AR 159 2.0

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Do pred parimi dnevi nisem imel nikoli težav s ključavnico, tudi sedaj mislim, da gre ključ normalno notri, ni pa tistega "klika" in posledično ne da kontakta.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Xin napisal/-a:Do pred parimi dnevi nisem imel nikoli težav s ključavnico, tudi sedaj mislim, da gre ključ normalno notri, ni pa tistega "klika" in posledično ne da kontakta.
potem imaš res lahko težavo s ključavnico...GORA je imel iste probleme pa smo pol nekak rešl za silo in še vedno dela...
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

NI ključavnica, zelo verjetno elektronika za zaklep volana.

http://www.forum.alfaholicy.org/159_bre ... anguage=en" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

ima 159-ka mogoče kako varovalo, da v primeru prvega neuspelega poizkusa "branja kode s ključa" blokira nadaljno poizkušanje v naslednjih nekaj minutah? Kajti že nekajkrat sem opazil, da ko sem prvič neuspešen pri tem se lahko trudim na 100 načinov pa se ne zgodi nič, ko ga pustim na miru nadaljnih 5 minut pa normalno zalaufa kontakt in potem motor. Lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ni varovala... problem je samo v tem da ti sistem ne prebere kode ključa ali pa zaklep volana ne sprosti in je vžig preprečen, dokler se napaka ne odpravi (slab stik ali kaj podobnega).
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

nevem kje je tu fora ampak poizkusil sem ta način v videu..

https://www.youtube.com/watch?v=gvrOzABTYTA" onclick="window.open(this.href);return false;

in dejansko je delovalo?!? :-k prej pa nikakor ne.. bomo videli kaj bo v naslednjih dneh..
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

da nadaljujem predhodno objavo.. Zadeva ki sem jo preizkusil s ključi je res delovala vendar le nekajkrat potem pa nadaljna tema..

Danes sva z mehanikom poizkusila s priklopom na tester, ki pa se ni obrestoval, dodatno smo preverili še crash stikalo. Zmolil sem dodatne tri zdrave marije, se usedel za računalnik in iskal dalje. Hvala tistemu, ki je zadevo reševal na alfaowner.com

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... ton-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Identični simptomi, preizkušal je iste stvari na koncu pa ugotovil isto težavo kot jaz, jeziček za zaklep volana zašteka na polovici, posledično javi da je volan zaklenjen, kar onemogoča kontakt s ključem. [-o< =D>
Potrebno je torej izklopiti in odviti ta "steering lock", k sreči sem našel naslednji posnetek.



Na koncu sem vse skupaj razstavil in ročno vklapljal in izklapljal stikalce, ki je v kovinski škatlici, da preverim teorijo v praksi (slike na prvi spletni povezavi).

Zaključek.. Tribes je spet imel prav :D samo ko bi takrat razumel njegove besede tako kot sedaj :D
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

zimska idila :P

Slika
Odgovori
  • Informacija