AR 156 2,4 JTD

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

GT2560 bo seveda rešil probleme z overboostanjem, hkrati pa boš totalno uničil spool, in bo avto do 2500rpm mrtev.

Za tvoj avto mislim da je GTB2056 idealna izbira. Itak za 240-250HP boš verjetno imel že kar težave z injektorji. Tako da vprašanje če ima smisla metat denar v kakšne velike turbine. GTB2260 ima sicer več rezerve, in boljši top end, samo če se sprijazniš s tem da do 2000rpm ni kaj velik življenja od motorja.

Je pa res da 2260 bo verjetno lažje najt.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Jaz imam 2260 pa je cca 300 obratov kasneje spool, je pa tko da men to pase in sem mel prov zeljo da avto vlece cim visje v obrate. V glavnem med 2000 in 5500 se zdej vse dogaja :D
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Hvala za informacije!
Tukaj sta res dva vidika - eden je čimboljši razpon navora čez celotno območje za vsakodnevno vožnjo ali pa iskanje konjev pri visokih vrtljajih. Ker je avto mišljen bolj za projekt me vsakodnevna vožnja niti ne zanima in se mi zato tudi teh 2500rpm ne sliši pretirano visokih. Vseeno v prometu nisi med najpočasnejšimi :P
Verjetno je mišljeno, da bi teoretično že lahko zahteval full boost pri 2500 oz tukaj okoli? Če to primerjam z GTBji, jih moraš potem umetno držati nazaj z omejevalci navora, da ne zaropotajo pogoni. Ravno zato se mi ideja o tem hibridu še toliko bolj dopade. Pa še vse skupaj bo imelo old skul obnašanje zaradi laga :D
Mi je zelo všeč kako dela tvoj JTD alan, nekaj v okolici tega upam da bo tudi moj spravil od sebe 8) :wink:
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ni problem držat nazaj GTB turbine... to je najlažje. Veliko lažje kot pa iskat kako bi izboljšal spool na neki predpotopni turbini.

Problem je ko pri 2000 obratih pohodiš gas... pa je ... nič... nič... nič... mal... pr 2500 pa adijo pamet...
Tudi ko boš turbino tipa 2560 pohodil pri ~2500 obratov bo imela konkreten lag ranga dveh sekund.

Če greš na projekt... išči GTB2260. Na koncu tud ne bo veliko dražje kot hibridizacija 2256.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Končno se je nabralo malo napredka, da imam kaj napisat :) Tribesman - uspelo ti me je prepričat in sem si ubodu GTBja :)
20170203_152638.jpg
Potem je kmalu priletel še FMIC kit 8) Površina je ravno enkrat večja od originala, debelina pa enaka. Poleg tega zrak pri originalnem priteka pod kotom 30° na IC, pri temu pa praktično pravokotno čez celotno površino. Paše pa ravno v luknjo pred ostale hladilnike.
20170228_164151.jpg
Prvo sem se lotu upasovat turbo na kolektor. Treba je nekaj kolektorja porezat proč, ker je prirobnca na turbini potopljena glede na original turbo in narest dva nova navoja. Še najbolj težavno je pravokotno zvrtat luknjo na desni, ker nisi več na ravnem delu. Mal lepila na vijak pa bi moral držat. Turbina je sicer malenkost zavrtena glede na originalno, ampak ni panike.
20170219_101255.jpg
To se dogajal v februarju. Potem sem pa v marcu dobil naraščaj (punčka Julija :verycool: ) in se je vse skupaj ustavilo. Včeraj pa sem se spet spravil v delavnico in sem se lotil predelat turbino na vakuum in vse na končno pozicijo spravt. Ni šlo vse gladko, najprej sem moral ogret ohišje, da je sploh šlo narazen (turbina ma za seboj dobrih 100k km). Potem ni šlo ohišje VNT lopatic, kljub gretju narazen, da bi lahko palčko normalno stran odrezal z notranje strani. Ker je ulitek, si nisem več upal ustvarjat okol (Alan, sry še enkrat za sitnarjenje dopoldne). Po mal tuhtanja s tastom smo se odločil, da pršvasamo ročico z zunanje strani. Gre lih za glih potem pa treba je nastavk došvasat, da se ročica nasloni na stopscrew, ker je vse skupaj zamaknjeno. Lopatice na stopscrewu je zaj***n nastavt (da jih vrag vzame) ker imajo dost lufta. 1,2 mm reža bi mogla bit ok. Nosilčk za vakuum aktuator je treba malenkost predelat - povečat radij, ki naseda na ohišje pa podaljšat ušes, da imaš z dvema vijakom pritrjen - na sliki še ni podaljšana.
20170403_185052.jpg
Vmes sem še zbrusil prehod iz kolektorja na turbo - na kolektorju je fi46, turbo pa fi41 in je zato treba cel kup materiala na turboju proč nest - brez ta velkga drejarja bi to trajal v nedogled. Se vidi zelo dobro prej-potem na sliki.
20170403_154040.jpg
Pa še ena kjer sem mel postavljen na motorju, ker sem rabil dobit pozicijo sredice, da je čimbolj pravokotna. Tu sem ugotovil, da rabim še novo daljšo cev za odvod olja iz turbine, ker je obstoječa prekratka za kakšnih 20 mm.
20170403_173825_HDR.jpg
Zdaj me en dan čaka še izdelava downpipea, dovod/odvod olja turbine porihtam in zmontiram FMIC. Če bo vse skupej normalno delalo, moram še konektor za 3bar MAP dodat, da bomo lahko čimbolje izkoristil turbino.
Slika
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

ali potrebuješ kakšen rezervni 2.4 jtd 10V motor
Lancia gre do konec meseca v prafaktorje.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Hranata napisal/-a:... Potem sem pa v marcu dobil naraščaj (punčka Julija :verycool: ) ...
Kdaj pa?

Moja Julijana je 21. marca dopolnila eno leto... :D

p.s.: lepo ime si izbral za pupiko... :mrgreen:
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

alfasan napisal/-a:ali potrebuješ kakšen rezervni 2.4 jtd 10V motor
Lancia gre do konec meseca v prafaktorje.
Me Mateja kam odvleče, če še en rezervn motor h bajt privlečem, ker sem ji povedal da ta motor to z lahkoto zdrži :-$
Damijan napisal/-a:
Hranata napisal/-a:... Potem sem pa v marcu dobil naraščaj (punčka Julija :verycool: ) ...
Kdaj pa?

Moja Julijana je 21. marca dopolnila eno leto... :D

p.s.: lepo ime si izbral za pupiko... :mrgreen:
15. marec :wink: Ne z imenom, vsi me zafrkavajo, da sm ji po alfi dal ime :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pol je pa res še čisto sveža dojenčica! Čestitam vam(a) =D>

Pusti mnenja drugih glede imena.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Frišna frišna, se še navajamo edn druzga, hvala ti! 8)
Slika
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Čestitke še od mene. Da boste zdravi pa se lepo redili.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tole je turbina iz Audija? GTB2260?
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

@axis86: Hvala tud tebi :wink:

@Tribesman: Da :wink:
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Hranata napisal/-a:...vsi me zafrkavajo, da sm ji po alfi dal ime :mrgreen:
A mar nisi? :mrgreen:
Čestitke!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ja cestitke za narascaj :)

Glede cevi za odvod olja, men se je mudilo in sem na kovinski del dovaril rosfraj cev in potem uporabil serijsko gumijasto cev :)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija