Deutsche Alpen Strasse by Creed

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ekola "prvomajske" pocitnice so mimo in s tem tudi krajsi dopust. Glede na neobetavno vrmensko napoved, sva se s punco odlocila da prevoziva Nemsko alpsko cesto. Ce ze sedim v avtu je itak vseeno ali je dez ali sonce :)

Cez Predil naju je pot vodila preko Avstrije najprej do najvecjega Evropskega slapu....vsaj po brosuri in spletni strani sodec. Za moje pojme je to nateg, ker polovica videnih slapov na Norveskem je bila visjih. In videnemu, bi sam tezko rekel slap, ampak kvecjemu 2 slapova.
http://www.wasserfaelle-krimml.at/html_ ... _engl.html

Na poti preko Avstrije
Slika
Slika
Slika
Slika

Slap v Krimmlu (380m)
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Spala sva po podobnih Gasthofih oz. v privat sobah. Na zalost sva imela to smolo, da sva bila na potovanju med Velikonocnimi prazniki, kar je pomenilo, da je bilo ogromno sob rezerviranih, kar pa je bilo prostih kapacitet, pa so nabili cene. Tako so se cene sobe z zajtrkom gibale od 60 pa do 130€. Teh za 130€/noc sva se izogibala! :)
Slika

Seveda nisva imela namena cele poti samo prevozit. Najprej sva imela v planu ogled ledenih jam v Werfnu, ki pa so do 1.maja zaprte, tako kot vecina prelazov, katere sva hotela prevoziti. Naposled sva morala spustiti tudi ogled rudnika soli v Berchtesgadnu,Nemcija (nisva nasla ugodnega prenocisca) in pa Orlovega gnezda, ki je pravtako zaprt do 1. maja. Zato pa sva si ogledal 2 (od 3 gradov ki so ob poti) gradova kralja Ludvika II. Najprej grad Linderhof in za tem se grad Neuschwanstein. Grad na otoku Herrenchiemsee sva izpustila.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ludwig_II_of_Bavaria

Linderhof
Slika
Slika

Jama Venus v gradu Linderhof
Slika
Slika
Slika
Slika

Hohenschwangau
Slika
Slika
Slika

Neuschwanstein
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Sama Alpska cesta ni nic posebnega. Sam sem bil razocaran nad njo, saj ti vsak izlet na enega od prelazov nudi lepso cesto z lepsimi razgledi.
Slika
Slika
Slika
Slika

Alpska cesta se konca v mestu Lindau, od kjer sva se midva preko Avstrije in Liechtensteina dvignila v Svico. Voznje preko obeh drzav je bila monotona in dolgocasna.
Slika
Slika

Prehod meje iz Liechtensteina v Svico
Slika
Slika
Slika

Trte v Svici
Slika

Na zadnji dan dopusta sve se prebudila v lepo soncno jutro, pred nama pa dva prelaza in voznja preko 2200m. Presenetljivo malo snega.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Da sva zapustila Svico sva zacutila tudi pod ritjo. Lepe in gladke svicarske ceste so zamenjali italijanski kolovozi. Cesta ob Z obali jezera Como je bila katastrofalna. Guzva v mestu Como pa nepopisna.
Slika
Slika

Tako sva zakljucila dopust in se po AC mimo Milana, Verone in Venezie vrnila domov. Pri tem sva prevozila cca 1600km. Porabo goriva ne vem, lahko pa omenim, da sem v Italiji natocil celih 32L za 50€! Cena litra dizla je bila 1.52€, v Nemciji in Svici okoli 1.4-1.45€, v Avstriji 1.35€.

LP
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Zelo lepa ekskurzija =D>
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Lep izlet, lepe slike, dobro izkoriščaš dizla :mrgreen:
Si ne upam zračunat stroškov take poti z gtv #-o :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjami da je pri ostalih stroških na takem "izletu" nafta/bencin tazadnja skrb :D

Oziroma, če bi vozil tko k ti voziš GTV, bi tud pri dizlu ratal drago :D
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja ce je 1600km pol bi to pri meni zneslo en rezervoar in pol nafte. Malo vec, glede na to da je bilo ogromno prelazov in pa 600km ACja kjer je bila povprecna okol 140-150kmh.

LP
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Se pravi cca 150 eu, no mene bi prišlo pa 320 :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Lep izlet in še lepše fotke. A sta si ogledala tudi St. Moritz, ko sta se spustila proti Comu? Podobno turco sva dala skozi z mojo, ampak v obratni smeri (Venezia - Como - St. Moritz - Interlaken - Luzern - Vaduz - Berchestgarden - LJ.) 8)
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ne nisva zavija do St. Moritza, ceprav je bil le par km od najine poti. Ja tura ni slaba, ceprav bi se po Svici peljal popolnoma drugje, ce bi bili prelazi odprti. Pa tud za kak dan bi se potegnil. Se najbolj motijo navite cene prenocisc in pa njihovi franki, ker ce placujes z evri, kot sva midva, te povsod se malo nategnejo, pri menjavi. Naslednjic pa upam da tako turo usekam z motorjem :mrgreen:

LP
Uporabniški avatar
tdk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Jan 19, 2006 10:34 am

Zanimivo za prebrat in predvsem pogledat.Na Bavarskem sem bil pred leti;ogled Munchena,Bavarskih gradov,smučarskih centrov(sicer poleti);je pa Bavarska zelo lepa in zanimiva.Sicer pa kot pravijo...vsepovsod je lepo...doma pa :))

lp tdk
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Alan napisal/-a:Se pravi cca 150 eu, no mene bi prišlo pa 320 :mrgreen:
=D> mene tudi ne dosti manj, (na pag in nazaj en tank (90eur)) Creed tvoje izlete zmerm z veseljem preberem in pregledam slike =D> :D
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Lep krog, pa super slike. Tvoje teme iz potovanj so vedno zanimive za pogledat in prebrat....in še koristni podatki in napotki so zraven, če se potem kdo odpravlja na enako oz podobno relacijo.

Ja v IT je drag dizel....sm tud jst za praznike šov mal okol in sm v IT tankal polen tank 100€ #-o
\°/
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Dizel je drag, pri tanku 100 oktanca pa mislis, da si se jedel zraven.

Drugace pa zanimiva tura in slike! Slap v Krimmlu pa si pomoje tudi ne zasluzi takih divjih preseznikov, se posebno po tem, ko vidis Vettisfossen in kompanijo.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

punkfan napisal/-a:se posebno po tem, ko vidis Vettisfossen in kompanijo.
Se popolnoma strinjam. Je lepo, sam da je najvecji se pa sploh ne strinjam...mogoce po pretoku vode, dolzinsko pa že ne...ker pol je lahko tud Soča v zgornjem toku do Bovca slap :mrgreen:

Cene goriv pa pomojem tudi nas prav kmalu cakajo podobne kot so v sosednjih drzavah...sepravi vsaj 20c na L vec.

LP
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Creed napisal/-a:
punkfan napisal/-a:se posebno po tem, ko vidis Vettisfossen in kompanijo.
Se popolnoma strinjam. Je lepo, sam da je najvecji se pa sploh ne strinjam...mogoce po pretoku vode, dolzinsko pa že ne...ker pol je lahko tud Soča v zgornjem toku do Bovca slap :mrgreen:

Cene goriv pa pomojem tudi nas prav kmalu cakajo podobne kot so v sosednjih drzavah...sepravi vsaj 20c na L vec.

LP
Naj grejo še s plačam gor, da bojo na nivoju EU, pol tud bencin ne bo problem če bo 1.5-1.6€ za liter.
Glede Norveške te bom enkrat mal povprašal, ker mi je zanimiva destinacija...
\°/
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ce/ko bodo place evropske , je zarad mene lahko liter nafte 2€ :)

Ni blema, glede Norveske...lahko tudi v temi s slikami, ali pa osebno...na srecanju gadov bom prisoten konec maja :wink:

LP
Odgovori
  • Informacija