Moja sanjska ekstravagantna ljubica GT 3.2 V6

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Preglej še Corteco katalog. Ta proizvajalec ima precej takšnih specifičnih zadev. Tudi kakšne specifične semeringe imajo.
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Zastopnik za Timken je Tinex. Lahko da imajo kaj na lagerju. Je pa vseeno če vzameš od Timkena, NTN ali SKF. Glavno da so mere iste...

Najboljše bo res, da vzameš ležaje ven in greš po trgovinah. Vem da so ne-original ležaji (čeprav ponavadi isti proizvajalec kot za original), do 3x cenejši.
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Probaj dobit kako oznako tega ležaja od Timken, pa ga skor sigurno najdeš na kakem ebayu.

Drugače pa pripelji pokazat kračo, ko bo premična:)
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Autolusso pravijo, da je oznaka NP81997, samo ga jaz ne najdem v katalogu, ravno tako nobena od trgovin. Bom res šel na eno turnejo z ležajem v žepu pa upamo na najboljše :) Upam samo, da ga res najdemo kje.

Pripeljem pa sigurno pokazat :) Upam, da bo čimprej :P
Jonny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 10:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

Binji napisal/-a:Autolusso pravijo, da je oznaka NP81997, samo ga jaz ne najdem v katalogu, ravno tako nobena od trgovin. Bom res šel na eno turnejo z ležajem v žepu pa upamo na najboljše :) Upam samo, da ga res najdemo kje.

Pripeljem pa sigurno pokazat :) Upam, da bo čimprej :P

Tale koda NP81997 je pomanjkljiva timken ima ponavadi oznake s 6 številkami. So pa to ponavadi specialni ležaji s čudnimi merami (npr: 25x55x13.7mm) ki se pa pri nas v trgovinah ne dobijo. Vsaj take izkušnje imam jaz ko sem obnavljal moj menjalnik in sem en ležaj iskal po vseh trgovinah v slo. Povsod sem dobil odgovor da so to posebaj delani za avtomobilsko industrijo in da teh ležajev ne dobijo v prodajo. Na koncu sem moral 1 ležaj kupiti na avto triglavu cene raje ne bom napisal :)

Je pa najbolje naredit tko kot so ti že napisal razdret zmerit pol pa vidiš kje si pa še original oznake dobiš taprave. Sam mehaniku to ne bo všeč ;)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ja, to so mi tudi napisali v eni trgovini, če sem prepričan, da je to prava koda... Klinc je, k se ga tudi na Avto Triglavu ne dobi :) Katere trgovine si pa še kaj probal? Jaz sem razposlal na vse tuje in domače, kar sem se spomnil :)

Sem se pa že pogovarjal z mehanikom o tej opciji in mu res zelo ni všeč :) Samo če ne bo druge, bo ravno to treba. Samo bo jeba, če ga na koncu res ne bo šlo dobit...
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Vprašaj mogoče še v hidrohit.
Slika
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

http://www.mana-omerzu.si/lokacija.php

pri njih sem vedno dobil vse kaj sem iskal... od specialnih semeringov do ležajev... vse se da če se le trgovcu da potrudt za stranko :wink: ( čeprav ima skf trgovino mi je dobavil večkrat tudi timken, ntn itd če pri skf-u ni obstajal ležaj )
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

a na ebayu si pogldu ponavad so celi seti vseh ležajov za obnovo menjalnika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Sem videl tvojo temo na alfaowner.com.
Je možno da se je tip, ki ti je napisal številke dela dvakrat zmotil?
Ker številko NP810997 pa tudi google najde.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

opankar: Hudo, hvala! Tole bi res znalo biti pravo... Celo na ebayu sem ga našel... 76€ + 15 poštnine... 90€. Pa še zadnji.. A si upam riskirat? Oz. a si upam ne riskirat... :oops:

Na ebayu pa ni kakšnih setov.. vsaj jaz jih nisem našel :)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ma jebeš.. sem naročil. V najslabšem primeru imam 10 dni za vračilo in sem v minusu za poštnino...
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Ja ni ravno poceni, ampak ga pa lahko vrneš...
A na tem ležaju, ki je bil do sedaj v menjalniku, ni pa nobenih oznak?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Kaj pa če bi vtipkal v iskalnik kodo/oznako menjalnika in dodal "rebuild/repair set"? Angleži imajo ponavadi takšnih setov polno...
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ja, saj imam občutek, da bom v ponedeljek dobil odgovor, da je ta zlahka dobavljiv in za 3x nižjo ceno, samo me je tako napsihirala možnost, da morda je to ta in se ga ne dobi, da sem naročil. Če bo res tako, ga pa pač vrnem.. No risk, no fun ali kako že :)
Ležaj je pa še vedno na osi menjalnika, ker si z mehanikom nisva mislila, da bo to tak problem, pa še noče se ga dotikat, dokler to ni nujno potrebno.. :) Bo magari ta uničen menjalnik razdrl pa da vidimo, če je pravi. Sem pa pisal še temle: http://www.tecnotrasmissioni.com/index-EN.asp Če obnavljajo bodo ja vedeli...

Kje bi pa dobil oznako menjalnika? Mislil sem sicer, da je C530, ampak je ta oznaka tudi zraven 1.9 JTDm menjalnika in nekaterih ostalih? :?
Odgovori
  • Informacija