Naša AR 156 (Scremer) #2

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Delal sem reset po navodilih iz neta... odklopljen akumulator, potem pa laufanje v prostem teku, pa mešana vožnja... Malo sem že pozabil kakšna so bila navodila. Pa tudi nimam v spominu, da bi se ta problem pojavil po čiščenju.

Se mi je pa danes pojavilo skrb vzbujajoče škripanje ko volan zavrtim v levo. In to samo kadar ga vrtim v levo. Pa še to ne od začetka ampak samo malo več kot polovica obrata do skrajne leve lege. Sumim vzmet, ker kar malo zaječi vse skupaj. Pa tudi v to nisem več prepričan. Me je vse minilo ko sem na levi strani zagledal luknjo na manšeti volanskega droga :( . Sploh mi ni jasno kdaj je nastala, ker vsaj dvakrat letno preverim hudičeve manšete. Samo upam da ni kaj narobe z volansko letvijo, ker je to zadnja stvar, ki si jo želim podirat in spet zapravit 300€ za obnovo. [-o<

Jutri nabavim manšete, vzdignem avto, zamenjam in pregledam kaj škriplje... Oh ja.
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Eno vprašanje... Je pri 156ki na vrhu amortizerja kakšen ležaj? Recimo kot je pri renojih in holcvagnih kjer jih je potrebno redno menjat.

Slika
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ne da bi vedel, saj sprednje obese niso MacPherson, ampak na dvojne nihajne vilice.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ležaja ni, je pa guma v šalci, ki se jo tudi menja, če se zlufta...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Se mi je zdelo da ni nič. Guma pa ne more tako škripat, ker kolikor vem je "fiksna". Verjetno lahko ropota samo čez luknje če je zgubila svojo prožnost/volumen.

Sem pa snel manšeto in je drog okej. Lepo masten, brez sledi rje in pod manšeto ni bilo svinarije ali servo olja. Zgleda, da je luknja sveža. Se mi je kar odvalil kamen od srca. [-o<

Škripanje je pa danes tiho. Včeraj sem malo našprical volanski končnik. Mogoče bo pa enkrat za spremembo strošek popravila majhen :lol: . No ja. Verjetno jutri zamenjam manšete in volanske končnike, potem bomo pa videli kje smo. Dokler ne šriplje itak ne moremo raziskovat.
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Če bi koga zanimal avto prodam. Sprejemam ponudbe na ZS.

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=1&t=38573" onclick="window.open(this.href);return false;
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Da malo obudim prastaro temo. Alfica je še vedno živa. Okvar praktično ni, a moram priznati, da se zelo malo vozi. Zadnje leto in pol se občasno zapelje kako soboto ali nedeljo. Nekajkrat je služila tudi kak dan ali dva kot nadomestni avto, toliko, da se je malo bolj razmigala.
Scremer napisal/-a:...Se mi je pa danes pojavilo skrb vzbujajoče škripanje ko volan zavrtim v levo...
Na koncu je bil epilog groznega škripanja/ječanja zanič volanski končnik. Ob menjavi manšet se je zamenjal tudi oba končnika. Na sprednjem koncu podvozja je bilo tako v času mojega lastništva zamenjano čisto vse (zgornje roke, spodnje roke, palčke stabilizatorja, gumice stabilizatorja, volanski končniki, manšete volanskega droga). Zaenkrat nič ne škriplje ali ropota. [-o<

Slika

Slika

V času od zadnje objave pa do danes je bilo narejenih še par malenkosti. Zamenjano notranje ogledalo, ker je imelo staro čuden, zavihan rob za steklom.

Slika

Popravljeno poškodovano platišče.

Slika

Slika

No pa sem jo dočakal tudi jaz. Famozna lučka za zračno vrečo. K sreči zgolj kratek padec napetosti v voznikovem airbagu. 99% možnosti, da je problem v konektorju. Slednji odprt, očiščen, dodatno zavarovan z vezico in sam kabel dodatno zavarovan s pomočjo vezice na "škatlo" konektorja. Vse z namenom, da se čim manj gibanja prenese na konektor. Sledi še brisanja napake. Do danes se napaka ni pojavila, čeprav sva dva zelo različna voznika pri hiši. Eden zelo dolg, drugi zelo kratek in posledično se sedež vseskozi premika iz ene skrajne lege v drugo...

Slika

Slika

Slika

Slika

Končno zamenjal nedelujočo žarnico v uri in v gumbu za klimo. Jap, kupil sem "slavno" žarnico za klimo in na Triglavu odštel debelih 30 kovačev za 2 kosa. Naj jim bo. Alfa je ena in edina :) . Na sliki pa zanimivost za žarnice kazalcev... Osram žarnica made in Italy. Kako "kjut".

Slika

Ker je bila srednja konzola že razkopana sem si vzel še dodatne pol ure in vse robove, stike "oblekel" v tkanino. Je kar precej škripalo. Dobra novica je, da je sedaj lepo tiho, ampak se pa toliko bolj sliši druge čričke :D .

Slika

Slika

Igral sem se tudi z akustiko. Namestil ojačevalec in vrgel ven prejšne zvočnike ter jih nadomestil z drugimi. Vsa oprema kupljena po nasvetu izkušenega akustičarja. Je pa to "low budget" oprema, ker sem pač tako želel. Z rezultatom sem pogojno zadovoljen. Definitivno boljše kot je bilo prej, še vedno pa ne tisto kar sem želel. Vmes sem verjetno tudi skuril zvočnik ker pod večjo obremenitvijo nekako čudno vibrira. Lahko pa, da se mi je kaka izmed mojih modifikacij okoli montaže zvočnikov razrahljala. Kakorkoli že, nisem odpiral in se s tem ne ukvarjam več, ker se avto ne uporablja.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Popravila se je tud rja na podvozju. Luknjica pri luknjici in alfica tehničnega ne naredi... Tako da lansko poletje sem poštimal podvozje. Luknje izrezane, zavarjene, nekaj manjših zalepljenih z lepilom za pločevino in potem vse skupaj v temelj ter konkreten nanos zaščite za podvozje. Na koncu pa še plast bitumenskega premaza. Letos morda vržem gor še eno rundo voska za podvozje, če bo čas in volja.

Slike? Nažalost ne. Nisem slikal ko se je delalo, sedaj pa se mi ne da zlesti pod avto. Morda kak drug dan :) .

V planu še menjava volana, letvic na oknih (ker se mi nadomestni deli valjajo doma že leto in pol če ne celo več) in sanacija rje na pragovih. Pa eno konkretno notranje in zunanje čiščenje si zasluži po dolgem času. Ampak o tem kdaj drugič.

Če pa se med ogledovanjem te teme najde kdo, ki bi takšen avto imel se lahko zmeniva. Potrebno je narediti redni oljni servis in poskrbeti za menjavo zobatega jermena. Veliki servis sem delal na 160.000km, danes jih ima 206.000km. Cena bo ugodna, avto pa že sedaj ko je zanemarjen izgleda mnogo bolje kot vse mlajše 156ke in 159ke, ki sem si jih ogledal v zadnjem mesecu.
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Pohvalno - prav zares =D> =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kakšno blago si uporabil na spojih na konzoli? Ter kje se ga dobi? Tudi sam bi moral čričke pregnati
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Npr.: http://www.ebay.co.uk/itm/ANTI-SQUEAK-A ... D100022%26" onclick="window.open(this.href);return false;
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Hvala :D
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Filc Mengeš. Dobiš tam marsikaj saj veliko stvari delajo za avtomobilsko industrijo. Včasih tudi kako robo z napako za par fičnikov.
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Včeraj mi je bilo malo dolgčas pa sem se končno spravil k menjavi volana. Glasba, energijska pijača, piškoti, brez ženskega nerganja... 30 minut čiste miline :)

Stari volan je bil res močno oguljen...

Slika

Staro proti staremu ampak lepšemu...

Slika

Demontaža...

Slika

Zmontirano. Še kontrola, da se niso pojavile kakšne težave okoli airbaga in voila.

Slika

Zamenjal tudi gumijasto letvico pri steklu, ker je začela konkretno rjaveti. Za tole sem se pa bal, da bo trajalo precej dlje in da bo težje kot pa je bilo. Na koncu se je izkazalo, da je vse skupaj zelo preprosto zmontirano in da ne potrebuješ več kot 30 minut. Le nekaj občutka je potrebno imeti ko vlečeš letvico iz vrat, ker se zelo hitro ukrivi.

Slika

Slika

Slika

In nameščena nova. Mnogo bolje, a žal je bila "nova" letvica nekoliko skrivljena pri demontaži in posledično ne leži tako lepo na vratih kot pa bi lahko. Vseeno rezultat je napram prej super.

Slika

Slika
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Prodam...

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=1&t=40306" onclick="window.open(this.href);return false;
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Scremer napisal/-a:Prodam...

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=1&t=40306" onclick="window.open(this.href);return false;

Lep avto!
Odgovori
  • Informacija