Giulietta by Godlike

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To je za primer ko avta ne vozi samo en voznik... tudi to se dogaja... verjel ali ne.

BTW, je dolgčas v Braziliji?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:To je za primer ko avta ne vozi samo en voznik... tudi to se dogaja... verjel ali ne.
Točno tako in še zelo prav pride, da ni vsakodnevne potrebe po nastavljanju oddaljenosti, naklona in višine, da finega nastavljanja niti ne omenjam. Samo vsedeš se, pritisneš na gumb in že si v idealnem položaju, kaj bi rad lepšega.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Mone razvajene :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

4momo napisal/-a:Velik lufta ?? saj ima 18col gor, po mojem je več nesmiselno oz. neprimerno za naše ceste, kakor tudi finance :wink:
Lepa ni kaj. Ogrevano steklo tudi mene zanima .... xenon je pa zakon :ylsuper:
Veliko kilometrov želim brez okvar
Luft med gumo in blatnikom določa višina vzmeti, ne pa colaža gume (seveda če govorimo o homologiranih oz. dovoljenih dimenzijah gum - če se na avto da gumo ki ima večji presek od predpisanega se razmak med gumo in blatnikom seveda zmanjša).

Sedeži s spominom so pa itak super zadeva...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Alfa fanatik napisal/-a:lepa

nikoli pa nisem razume čemu elktrična sedeža s spominom?

če ga voziš sam, si enkrat nastaviš položaj in fertik .....in ostane še za dopust
Ce ga vozis sam ja, ce ga vozi se zena , partnerka, stric, teta,... Je pa to fajn sploh ce si vsak nastavi po svoje.

Lp
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

4momo napisal/-a:Velik lufta ?? saj ima 18col gor, po mojem je več nesmiselno oz. neprimerno za naše ceste, kakor tudi finance :wink:
Lepa ni kaj. Ogrevano steklo tudi mene zanima .... xenon je pa zakon :ylsuper:
Veliko kilometrov želim brez okvar
Feltne so super, kot sem že napisal...s tem je bila mišljena in velikost in oblika. Več je itak nesmisel. Ampak luft med blatnikom in gumo deluje na slikah vsaj 8 cm če ne več, kar se mi zdi ogromno. Glede na to, da ima sport paket opreme, bi pričakoval manjši luft (cca. 3 cm)...sploh glede na to da v konfiguratorju kaže da bi morala imeti serijsko znižano podvozje.

Lahko da je kriv naklon terena, ampak potem po mojem ne bi bil luft enak spredaj in zadaj...
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Reborn MC napisal/-a:lady in red :mrgreen: lepotica =D>
Katera? Al kr obe? :)
bvogri napisal/-a:Huda Katra! :evil: Jaz je 100% ne bi prodal... No ja sam veš.

Alfa pa tut ne zgleda švoh :D Všeč mi je da ni dizelica ;)
Katrca je šla, no nebi šla, če bi imel hišo in denar za rihtat jo naprej. Prodal sem jo enemu, ki ima že dve katri. Tak da je šla v dobre roke. Mela je na mašini in podvozju vse porihtano. Še nove sprednje blatnike (rja).

Problem je pa bil ker je zadnje vpetje rok rjavo. Torej šla bi še 1-2 leti pol pa bi blo treba jo razstavit pa podvozje porihtat. Se ne da brez totalnega rastavljanja.

Alfa pa, hmm, ne maram dizla. Samo ajd bi še preneso 170km, hehe

carlo napisal/-a:Čudovita je. Zanima me kaj to pomeni ogrevano vetrobransko steklo? A ima tako kot ford, prozorno električno nitko, ki odrosi steklo (na tak način kot zadaj)? 8)
Mislil sem, da je to, sem pa res pozabil preverit. Pač glede na to da ma Ford Mondeo MKIV. Ampak ja, samo greti brisalci, da ne piknejo.
Alfa fanatik napisal/-a:lepa

nikoli pa nisem razume čemu elktrična sedeža s spominom?

če ga voziš sam, si enkrat nastaviš položaj in fertik .....in ostane še za dopust
Zici, ma ja, kaprica. Dejansko je tak, da za križ sem htel met, ker vem, da je to fajn. Električni so fajn za fine tuning. Memory pa zato, ker se tudi, kdaj punca z njim pelje.

Vendar je to bla zadna stvar, ki sem jo dal na seznam.
gecco napisal/-a: Feltne so super, kot sem že napisal...s tem je bila mišljena in velikost in oblika. Več je itak nesmisel. Ampak luft med blatnikom in gumo deluje na slikah vsaj 8 cm če ne več, kar se mi zdi ogromno. Glede na to, da ima sport paket opreme, bi pričakoval manjši luft (cca. 3 cm)...sploh glede na to da v konfiguratorju kaže da bi morala imeti serijsko znižano podvozje.

Lahko da je kriv naklon terena, ampak potem po mojem ne bi bil luft enak spredaj in zadaj...
Doma imamo Ford Mondeo MKIV, ki ima športno podvozje tudi. Dejansko je bolj trd ko Giulietta, pa je nižan samo 0,8cm. So pa v katalogu pod dodatki tudi Eibachove fedre, ki ga pa tudi nižajo.

Dejansko je potrebno ločit športno podvozje in nižano podvozje. Športno ni obvezno nižano, no je, ampak za malenkost.

Pač za vsak dan je dovolj športno, nižano bi mi že delalo probleme pri kakih offroad izletih :)

Razmak bom zmeril in dopisal.

Edit: ca. 7cm.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
Red_Rocket
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Če Jun 19, 2008 3:36 pm
Vozilo: Fiat Punto MK2 1.2 2003

Bombastična! Prav tako si sam želim =D>
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

godlike napisal/-a:
gecco napisal/-a: Feltne so super, kot sem že napisal...s tem je bila mišljena in velikost in oblika. Več je itak nesmisel. Ampak luft med blatnikom in gumo deluje na slikah vsaj 8 cm če ne več, kar se mi zdi ogromno. Glede na to, da ima sport paket opreme, bi pričakoval manjši luft (cca. 3 cm)...sploh glede na to da v konfiguratorju kaže da bi morala imeti serijsko znižano podvozje.

Lahko da je kriv naklon terena, ampak potem po mojem ne bi bil luft enak spredaj in zadaj...
Doma imamo Ford Mondeo MKIV, ki ima športno podvozje tudi. Dejansko je bolj trd ko Giulietta, pa je nižan samo 0,8cm. So pa v katalogu pod dodatki tudi Eibachove fedre, ki ga pa tudi nižajo.

Dejansko je potrebno ločit športno podvozje in nižano podvozje. Športno ni obvezno nižano, no je, ampak za malenkost.

Pač za vsak dan je dovolj športno, nižano bi mi že delalo probleme pri kakih offroad izletih :)

Razmak bom zmeril in dopisal.

Edit: ca. 7cm.
V konfiguratorju, ko izbereš SP3, ti avtomatsko obkljuka 'nižano podvozje'. Sem videl že veliko Guiliettic in mi ni še nikoli v oči padla višina. Bom nalašč drugič malo bolj pogledal. 7 cm se mi zdi veliko, sploh za nižano podvozje...ampak lahko da je tako kot si ti rekel, športno ne pomeni nujno nižano, lahko da pač športni fedri dajo tako višino, serijsko podvozje je pa dejansko nižje...sam to se potem malo tepe s katalogom.

Nima veze, ne bomo tople vode odkrival...avto je čudovit! Uživaj v vožnji in velik varnih km vama želim :D
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Hvala.

Drugač pa tak bom reko. Mimo grede je že bil kdo vložen, da ni dobil robe v avto, ki je bla pisana. Zato bom iz lastnega firbca slikal označbe na fedrah (3-4 pike), pa pastal. Potem pa naj kdo, ki ima Giulietto pogleda in reče če so iste, pa če ma šport paket al ne.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Evo ju3 pa grem malo k prodajalcu, da bom vido kaj bo reko na moje 3 napake v kvaliteti in šlampariji izgradnje.
O dveh sem že smetil na Giulietta delu. :)

Pri 2900 km imam:
- zvito zadno levo kljuko, da zleze guma dol,
- na usnju na ročki od menjalnika se na 4h mestih pozna obraba,
- voznikov sedež je začel grdo škripat in škrtat, kak se premakneš.

Zdaj pa bomo vidli, al bodo isto kot na VW in se bojo samo izmikali, al pa bodo fer priznali zadeve in jih popravili.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Pozitivno presenečen na servisom.

Gumo so ven zvlekli, bi bojda naj držala. V sedežu so nekaj zahaklali. Pa no to sem že pričakoval, samo nisem pa pričakoval, da bodo brez problema in iz prve naročli novo usnje za menjalnik. :D
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Na katerem servisu si pa bil :?:
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Petrovčič, MB
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Spodaj so slike feder, tako da prosim nekoga ko ma Giulietto, da slika svoje in pove če ma športno al ne, da bom/o na jasnem :)
DSC00402.jpg
DSC00402.jpg (216.1 KiB) Pogledano 1767 krat
DSC00404.jpg
DSC00404.jpg (174.48 KiB) Pogledano 1767 krat
Zadnjič spremenil godlike, dne So Mar 19, 2016 7:43 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Zaklenjeno
  • Informacija