Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm (20V TI - stran 5)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Banny napisal/-a:Kolikor vem, so vse čeljusti enako izbočene. Ne glede, Ali gre za Alfo ali pa Porscheja. Razlika je samo v pritrdilnih luknjah.
Glede na to, da platišč ni na izbiro, sem drugače rešil zavenkrat.

Slika

Trenutno je cca 1-2 mm prostora med čeljustjo in feltno
tole mas 10mm distancnik brez lipa? jaz bo na tvojem mestu dal 12mm z lipom pa mas vse reseno (sem videl nekoc da se dobijo, drugac jih pa nardis pri strugarju. 1mm lufta med celjustjo in feltno zna bit v ekstremnem primeru na knap, sem imel podobno na gtv pa sem po veliko zaviranja v ovinkih slisal rahlo drsanje (celjust se malo raztegne ko se ogreje in feltno malo zvija v hitreje odpeljanih ovinkih)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Alan, to je bilo na 10mm debelih distančnikih. Drugih nisem imel pri roki, pa sem moral improvizirati.
Sedaj imam 15mm debele distančnike, tako da je ok.
Grega009
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Jan 18, 2015 5:54 pm
Vozilo: '05 AR 156 1.9 jtdM
Kraj: Železniki

Banny napisal/-a:Fantje, hvala za odgovore.
Bom poskusil najprej samo z menjavo metlice, drugače pa celega brisalca druge znamke.

Grega009, nikoli nisem opazil, da bi metlica bila previsoko, da nebi imela moči brisati po steklu. Pri parih znamkah vem, da je ta problem, pri Alfi ga pa še nisem opazil.
Kar se pa tiče svetilnosti luči, daj notri bolj kvalitetne žarnice. Ter preveri parabole v kakem stanju so. Pri prejšnji 156-ki nisem imel občutka, da bi slabo svetile klasične žarnice. Pri tej imam xenon, s katerim pa sploh ni problemov z vidljivostjo.

Če mi pa zna kdo še kaj svetovati glede senzorja za dež, bom pa zelo vesel.
Poiskusil sem že vse živo, osram nb, nb+, nb laser, philipsove, bosch žarnice. Laser je biu še kar ampak mi je delal 3 mesce, parabole so pa drugače v dobrem stanju, tudi steklo na lučeh je kot nov. Za 12 let star avto so stekla praktično kot nova..
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Predvidevam, da ste se že spraševali, kdaj bom spet pisal z novimi problemi :doubt:

No, že dve zimi imam problem, da če mi avto dalj časa stoji, recimo čez noč, mi zjutraj pogosto noče vžgati. Avto dolgo časa vergla, preden vžge. Seveda ne manjka velikega oblaka belega dima in napake.
Napako javi P0340.
Ko enkrat avto dela, ni nobenih problemov z njim.
Ta problem se mi občasno pojavi tudi poleti, ampak enkrat na par mesecev.

Če prav razumem, je to napaka senzorja na odmični gredi. S tem istim senzorjem sem imel že v preteklosti težave, kdor se spomni. Takrat je bil senzor zamenjen in napeljava preverjena.

Slika je sicer nastala aprila, je pa napaka enaka

Slika

Če mogoče kdo vidi problem iz slike, bi bil vesel pomoči. Ali pa je mogoče problem z računalnikom?
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

tlak goriva mora biti 300 barov ko vergla.
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Tudi meni se je zdelo da bi moral bit višji tlak.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Napaka se je pač zgodila preden je tlak še bolj zrastel.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Predvidevam, da če je kaj s pumpo narobe, bi bil avto ves čas brez moči.
Bom spremljal malo ta tlak.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če bi bilo s pumpo kaj, bi ti pod polnim gasom vrglo ven napako za prenizek tlak...
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Verjetno se z diagnostiko nebi nič videlo, glede na to, da avto normalno dela?
S filtrom nafte tudi ni problema, glede na to, da ga menjam vedno skupaj z ostalimi filtri. 2x-3x na leto.
Grelne svečke so stare dve leti, akumulator sem menjal lansko zimo ravno zaradi tega problema.
Ostane še kaj, tako na pamet za reči?
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Drug avto.
:oops:
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Senzor je shodu spet. Kaj je tle čudnega? Znancu smo lambdo menjali na puntotu, po vsej sili je kupu najcenejšo univerzalno. Po manj kot 1 letu spet hin. Pa je reskiru za mal boljšo, dela še dans. To je blo 5 let nazaj. Se pač zgodi kaj češ.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Zaradi najcenejšega senzorja se je motor razdiralo, ker z njim sploh ne dela avto.
Ta je original. In vsako zimo imam enak problem. Ter parkrat na leto vmes. In ko mi je shodu senzor za položaj odmične gredi, avta sploh ni bilo mogoče vžgati. Mi pa ni do tega, da bi dal spet 150€ za senzor, če res ne crkne
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Tale napaka je precej natančna kar se dejanskega vzroka tiče. Pa če praviš da je napeljava 100% pol res težko kje drgje iskat. Pa tut original lahko gre papa predn pričakuješ. :) Edino kar mi še na pade na misel je da se računalniku meša, sam res dvomim.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Zanimivo mi je to, ker največ problema je samo, ko je mraz. Čez poletje brez problemov. Zato dvomim v senzor.
Kako je z računalnikom če ga menjam? Je potrebno narediti najprej klon z mojim?
Odgovori
  • Informacija