Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport by Bojanxe

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Moja ex 155 je imela nosilec za filter spredaj na D strani, pod brisalci. Je bil samo plastičen okvir, kamor si vstavil filter. Nad filtrom je bila pa še ena plastika, ki je pokrivala filter, da ga ni močilo. In ja, filter pri 155-ki ni bil na tlačni strani ventilatorja, ampak na sesalni.

Danes zjutraj sem jo videl zasneženo na parkingu... :mrgreen:
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Točno tako, tudi moja ima na desni strani pod plastiko brisalcev, samo tisti plastični okvir manjka. Ne vem kaj so razmišljali da so dali sploh avto iz tovarne brez tega.

Moje pa nisi videl zasnežene, če si šel čez Fužine, je pri cerkvi ponavadi parkirana ena 155 widebody, bordo rdeče barve pa z enimi nalepkami.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Tut moj cegu je imel klimo, pa brez filtra.

Ja, na parkingu pri cerkvi je bila parkirana. V jutranjem mraku bi bila še bela zelo temna... :mrgreen:
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Katero dimenzijo gum si pa nataknil na 155ko?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

185/60r14 trenutno, to bo za zimski komplet.
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Najlažje je ugotovit, če tvoja 155 ima filter, je ta, da mora biti plastična zaščita (katero si moral odstraniti, še prej pa brisalce) iz dveh delov. Če je iz enega dela, ki gre od leve do desne strani, potem v originalu ni imela filtra. Če pa boš slučajno kje naročeval komplet, pa pomisli še za enega več. Vzamem.
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Plastika pod brisalci je v dveh kosih, prav tako ima spodaj še eno zaščitno plastiko za odtekanje vode. Tako da je možno tudi da so kdaj v preteklosti polomili nosilec filtra, pa potem prejšnji lastnik ni zrihtal zadeve. Kakorkoli, js bom poiskal ta nosilec, ti javim. Če ne dobim rabljenega, pa naročim iz tistega linka ki ga je dal Killergame, pa si bova razdelila poštnino.
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Lenuhi.

O kakšni plastiki še to govoriš (za odtekanje vode)? Kaj lahko narediš kakšno sliko?

Sem našel še tole stran in zagotovo bom tukaj naročeval, ker sem našel še nekaj, kar že dooooooosti časa iščem.
http://parts-alfaromeo-old-models.com/i ... ommon/home

Kos pa:
http://parts-alfaromeo-old-models.com/i ... ct_id=1131


Če pa kdo najde še kaj zanimivega za sebe, pa mi naj kar sporoči, ker bom v zelo kratkem naročeval pri njih.
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Takole izgleda, sliko sem snel iz neta, naslednjič ko bom narazen jemal ti bom bolje poslikal.

Slika

Še ena stvar, alfa sicer vžiga brez problemov, zmeraj v prvo. Se pa sliši nekaj čudnih zvokov pri verglanju, kot bi štarter nekaj kašljal zraven. Bom jutri posnel zvok, če bo komu kaj več jasno. Verjetno kaj drugega kot štarter ne more biti...

Danes je dobila nove tepihe, ki so sicer tipski za 156, ampak zelo lepo pašejo notri. :P Hvala Gora =D>
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

nosilec za filter ne bi smelo bit težko dobit po odpadih, ker je ena redkih stvari pri 145 ki se ne zlomi ko razdiraš :mrgreen:
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Kaj ta plastika je pritrjena na plasično zaščito, katero moraš odstraniti, da prideš do filtra (pri tebi je iz dveh kosov pri brisalcih)?
Je že kar neeeekaj časa, ko sem tam razdiral in se ne spomnim več, niti da bi jo jaz imel.

Glede naročanja pa, naročam v petek.
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Najprej snameš dol tisto plastiko (na desni strani) ki je pod brisalci, potem pa imaš takoj to plastiko za odtekanje vode, ki je samo zataknjena na mestu. Pod to plastiko pa je nosilec s filtrom.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Take zvoke spušča ob vžiganju, vžge pa zmeri iz prve. Je štarter krivec? https://youtu.be/3Pq6HM4lkEs" onclick="window.open(this.href);return false;

Najprej bom to porihtal, dokler še vžiga, potem sledi menjava komplet zavor, potem pa upam da ličarija. Nato glavni servis, nato servis podvozja (je neki luftov) in športno vzmetenje, čisto na koncu pa druge malo večje feltne in nove letne gume.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Ni bolj smiselno ličarijo pustiti za na koncu? Da imaš najprej vozen avto.
Garažo si dobil?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

alfistaV6 napisal/-a:Sem našel še tole stran in zagotovo bom tukaj naročeval, ker sem našel še nekaj, kar že dooooooosti časa iščem.
Ti je uspelo najti napeljavo za vzmetenje?
Odgovori
  • Informacija