potem vrtelo. Bom poslikal, sicer je pa že Dejan vse pokazal, pa še v večji, lepši velikosti :wink:

Pozdravljeni
Zadnjič spremenil Niko, dne Sr Okt 14, 2009 8:21 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

To je vse res da z 19 malce bolj trpi kot z 18, sam če bi se oziral po tem, bi ostal na 16. Avto nimam ne za dirkat ne za kakšno pretiravanje čez ovinke. Imam ga za vsakdanjo in lepo vožnjo, kar pa mislim da se razlika med 18 in 19 ne pozna tako bistveno, da bi moral pri avtu dosti prej kaj menjati zaradi platišč.
Cene so pa dokaj podobne....sam sem skoraj 2 mesca gledal in iskal kaj in kako pa sem cenovno prišel približno enako čez vse to z 19, kot če bi 18 uzel...no ja...cca 150€ me je prišlo več....in če pogledam da bojo gume s feltnami na avtu 2-3 leta...odvisno od prevoženih km, se mi ne zdi bistvena razlika v ceni.
Izgled avta je pa z 19" super.
\°/
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Lepotica, ni kej =D>
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tnx, carlo!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
karmenbrunec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Jan 28, 2010 5:23 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kočevje

a si že opral te sedeže v avtu? tudi jaz imam enake barve sedežev. kaj delaš z njimi, da so tako čisti? :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija