AR 159 SW 1.9JTDm 16V by ziga_

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Ne pričakuj preveč. Basi bodo precej bolj izraziti, druge razlike pa skoraj da ni. Zvočniki so precej mehki, ne znajo udarit. Ampak base pa vseeno dobro tolčejo :D glede na vse ostalo se kr pozna :D
Uporabniški avatar
SJ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 272
Pridružen: Po Mar 07, 2011 11:00 pm

MaStr napisal/-a:Pa upaš dati 80W rms na prvi sistem?
Saj na zvočnik lahko priklopiš tut 1000W, pač ne odpreš ojačevalca za več kot % ali par. :wink: :D
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Od sprednjega sistema pricakujem samo malo vecjo glasnost, to je pa to. Kick bassa je dovolj. Za nizino bo poskrbel sub.

Popravek, ojacevalca se ne da odpirat ker nima Volume gumba, ampak mu nastavljas vhodni signal.

Jst mislim da sprednji sistem ne bi smel delat tezav, ce bo dobro nastavljen, da se frekvencno ne spusca prenizko in da se gain ustrezno nastavi, da ne prihaja do popacenega signala.
Uporabniški avatar
SJ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 272
Pridružen: Po Mar 07, 2011 11:00 pm

Aha če nima te funkcije, pol je pa druga zgodba... :wink:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Sporoči, kako se bo obneslo...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

SJ: Nobeden od avtoojacevalcev nima tega. Drugace je bolje imeti mocnejsi ojacevalec kot svohnejsi. Imas vsaj vecji izkoristek zvocnika, manjse popacenje signala in vec kontrole. Samo moras pa potem po pameti nastavit in uporabljati.

MaStr: Javim ko bo zmontirano in prvi vtis. Ce te bo pa se osebno zanimalo se pa brez tezav da zadevo slisat :).
Uporabniški avatar
SJ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 272
Pridružen: Po Mar 07, 2011 11:00 pm

V prejšnjem avtu sem imel 4-kanalca, ki je omogočal omejitev izhodnega signala, tako da sem brez problema omejil moč na original sprednjem sistemu ter navil moč na ovalcih zadaj... :? Res pa da je bil ojačevalec višjega cenovnega razreda. Bi moral pogledat firmo, se ne spomnim trenutno...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

ziga_ napisal/-a:Ce te bo pa se osebno zanimalo se pa brez tezav da zadevo slisat :).
Te držim za besedo ;)
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

SJ napisal/-a:V prejšnjem avtu sem imel 4-kanalca, ki je omogočal omejitev izhodnega signala, tako da sem brez problema omejil moč na original sprednjem sistemu ter navil moč na ovalcih zadaj... :? Res pa da je bil ojačevalec višjega cenovnega razreda. Bi moral pogledat firmo, se ne spomnim trenutno...
To nima veze ker imajo vsi isti sistem. Ja 4 kanalc ima dva gaina. Samo to se vedno stelas vhodni signal, ki pride po cinchih. Koncna stopnja nima potenciometra za stelat. Drugace sem sam tekmoval v avtoakustiki in si lastil 4 kanalca z mpc 900€ od Digital Designs. Tako da nima veze. Vse se stela na vhodnem nizkonapetostnem signalu.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Danes se je koncno vgradilo pdc. Zaenkrat vse deluje brez tezav, na dolgi rok pa se javim. Je bilo pa kar nekaj dela z demontazo odbijaca. Zdej pa pocasi novim izzivom naproti :).
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Končno dobil alfo nazaj. Sedaj se je porihtalo tudi tisto praskico, od nezgode in ostale malenkosti (manjše pike). Sedaj pa čaka samo še na vgradnjo AA, seveda ko bo vreme bolj primerno. :)
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Muzka zmontirana. Igra obetavno, potrebna je še korekcija nastavitev ampa. Sub je izposojen od kolega, za prihodnost bom še videl ali ga obdržim ali drugega. Moči je za prednji sistem kar veliko tako, da je potrebno korektna nastavitev z rahlo rezervo. Več poročam ko zadevo točno naštelam. Na hitro iz garaže dve fotke.

Pri montaži se nam je edino zgodila nezgoda, v roki nam je ostal brisalec na voznikovi strani. Ker ni bilo druge se je pošvasalo in pobarvalo. Vse lepo in prav ampak sedaj mi ne briše ok, saj mi sredi metlice pusti skoraj 10cm linijo. Jutri probam še malo poravnat če ne pa menjava. Morda kdo pozna kje bi dobil čim ceneje? Nove ne potrebujem tako, da če kdo pozna koga ki ima kaj za dele. Vsaka info zlata vredna :mrgreen: .

Slika
Slika

Lp
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Danes dobila Alfica še zadnji bombonček za nekaj časa.

Uspel sem dobiti odlično ohranjenega Dls Mw12 subwoofer (Sq - Reference series). Je v portanem boxu, ki ga je izdelal Radio Vili. Igra lepo in sem noro zadovoljen. Malo sem še nastavljal ampak bo treba še malo da dobim točno tako, kot sem si zamislil.

Slika

Kablovje v motornem delu.

Slika

Za vikend še generalo čiščenje po vseh updatih in verjetno v prihodnosti še kakšna fotka.
MaStr še malo pa boš dobil svojo priliko za poslušanje, samo da uredim finese. Malo traja ker si je treba res vzet čas in še takrat ugotoviš da si ga nekje kiksnil :lol: .

Lp
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Nice sw =D> Glede na sliko bi rekel, da je 30cm... Kaj pa spredaj?

Z nastavitvami so pa vedno težave, sploh če se posluša vse sorte glasbenih zvrsti.

V glavnem, fajn zrihtaj do konca, potem se pa slišiva :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Ja sub je 30cm. Sprednji sistem pa original. Dela brez težav. Zvokovno je tam tam kot prej, le več kontrole ima in več moči. Se bom potrudil za vikend če bo čas in vreme pa nastavim to reč :D .
Odgovori
  • Informacija