Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV by Killergame - part 2

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori

Katero barvo izbrati za 164?

Rdeča!
66
73%
Črna!
24
27%
 
Skupaj glasov: 90
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

O ja, lepo ...
Potem bo letos končno na cesti, praviš :-k :D
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Rečmo zaenkrat na kolesih z motorjom notr. Kolk mi bo pa uspel vse skup, bomo pa vidl :D Treba še sedeže obnovit, kar se sicer glih dogovarjam. Pa potem je treba nardit avspuh kompleten, pa odbijače dat pobarvat.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Torej. Poleg vsega dela, se tudi za 164 skos najde čas. Napreduje projekt vsekozi. Trenutno iščem ličarja, tako da upam, da bo avto do konca leta še uspel bit pobarvan, da se lahko preko zime zlaga :mrgreen:

Za sedeže iščem tapetnika, če ima kdo kakšna priporočila, se priporočam prosim. Zaenkrat nobenega resnega našel, eni pa pribili cene po 900€ #-o :roll: Za ta denar raje že recaro kupim.. Sploh ker s sedeži ni nič grozno narobe. Prva dva sedalna dela bi naredil na novo, dodal malo spužve in voznikov rabi bočno oporo popravilo. To je to. Zadnja klop je super stanje.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Iz firbca in ker se ležajev več ne dobi (tu pa tam kakšen ebay za 200€...) sem enega zelo bogega razstavil, da vidim kako to zgleda. Dejansko je narejeno vse skupaj in se ne da posebej ležaja za notri dobit. Tako da sam zadevo kompletno očistil, ker to notri več ni masti podobno :lol: Dal novo mast in sestavil skupaj. Zadeva se po občutku sodeč vrti normalno brez kakšnih zvokov. Tako da bom probal na takšen način enega rešit, ker imam namreč samo enega novega. Ležaj ni drugače nič stisnjen skupaj, ampak samo sestavljen in ga skupaj stisne šele matica (sem namreč novega uspel narazn vržt ko sem probaval kako gre na premnik 8-[ :| )

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Potem sem si za 30 rojstni dan omislil 20t prešo, ker mi je vedno manjkala pri mojih opravilih

Slika

Slika

Takoj akcija vse kar je čakalo, da si pri kolegu preprešam :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Potem sem do konca povil še zadnje dele kablov za armaturo in jo končno sestavil do konca

Slika

Slika

Slika

Lepo urejeni vsi kabli. Upam da se ne bojo pregreli takoj poviti in se bo vse skupaj vžgalo 8-[

Slika

Slika

Slika

Slika

Zmontirani volan in ključavnica ter ročke

Slika

Seveda nov set ključavnic :mrgreen:

Slika


Obenem sem naročil čisto vse nove konektorje direktno od Helle za vse releje, konektorje kablov, mase, itd. 150€ sam konektorji 8-[ #-o Sam če jih rabiš..

Slika

Dobil tudi dobre tapete in prestavil usnjene dele na dobre tapete. Tako da imam sedaj vse vratne tapete gotove.

Slika

Slika

S spodnjimi deli je bilo malo več dela

Slika

Slika

Slika

Predali v vratih temeljito očiščeni

Slika

Slika

Slika

Kabli na novo pritrjeni kot original

Slika

Slika

Slika

Zadnje so bile kar spraskane, sem jih malo pogrel s fenom in jih malo poskril, da niso tako izrazite. Nimam pa slike

Slika

Ker sem šel k šasiji z misijo vsaka pikice rje mora stran in VSE na novo zaščitit..

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Rob pri dvižni točki je bil odprt in povit. Očitno kdaj falili dvigalko al pa padlo iz dvigalke..

Slika

Popravljeno. Morem samo še pripikat ga nazaj skupaj

Slika

Slika

Slika

Pod tankom, vpetje rok, nosilci tanka, avspuha itd, vse rešeno rje

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Z novimi stojalčki je bilo tokrat pod avtom veliko lažje delat. Plus voziček :D

Slika

Potrebno je še očistit poden do konca, ker je vse mastno po podnu in body prepojen z oljem in svinjarijo. Nisem še našel učinkovitega in hitrega načina. Hotel sem si sposodit stroj za peskanje z ledom, ampak je cena preveč brutalna za izposojo :|

Ko uspem poden razmastit in očistit, pride vse še enkrat pobarvano s pištolo kjer sem kaj brusil (trenutno samo z čopičem), preko vse pa potem še tesnilna masa plus body kompletno nov.

Da bo avto lahko šel na kolesa in h ličarju sem se spravil dokončat še amortizerje in zadnje premnike, ki še edini niso bili gotovi od podvozja

Slika

Slika

Razstavljeni zadnji premniki

Slika

Pripravljeni na peskanje

Slika

Slika

In speskani. Speskali so vrhunsko (TESI bizeljsko) in zelo ugodno

Slika

Slika

Zgornji del sem moral zaščitit in doma potem zbrusit, ker bi drugače uničil tesnilo in batnico

Slika

Vse v 2k temeljno, da ne rjavi

Slika

Slika

Slika

Posebej pobrušeni in očiščeni rje selenoidi in pokrovi semeringov

Slika

Slika

2K temeljna

Slika

Slika

Black 8)

Slika

Slika

Slika

In ker rad kompliciram z detajlni sem rabil še zlato za dele ki so original pocinkani

Slika

Slika

Slika

Obenem pobarval še regulator pritiska goriva

Slika

Slika

Slika

Končni rezultat amortizerjev pa..to je to :D

Slika

Slika

Naprešal strongflex puše v premnike zadaj

Slika

Slika

Slika

Slika

Privlekel na plan 100 delov amortizerjev

Slika

Očistil gume fedrov :mrgreen:

Slika

Slika

Unicorn med deli 164. Sprednji nosilec amortizerja

Slika

Slika

Pa še primerjava cinkanja. Desno dan pocinkat, levo pa SNR kupljen nosilec.. :doubt: Še razmišljam kaj naredit.

Slika

In pa en amortizer sestavljen. Dodal sem še prozorn šlavf v stilu Eibach prokit fedrov, namreč te Zender fedri so bili čisto potolčeni ko sedejo skupaj in posledično rjavi. Za en čas bo.

Slika

Slika

Kupil sem pa še 2 menjalnika in 3 volanske letve, ker so bile skoraj zastojn :lol: :mrgreen:

Slika

Slika

In pa dobil sem velik servo ojačevalec bremz od 24V, ki je proti 12V, dobesedno 3x večji in naj bi naredil občutno razliko v bremzanju po feedbacku ljudi, ki so to že naredili.

Slika

Pa še nov ventilator kabine sem tudi uspel dobit, kar je še en unicorn find :mrgreen:

Slika

Do naslednjič 8) :wave:
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

S tapetniki je tako. Material zna kar konkretno lepo nanesti. Pa če hočeš še da je lepo narejeno ...
Potem je težko najti mojstra, ki ga v istem stavku opišeš s besedama ugodno in kvalitetno.
Sem bil pred kratkim šokiran, ko je za kappo na forumu obnova zgornjega dela klopi nanesla 200 eur, od tega je več kot polovica nanesel samo material. Leder je bil fabriško malo drugačen od navadnega in je po 20 letih bilo težko najti identičnega. Pa se je menjalo manj kot polovico ledra na naslonjalu.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Ja samo 900€ za popravilo praktično pol sedeza je pa tudi overkill. Jst sm sicer kar nekaj let nazaj, ko sem dal preoblect sedeze za r19 dal 600€ za komplet sedeze spredaj/zadaj + volan + manseta prestavne. Po sredini alkantara bocne opore pa leder.

Slika
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Jaz sem tudi 10 let nazaj dal v rangu jurja za komplet notranjost delte na novo preobleči z alkantaro. Pa bi glede na vse današnje cene bil srečen kot radio, če bi dobil takšno ceno.
Ne zagovarjam ponudbe, ki jo je Filip dobil, poizkušal sem samo namigniti, da danes se še mačke ne gonijo zastonj. Da vse stane
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Sigurno. Cene so sle gor. Pa kvaliteta se placa. Tega nikakor ne zanikam. Samo za to delo ki ga ma filip za nardit, mislim da je 500€ po danasnjih cenah vrh glave za kvalitetno opravljeno popravilo.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Ta ista firma mi je pred parimi leti rekla 350€ skupaj s popravilom pene in prask zadnje klopi..Zdej pa 900€. Lepo te prosim :) Vse jasno, material šel gor, cene, itd. Ampak za manj dela 3x večja cena, to pa ne bom verjel.
Pa ne iščem sploh neki poceni itd, ampak za tole pizdarijo kolk mal mam za nardit, pa res ne mislim tolk plačat. Za 800€ se v tujini kdaj že dobi komplet recaro sedeže. Glih nedolgo nazaj gledal.


Razstavil jermenico klime in dal pocinkat. Izadla je nova :) Hotel menjat še ležaj, naročim po kataloški, vse štima, najde, ujemanje je. Dobim ležaj in seveda original ma še en poseben utor, katerega na novem ne moreš naredit. Nč. Pustil starega, ni slab, ampak sem hoto novega če je bil že glih sprešan.

Slika

Slika

Sklopko sem pa raje kr pobarval, nisem upal dat cinkat, da nebi potem kje površine drsele.

Slika

Nosilci zadnjega amortizerja mi ni bilo všeč tisto original "pocinkano" napol neki, zato sem raje še pobarval v zlato, da nebi to kje prehitro začelo rjavet.

Slika

Slika

3 amortizerji od 4 sestavljeni. 1 pa nisem mogo, ker sem dal po pomoti 2 zgornji desni šalci prašno barvat, namesto L + D. Iskreno sem že pozabil, da je Alfa komplicirala in naredila L in D drugačno :roll:

Slika

Vmes sem potem kupil eno 164 3.0 V6 24V QV (ena izmed 988 narejenih) iz HR, za praktično zastojn. Avto je bil grozljivo zanemarjen, umazan, blaten totalka, glih ko ga je človek porino z garaže je par dni deževalo in ker prva šipa zgoraj kot na veliko 164 odstopila, je bila notri poplava.. Lastnica umrla, brez papirjov in ključa. Probal dobit papirje, ampak je skoraj nemogoče, čeprav se ve kompletna vse o avtu, lastnici, itd. Motor manjkala prva glava in še par kosov. Spredaj desno malo udarjena (počen samo odbijač in poškodovana havba). Pa od toče je bla mal. Drugače pa ker je bila v garaži od 2006 dalje, minimalno rje, manj kot moja.
Avto je bil kupljen izključno z namenom preprodaje. Če nebi mel moje, bi definitivno obnovil to, ker je bila osnova vrhunska. Skratka avto očistil temeljito vse zunaj in znotraj. Zamenjal vse uničene dele, dobil še en motor in prodal v Slovaško z velikim zaslužkom :) Novi lastnik ma neke obnove klasičnih avtov, tko da pravi, da jo bo obnovil :D

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Dalje. Ta motor kerga sem kupo 24V, meni je ostalo kompletno vse z izjemo batov in glav. Dobil super cilindre, glavno gred plus en kup manjkajočih delov kateri so mi manjkali pri 24V katerega že mam od 164.

Slika

"Obnovil" en zadnji kolesni ležaj, ker imam samo enega novega. Dal nardit orodje za zložit vse prav skupaj tudi (more bit točno do ene globine semering in pokrov spodaj). Sem prepričan, da bo zadeva delova bp, ker se je lepo vrtel, ampak je bila mast že čisto trda in grudasta. Sedaj pa vse očiščeno in z novo mastjo sestavljeno nazaj.

Slika

Potem dal delat tudi pokrovček za vleko na QV odbijaču, ki manjkajo vsem. 3D print narjen po scanu original pokrovčka. Zadeva je v nulo. Pa po novem še inox nogice, ne pocinkan pleh ki je s časom zarjavel in posledično zato na vseh manjkajo ker odpade :lol: Narejeno je vse v nulo isto kot original.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Potem pa ko me je prvi ličar še pred začetkom začel prestavlat in ja veš to se zavleče itd, spremenil za 2 mesca in mi napisal, ne bom nč jezen če najdeš koga drugega, sem ga odje*al in šel iskat drugega.
So far se mi zdi da sem našel še veliko boljšega. Izdelki zgledajo vrhunski, lakirnica kvalitetna z odsesavanjem dol, cena cca 3k€, garancija, vsi papirji kere rabim za spremembo barve in za malo doplačilo dobim še keramično zaščito. Plus uredi vso kleparijo kar je treba vn potegnit, zrezal bo vn sprednje in zadnje steklo in potem tudi zalepil nazaj, da se ne rabim s tem posebej ukvarjat.
Sem en čas gruntal ali dat novo podvozje gor za barvanje, ali raje starega. No in ker sem pač mal zmešan, sem vido da mam komplet podvozje skoraj x3 viška in gre na starem podvozju na barvanje :D

Slika

Spredaj pripravljeno

Slika

Zadaj pripravljeno

Slika

Tudi vijakov mel vse viška dost starih :lol: Zadaj gor

Slika

Pa še spredaj

Slika

Dodal še blatnike

Slika

Zmontirana volanska in volan

Slika

Slika

Potem pa po menda 6 letih oprat, da bo ličar sploh vido stanje in kaj vse je za delat, ko pride še pogledat za končni dogovor vsega, preden mu pošljem avto v barvanje

Slika

Za konec pa še OGROMNA zahvala človeku, ki spremlja tole obnovo in je rešil nov set sklopke 164 pred odpadom med čiščenje Alfinega skladišča =D> =D> Hvala še enkrat. Ko bo gotova greva sigurno en velik krog za zahvalo 8)

Slika

Slika

Slika

That's it folks! Ko se naslednjič javim čez par mesecov, bi morala biti na slikah rdeča 164 [-o< :mrgreen:
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Rdeča, ja - komaj čakam!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Yea!!!! =D>
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Premika se =D> =D>
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

se malo pa bo :)
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Ni še rdeča Alfa! Je pa ta tedn začel delat na njej :D Mam še neki materiala od vmes.

Porino v garažo, da nisem odvisn od zunanjih dejavnikov in lepo hladno garažo

Slika

Po nekem čudežu je izolacija pokrova motorja v top stanju. Zgledala je boga, posesal in je kot nova. Na sliki 50:50 :)

Slika

Vsa stara izolacija stran do zadnjega, ker je itak vse neki napol razpadalo, plus, da se nebi kaka pikica rje kje skrivala spodaj

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Zadnje so bile cele, ampak bojo verjetno tudi mogle stran, ker so spodaj še vlki čepi zadaj katere morem zamenjat

Slika

Pobrusil kar je bilo malo rje

Slika

Slika

Slika

Vmes nabavil še par zadev novih. Naročil še en srednji pretočni lonec iste oblike kot original

Slika

Slika

Uspel dobit še en original zadnji ležaj nov! :D

Slika

Slika

Dal delat še par zadev na 3d print

Slika

Svinjsko dragi čepki, katerih rabim mali miljon. Original pa cene po komadu stara zaloga, da te kap

Slika

Še vedno mam pa glavno vprašanje kar nardit glede zadnje rje na avtu, ki še ni rešena. Prekati notri pri vpetju zadnjih rok. Kolk se je dalo sem vse očistil in posesal vn vso svinjarijo. Zdej je pa opcija ali samo zalit s temeljno in voskom na debelo ali pa odpret točkovno in konrektno spucat vse in zaščitit s temeljno in voskom, s tem da točkovne točke pleha spet zdej pregrejem :-k

Slika

Slika

Tale vogal desno pri robu zravn ojačave dvižne točke zadaj desno mi ni glih všeč

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Potem sem probal popravit en prerjavel pleh za zaščito filtra goriva, pa mi ni blo všeč, ker je bil pleh preveč v kurcu, tko da sem se jz odločo prvič v življenju, da bom šel oblikovat na novo, kr dost zakompliciran pleh :lol: 8-[

Slika

Slika

Slika

Slika

In rata meni v nekje eni uri nardit popolno oblikovan pleh :)

Slika

Slika

Slika

Pol je trebal pa to še privarit na nosilc filtra goriva, pa sem mal povado prvo pa nastavo varilni

Slika

Ni v nulo, ampak je kr uspelo dobro

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Dalje. Do konca razstavit avto. Ko misliš, da ni več nč delov in se zmotiš..To sploh ni konca delov avta, ko ga razstaviš v prafaktorje do zadnjega čepka plastičnega. Fak

Slika

Slika

Slika

Must do. Mam miljon takih žepkov, če hočem še kdaj sestavit vse nazaj :)

Slika

Slika

Vrata prazna

Slika

Prtlažnik prazn

Slika

Slika

Slika

Našel še nekaj rje pod tesnilom prtljažnika

Slika

Nekaj sem še povaril na vratih za ene predelave

Slika

Slika

Sprednje steklo sem kr sam vn zrezal. Je bilo fejk neka kopija. Žal mi je v trenutno nepazljvosti in ker sem hotel mal pohitet malenkost počilo, tko da sem brez rezerve. Mam na srečo še enga original, ki gre notri, sam to kopijo sem hotel pa za rezervo :doubt:

Slika

Slika

Je bilo kar nekaj rje pod in okoli stekla. Zgoraj je kot se pogosto zgori na 164, že odstopalo malo zaradi rje. Obstraneh so pa tudi ene take letvice, ki so dobro rjave. Se dobi sicer original, ampak je prekleto drag kos za en glup kos železa.

Slika

Vse temeljito zbrusil v nulo rjo

Slika

Slika

Slika

In pobarval v temeljno 2k

Slika

Prav tako notri in povsod vse pobarval s temeljno, kjer sem kaj brusil, preden je avto šel ličarju

Slika

Slika

Slika

To je blo še vse delov v že prej praktično slečenem avtu. Komaj še našel plac za to spet shranit #-o

Slika

Dal drugo havbo na avto, original je cela od toče in rjava na polno od kamenčkov spredaj. Rezerva pa super stanje

Slika

Slika

Zavil vrata za transport

Slika

In je šla proti rdeči barvi naproti :D

Slika

Jz sem pa potem privlekel še vse plastike na plano in zbral najboljše kar mam in še to pripravil na barvanje in razstavil kar je trebalo

Slika

Zadnji odbijač sem našel eno staro poškodbo, katero je nekdo slabo popravil in prikril. Jih peljem povarit skupaj s pragovi, ki imajo tudi par razpok manjših

Slika

Pa čudno mi je blo zakaj hudiča zadnji podaljšek tak čudno vse neki stoji, visi in se maje. Snamem podalšek in seveda najdem razlog. Od 11 kovinskih zatičev, sta bila samo še dva. Ostali so zgnili in seveda odpadli. Tko da sem dal nardit po naročilu 100 novih inox komadov :)

Slika

Prvo par testnih vzorcev dal nardit

Slika

So bli malenkost predebeli v 0.6mm, tko da dal nardit potem v 0.4mm kot original. Te dni jih dobim. Ostalo pa super držijo. Pa zgnili več ne bodo :)

Slika

Potem sem ličarju rasztavil še komplet kljuke, da lahko vse lepo pobarva in da ni nič v napoto

Slika

In pragove tudi vse povrtal stran spodnje počene plastike, s katerimi še ne vem kaj točno bom. Dal nove nardit ali nekaj improviziral

Slika

Slika

Pobral čisto vse dol s pragov tudi. Pokrovčke, nosilčke pokrovčkov, itd

Slika

To gre seveda vse na cinkanje na novo :)

Slika

Popolnoma goli pragovi čakajo na varjanje in potem skupaj z vsemi plastikami ličarju

Slika

Za felge sem dobil sredinske Alfa pokrovčke in prave distančnike za sredinsko luknjo. Še vedno sicer nisem siguren ali te felge obnovit in v srebrno barvo ali druge nove kupit neke, ampak s tem se bom na koncu ukvarjal.

Slika

Aja pa danes glih dobil še en unicorn del. Guma okoli benz pumpe. Tole dobit je nemogoče. Kopije so preko 100€ na ebay, ker jih deli 164 s Ferrarijem, jz sem pa uspel original najdet za 25€ :D

Slika

Slika
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Noro :eek: \:D/
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tole pa je objava =D> =D> =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija