AR 159 2.0

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

tako je, havba, scudeto in odbijač.. menda bom :)
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Ni lepo :( a poveš kaj več o dogodku?
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

gledal sem enga možaka če bo šel čez cesto, pa se je na hitro vse ustavlo spredaj #-o dobr je vsaj to, da ni blo več škode, pa da so airbagi ostal not [-o<
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Če ti kakorkoli pride prav, imam doma viška skudeto, s svojega razbitega odbijača.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Če ima v redu zavarovanje, bo itak dobil novega...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Kaska nimam, tako da nebo nic. S tem popustom, kot ga imam je svinsko predrag..

@nedvedinho. Hvala ti, vendar trenutno razmisljam o eni tretji opciji. V kolikor se premislim ti javim.
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

No moja se je odločila, da mi še malo ponagaja.. Včeraj se peljem iz službe, se ustavim v trgovini, ko pridem nazaj pa sporočilo "check engine oil". Pogledam in na šipki je res bolj slabo kazalo.. Avto pustim doma in odidem na delo z drugim - rezervnim :) , kateri me normalno pripelje tja in nazaj, potem pa, ko se odločim, da grem po olje za alfo, mi na križišču pade prestavna ročica v prazno :doubt:. Ni druzga kot haubo odpirat sredi križišča in uporabit kar ti je pri roki [-o< hvala bogu za vezice. Ko pridem domov še enkrat preverim olje, to pa normalno na cca. 2-3mm nad min. ](*,). No pravkar za lahko noč, pa namesto da bi se normalno zaklenila s tremi utripi smernikov, žmiga kot novoletna jelka. Kdo ve kaj bi jo mučlo? Mogoče tole deževje in vlaga?
Za jutri imam tako ali tako dogovorjeno za večji servis. Upam, da jo čimprej mine =;
Uporabniški avatar
zupi-uroš
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: To Maj 12, 2009 7:30 am
Kraj: dolenjska

Akomulator :-k
Slika
1.AR 33 1.3 boxer 2002-2005
2.AR 145 2.0 16v QV 2005-2007
3.AR 156 1.9jtd 8v 2007-2012
4.AR 159 1.9JTDm 16v 2012---->
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Glede čudnega žmiganja ob zaklepanju mogoče nimaš katerih vrat dobro zapretih, takrat tako utripa ker te opozarja, da ni avto zaklenjen. Glede lučke za olje, a tesnilo si že menjal, ker vidim, da imaš 2.0 motor?
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
zupi-uroš
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: To Maj 12, 2009 7:30 am
Kraj: dolenjska

Preveri akomulator,men je delalo isto,prvo lučka HEC,potem vse druge lučke in potem tudi ob zaklepanju avta je žmigalo kot noro
Slika
1.AR 33 1.3 boxer 2002-2005
2.AR 145 2.0 16v QV 2005-2007
3.AR 156 1.9jtd 8v 2007-2012
4.AR 159 1.9JTDm 16v 2012---->
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Ja, tesnilo sem menjal, težav glede pristiska olja od takrat ni bilo več. Akumulator je star natanko leto in 7 mesecev, dobil novega ob nakupu.. :-k

EDIT: vrata so bila zaprta, ob drugem pritisku na gumb za zaklep se je normalno zaklenil..
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

alfico pravkar pripeljal domov, kot rečeno se je naredil redni servis (menjava olja Selenia 5w30 in oljnega filtra), poleg se je menjalo še jermena (zobati, mikro, vodna črpalka, napenjalec..) saj nismo našli nobenega podatka o kakšni predhodni menjavi le teh.. za naprej me čaka še jermenica glavne gredi in pa volanski končnik.. upam, da bo kaj lažje dihala :D
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

ena slika obeh skupaj, sploh alfi se ne pozna, da bi bila kdaj oprana :D

Slika
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Pozdravljeni alfisti. Skoraj zamrla tema potrebuje malo bujenja :D

V zadnjih dneh opažam neke sitnobe pri svoji alfi. Začelo se je v petek po službi, ko se normalno vsedem v avto, vstavim ključ in počakam nekaj sekund kot ponavadi, da zaženem svoje konjičke. Tokrat je vse skupaj potekalo v "nenavadni" tišini. Alfa dlje časa vergla, naposled le vžge. Po poti domov razmišljam kaj je razlog temu in ugotovim, da nisem slišal "pumpe" ob kontaktu. Ok pravim verjetno se nekaj poslavlja. Skozi vikend se zadeva ponavlja, prvič ko vstavim ključ se pumpe ne sliši, ključ vzamem ven in ga vstavim nazaj tokrat normalno kot vedno poprej in avto vžge kot običajno. Zadeva se ponovi ko avto nekaj časa stoji. Včeraj pa se stanje drastično poslabša. Zjutraj, pripravljen za v službo vstavim ključ in tema.. nobenega kontakta, nič. Po večkratnem poizkušanju dobim opozorilo "Vehicle Protection System Not Available", zbudim pol bajte da me nekdo zapelje in medtem ko čakam si sam pri sebi rečem, kaj me stane če še enkrat poizkusim. VŽGE!? OK, upam da je to to.. pa vendar ni :D Pred nekaj urami se zadeva ponovi. Očeta sem klical naj mi prinese rezervni ključ, saj sem dobil idejo, da bi mogoče bila prazna baterija v ključu. Avto z rezernim ključem vžge, zatem tudi z prvim ključem kot da ni nič!

Torej obstaja kdo, ki je imel podobne probleme?
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Da nimaš ti težav s ključavnico. Zadnje čase ima kar naprej težave nekdo s temi ključi in prižiganjem avta pri 159ki. Gre ključ lepo notri in naredi klik ali ti gre samo do polovice? Lahko da ti ključavnica zablokira od časa do časa! Tester ne pokaže nič?
Odgovori
  • Informacija