Ex 145QV, po novem Brera (str.9)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Osebno jim razen večje obrabe nimam kaj rečt, mehka guma, ki fino prime.
Me pa prav tako zanima kaj je drugače narobe
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Letna prime v suhem ok, hitro je pregreješ in ne drži več, je med glasnejšimi, v mokrem ok, obraba velika.
Zimska zelo glasna, povprečna v suhem in med slabšimi v mokrem, spet visoka obraba.
Za podoben denar dobiš Falken ki je malenkost boljša gume, ampak je obraba spet visoka.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

No, manjši (oziroma kar malo večji) update. Potem, ko sem z manjšim zamikom zamenjal vse 4 radirke se je Brera odločila da želi še nekaj investicij. Najprej sem opazil, da se na par mestih lušči lak na sprednjem odbijaču (nimam pojma zakaj), ampak preden sem zadevo lahko oddal ličarju se je pokazala dosti bolj nujna investicija.
Že pred časom se mi je parkrat prižgala lučka za motor (enkrat je celo vrglo v safe mode), ugotovili smo, da je zabasan DPF. Ker sta tako lučka kot safe mode zelo hitro izginila, stvari nisem posvečal posebne pozornosti. Dogovoril sem se sicer za poseg na filtru, vendar pa je bil mehanik kar precej zaseden, tako da je ostalo zgolj pri dogovoru. Dva tedna nazaj sem se mudil v Italiji, in ker sem imel čas in voljo sem se odločil še za panoramsko vožnjo. Sprva je šlo vse kot po maslu, potem pa se je ponovno prižgala lučka za motor. Čez čas je vrglo v safe mode, kmalu pa je avto začel izgubljati moč, to pa se je stopnjevalo do dokončne zaustavitve nekje "in the midle of nowhere" 8-[ . Rezultat je bil koriščenje asistence in prva (upam da tudi zadnja) vožnja Brere na avtovleki.
Diagnoza - do amena zabasan dpf filter =D> Breri smo tako temeljito očistili dihalne poti, jo dali še malo na doping :mrgreen: usput pa je bil opravljen še mali servis. Avto zdaj gre tako kot mora, kljub zadovoljstvu nad tem pa "genialnemu" izumitelju dpf filtra želim, da se sam spremeni v filter. Zadeva je narejena zato, da se pokvari :flamer:
V glavnem, Brera sedaj laufa tako kot mora, je tudi bolj poskočna, čaka pa jo še obisk ličarja da se odbijač spravi v red.
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

imaš alfo, kaj pričakuješ da bo brez težav? ;)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Dize, egr vse štima ?

Filter se ne zabije na dolgi ture iz dolgčasa
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Egr je nekaj zajebaval. Sedaj nima več te možnosti :flamer:
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Po dolgem času manjši update - po nezgodi z "ekologijo" Brera dela tako kot mora (tok tok). Letos je bila deležna velikega servisa, sredi avgusta pa še gira po severnoitalijanskih prelazih, tako da lahko po dolgem času spet pripopam tudi kakšno sliko.
Slika
mislim, da Stelvio poznate vsi
Slika
Passo Gavia
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Imaš kaj ''umetniških'' slik? Ta mesec imamo ravno takšno tematiko za klubski koledar!
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Žal ne :( sam se niti nisem spomnil, da bi slikal, kopilot pa je več ali manj slikal med vožnjo, tako da slike sicer so, ma Brere na njih ni. No, dopuščam možnost da ima kdo od kolegov kakšno, če slučajno dobim jo zagotovo objavim.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Naslednje vrstice bodo sicer strašno optimistične, ampak probat ni greh oz. me nič ne stane.
Alora, ker na leto ne delam veliko kilometrov bi si rad omislil kakšno zabavnejše vozilo (beri - močn(ejše)ga bencinarja). Zaenkrat ta želja še ni tako velika, da bi se mi dalo ubadat s takšnimi in drugačnimi osebki na avto.net, tako da bo vsaj še nekaj časa to objavljeno zgolj tu, na forumu. Če se slučajno najde kdo, ki bi bil pripravljen zamenjati svoje vozilo z dizelsko Brero (možna je tudi menjava z doplačilom), se mi lahko javi na ZS; v poštev pridejo vsi močnejši športnejši modeli Alfe (QV, GTA, V6...), lahko pa tudi kašen drug športnejši predstavnik italijanske avto industrije (Fiat/Abarth, Lancia...).
Vem, da je vse skupaj zelo optimistično in ne pričakujem nekega odziva, ampak nikoli sene ve :mrgreen:
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Srečno vožnjo z novim strojem. Res lepo brni.
Pa prid kaj mimo še da si ga malo bolje ogledam pa še kakšno rečeva.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Hvala, se bom kaj oglasil :)
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Alfe že lep čas ni več pri hiši, zamenjala pa je ni kača, ampak ena druga italijanska žival(ca). In ja, je res igračka :)
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke!!! =D> =D> =D>

Lahko kaj več poveš o njem?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Abarth 595 turismo (1.4, 165 konjev), letnik '16. Komplet serijski, edino izpušni sistem je record monza (serijski pri opremi competizione). Po ovinkih je res igračka, oglaša se pa kot precej večji avto :) Od Brere je precej manjši, ampak tudi precej prostornejši - v 4 se pelje relativno komot.
Res sem zelo zadovoljen, edini minus je majhen tank za gorivo, tako da moram tankat dosti pogosteje kot prej z Brero :D
Odgovori
  • Informacija