Ex 145QV, po novem Brera (str.9)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lepa =D> Ko kaksno tako vidim, me zopet prime, da bi imel tudi kaksno 145ko zopet doma.. :)

Naj ti dobro sluzi!

LP
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Malo updatea
novemra se je na alfi kar dosti naredilo - menjal sem cevko od serva, termostat in sprednjo desno roko ki je kar lepo opletala, poleg tega pa sem menjal tudi motorno olje in oljni filter in še kakšna malenkost bi se našla (beri tablice brez okvirja...) Če v bližnji prihodnosti ne bo kakšnih tehničnih težav nameravam zamenjati scudetto in pa ročico menjalnika - malo estetskih popravkov mora bit 8) Se komu morda sanja kakšne bi bile cene za prestavno ročico (original QV da ne bo pomote) in pa za scudetto? ker sem na netu malo brskal in je scudetto pre fl 20€, fl pa 50€+ :doubt: ta 2xna cena mi je malo too much in če ni kakšne cenejše varjante se bom najprej odpeljal do kakšnega odpada v upanju na kak dobro ohranjen
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Scudeto je povsem enak na pred FL in FL, saj je tudi pokrov motorja povsem enak :wink:
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Menjalna ročica je po Eperu cca 90 Eurov
Slika
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

foggy verjamem ampak zakaj je potem talka razlika v ceni?
http://www.herkules.si/index.php?categoryID=208
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

to so cene za sredinsko masko. sepravi stara , FL ter zaprta ki so bile na 146 juniorkah pogosto. tist je pa spredn srck brez znakca.

lol.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Prava old school sportiva. 8)
Slika
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

ups :oops: my bad :roll:
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

da malo obudim temo - danes sem alfici privoščil pravi celodnevni tretma a.k.a generalno čiščenje zunanjosti in notranjosti + poliranje. po lastnih opažanjih si upam trditi, da alfa še ni bila spolirana odkar je zapeljala iz tovarne in šele sedaj je do pravega izraza prišla modra barva 8) zdaj pa me septembra čaka še veliki servis, potem pa bom imel nekaj časa mir (upam :mrgreen: ) resmo pa razmišljam o usnjeni notranjosti oz preoblačenju notranjosti v usnje...seveda ko bo dovolj € na zalogi :mrgreen:
PS slike pridejo...ko se mi bo dalo poslikat :mrgreen: verjetno jutri
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

No po daljšem premisleku sem se odločil, da dam QV jko naprodaj - zaradi menjave za drugo Alfo. Ker je (še?) na forumu vladalo kar precejšnje zanimanje za QVjke, sem se odločil, da jo najprej ponudim kar tu in če ne bo odzivov, jo bom dal tudi na avto.net (osebno bi najraje videl, da jo kupi kak alfist).
Stanje avtomobila je sledeče: lastnik sem 1 leto, v tem času sem prevozil dobrih 15.000 km, današnja kilometrina pa znaša 167.000 km. Avto ima pravkar narejen veliki servis - se pravi jermeni, napenjalci, vodna pumpa in vse kar pač spada zraven, tako da je avto pripravljen na nadaljnih 10-15 tisoč kilometrov brezskrbne vožnje -menjano je bilo tudi olje. kaj se je z avtom delalo v času mojega lastništva je razvidno iz teme - se pravi menjana sprednja desna roka, servo cevka in še kakšna malenkost bi se našla. Ker nobena stvar ni popolna, tudi moja Alfa ni - ima nekaj bunk s parkirišč, havba pa je tudi popikana - normalno za 10 let star avto, kar pa se tiče tehnike, je avto praktično brezhiben, ima le dve manjši napaki- ob vžigu je za kakšno sekundo slišati variator (TS :roll: ), gori pa tudi lučka od ABS-a, problem je v enem od zadnjih senzorjev, mislim da ga svira senzor na zadnejm desnem kolesu. Aja avto ni bil nikoli karamboliran, kupljen je bil v sloveniji, redno servisiran in ima realne kilometre. Sam pa sem tretji lastnik.
za dotatne informacije - ZS ali mail jaka_fili@hotmail.com

PS slik od avta ni, ker nam že en mesec razkopavajo pred hišo in je avto posledično usran (prašen) kot da bi ga posul s cementom. Vizualno stanje je praktično enako kot na slikah z začetka teme.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Avto se še vedno prodaja, je pa en "manjši" update - motor je šel na generalni servis. Vzrok - iz neznanega razloga je prijelo sesalni ventil na 1 cilindru. Tako da če se bo kdo odločil za nakup, bo dobil avto z narejenim ne le velikim, ampak kar generalnim servisom :mrgreen:
aja pa ogledi ta teden niso možni oz so možni, če želi kdo videt alfo na dvigalu :mrgreen:
ko bo to porihtano in bom (končno) imel možnost, da alfi namenim eno konkretno tuširanje, pa bodo sledile tudi slike 8)
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Evo updatea
Avto je prišel z generalke, in teče kot urca 8) padla je diagnoza, da je bil motor (odmična gred sesalnih ventilov) že vse od prejšnjega velikega servisa iz faze za 1 zob #-o To se je vse uredilo, zamenjalo se je vseh 8 sesalnih ventilov, dihtunge... vendar pa sem se odločil, da avto umaknem iz prodaje. razlog:
Slika
Slika
na kratko - v franže je šel sprednji odbijač, tudi maska je počena, tako da je zrela za menjavo, sprednja havba pa ima poškodbe, ki so vidne na sliki #-o na srečo so vse luči cele in delujejo ( tudi meglenke), tako da trpi le izgled avta. rabil pa bi nasvet - a se havbo bolj splača dat kleparju, ali se bolj splača dobit drugo? Odločil sem se, da avto najprej porihtam kot se gre, ker sem preveč vložil vanj, da bi ga sedaj dajal napol zastojn zarad poškodovane havbe in pa odbijača :doubt:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Pokrov motorja in odbijač je bolje menjati, kot pa popravljati. Rabljene dele se da dobiti zelo poceni.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

no saj odbijač sem tako ali tako mislil menjati...bolj me je zanimalo za havbo aja še eno vprašanje - a paše havba od :) 145 pre-fl na 145 fl?
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

jok...izjemna nespretnost na dvorišču :oops: #-o :doubt:
Odgovori
  • Informacija