Alfa Romeo 159 2.4 JTDm by magfire

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Uporabniški avatar
magfire
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:58 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Kraj: Ljubljana

Zjutraj me je pričakalo zelo neprijetno presenečenje #-o
Čez noč so mi vlomili v avto skozi stransko šipo. Vlomilec je očitno želel avtoradio/navigacijo. Lotil se je je izgleda da kar z navadnim izvijačem :doubt: uničil je armaturko okoli radia, zadeve pa seveda ni uspel vzet ven. Očitno ga je to zelo ujezilo ker je nato razbil zaslon in še šipce števcev na sredini na armaturki ](*,)
Pobral je čigume =D> dišavo, nekaj CDjev, vse predpražnike in podobne drobnarije....

Slika

No skratka, potraboval bi kakšen nasvet glede vgrajene navigacije/radia (connect nav+). Zadeva sicer dela, samo zaslon je uničen, ampak tega se verjetno ne da/ne splača popravljat? Če ima kdo doma kakšno rabljeno za normalno ceno, me lahko kontaktira na ZS :)
Nisem sicer še klical na uradni servis, ampak mogoče kdo iz glave ve če se da dobit samo šipce srednjih števcev (gorivo, temperatura, ...) in kako se jih zamenja?

Hvala :)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Da bi mu se roka tatinska posušila in hemeroidi vneli vsakič, ko bi videl Alfo. :evil: Imaš zavarovano proti kraji?
Uporabniški avatar
magfire
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:58 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Kraj: Ljubljana

Binji napisal/-a:Da bi mu se roka tatinska posušila in hemeroidi vneli vsakič, ko bi videl Alfo. :evil: Imaš zavarovano proti kraji?
:D
Ne, samo parkirišča. Za steklo sem že klical, rogelj romat ga menja za slabih 100€, tako da verjetno gre Alfa kar ke na obisk. Za navigacijo/radio bom pa prodal dobit nekaj rabljenega oziroma lahko tudi aftermarket, me pa skrbi da aftermarket zadeva še bolj privablja podobne osebke....
Se pa s tem ne mudi tako zelo, ker radio dela, samo zaslon je razlit.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Več kot očitno, da je storilec lastnik 159-ke (Brera, Spider) :evil: Takle radio v kakšen drug avto ne gre, pa še predpražnike je pobral...
Jo ni kletvice, s katero bi označil to heretsko dejanje.....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
magfire
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:58 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Kraj: Ljubljana

MaStr napisal/-a:Več kot očitno, da je storilec lastnik 159-ke (Brera, Spider) :evil: Takle radio v kakšen drug avto ne gre, pa še predpražnike je pobral...
Jo ni kletvice, s katero bi označil to heretsko dejanje.....
Če je lastnik 159ke me čudi da se je tega dela lotil z navadnim izvijačem :-k Mislim meni je jasno da tega pač ne dobiš ven z navadnim izvijačem, vilice za to ven potegnit stanejo pa par €...
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Tudi jaz mislim, da ni nekdo, ki ima alfo tole naredil. Bi vsaj 4 žeblje vzel s sabo. Očitno je, da nekdo ni imel pojma kaj počne. Pač je ukradel kar mu je prišlo pod roke, ker je bil prebutast za ukrasti radio je pač razbil ekran in šipice števcev. Želim mu, da se zadavi s tistimi ukradenimi čigumiji.
159 2.0 jtdm
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Sožalje ob dogodku, mi pa res ni jasno kdo in zakaj bi se to šel, mi je pa ''všeč'' logika ok ne morm ukrast bom pa vsaj škodo naredil, kot da je ni dovolj naredil že s tem da je steklo razbil :evil:
nekako dvomim da bi to naredil nekdo, ki ima Alfo, ki to potrebuje ker bi se drugače pri sebi pozanimal kako se vn vzame saj če bi že hotel pri sebi menjat, verjetno nekako ne bi hotel popraskanega radia... upam da čimbolje rešiš.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Imam original, prav tako navigacijo, ker sem vgradil aftermarket. Samo ne vem, če je potrebna kakšna koda ko vstaviš v drug avto.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Upam, da mu je vsaj prišlo ob tem dejanju! Ker drugega zadovoljstva ne vidim v tem dejanju...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

coolbits napisal/-a:Imam original, prav tako navigacijo, ker sem vgradil aftermarket. Samo ne vem, če je potrebna kakšna koda ko vstaviš v drug avto.
rabiš kodo ja če boš dal v drug avto.
lahko jo pa naročiš po šasiji cca 50€ na AT

na števcih tamalih lahko menjaš samo šipco.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Piz** še mene je čist razbesnelo tole :evil:
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

So šipce na števcih enake kot na 156-ki? Če so, jih imam jst, če rabiš
Uporabniški avatar
magfire
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:58 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Kraj: Ljubljana

Ja, zjutraj sem bil tudi jaz čist iz sebe ko sem ugotavljal kaj vse je uničil ](*,)
Če bi vsaj samo šipo razbil in vzel pač tisti radio kot se zagre, tako ga je pa uničil in ga moram itak zamenjat, zraven je pa uničil še par ostalih zadev :doubt:

@Banny: hm...nevem, se bom pozanimal ampak ugibam da ne. Šipa je samo ena in gre čez vse števce, na uradnem servisu so mi povedali da se ne dobi samo šipce, še več, kupit je treba kar cel set treh števcev, saj pridejo vsi skupaj v isti enoti.
@WiTBoY, mogoče ti veš če so slučajno šipce enake kot pri 156?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

sipca od 156 ni ista.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Pol je skoraj najbolje da gres do steklarja, da ti jo naredi po meri, ce ne dobis kje rablene.
Odgovori
  • Informacija