AR 159 SW 1.9JTDm 16V by ziga_

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

ziga_ napisal/-a:Lahko je bila pa že prej slaba, da jo je prejšni lastnik dobro zgulil in je bil remap piko na i.
To bo to.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Imaš letnik 2008... čisto vsaka 159 2008, ki sem jo čipal je začela drset, če ne takoj pa v roku par mesecev. Sicer je res da so imele večinoma 2x toliko kilometrov kot tvoja, samo za sklopko je veliko bolje veliko kilometrov po AC, kot pa pol manj na kratke relacije in v mestu.

To so takrat v fabrki zamenjali material očitno, ker starejše niso imele teh problemov, pa novejše tudi ne.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Upam da zdej ne bo drselo in da mi zdrzi kakor je potrebno. Da ne bo cez 3-4 leta enaka situacija. ](*,) Potem ko se jo zamenja pa zdrzi toliko kot je treba? Sem in tja jo je potrebno tudi spihati, da ne bo zamorjena.

Mastr: Mozno je. Se je ze zgodilo da je sklopka zdrsela pri 20kkm, pri enemu Oplu. Imas tudi taksne umetnike ki skos visijo na sklopki. Hvala bogu je samo to in ostalo deluje brez problema.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Včeraj moja Alfa oddana pri Zegi za redni servis, menjavo sklopke, vztrajnika in potisnega cilindra. Poleg tega bom preventivno menjal še semering na glavni gredi in olje v menjalniku. Potem me čaka pa samo še praskica na zadnjem odbijaču za na kasko parkirišče. Pa bo kot iz ''škatlice'' :mrgreen: .

Jaz sem zgleda res pičen z Alfa virusom. Lansko leto, ko sem peljal k Zegi nismo dobili zame nadomestnega vozila in sem dobil novo testno Giulietto 1.6jtdm. Včeraj bi pa moral dobiti Fiat Puntota in so mi ga pred nosom prodali. Tako sem jo odnesel z testno AR Giulietto 1.4tb, 105KM, 12/2014, trenutno na števcu 2555km. Skratka simpatičen motor, sprva sem mislil, da ne bo za nikamor ampak za normalno vožnjo sploh ni tako švoh za voziti. Če bi kupoval drugo vozilo bi skoraj ziher planil po Giulietti. :P Še nekaj slik lepotičke:

Slika
Slika
Slika
Slika

Lp
Uporabniški avatar
mala147
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 528
Pridružen: Sr Feb 18, 2015 9:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR Giulietta 1.4. TB Multiair
Kraj: Logatec :)
Kontakt:

Lepa :)
When I was
born...Devil said...
"Ohh..s****!!...
Comeptition.."
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Spet malo poročam. Včeraj dobil avto od avtoličarja, še saniral prasko na zadnjemu odbijaču (parkirišče). Sedaj je pa vse tipi topi. Po 1500km na vsake toliko sprobana sklopka in sedaj je tako kot treba. Nobenega drsenja in dela bistveno bolje. Sedaj pa novim kilometrom naproti. :D
Kakšno slikco prilepim ob lepemu vremenu, ko jo še očistim 8) .

Lp
Odgovori
  • Informacija