Italjanski del voznega parka by grega983

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Filip, kako lahko premerim senzor temperature vode ? Domnevam da mora delujoč senzor pokazati določeno vrednost ohmov. Je pa tako da ko avte ne vže, se res konkretno voha bencin.
Po drugi strani pa okvarjen senzor temperature nima vpliva na to, da sploh ni iskre. Od špule naprej.

Kot je rekel Damjan, tole projekt za en tak lep dan. Premeriti in preveriti vse bistvene konektorje in ozemljitve.

Blaž, špula je nova. In je enaka zgodba kot s staro. Ni iskre
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

No določenih temperaturah more met določeno število ohmov. Samo bi rabim podatek koliko mora bit kje.

Ja naj nebi melo vpliva na iskro. To mi je edino pač padlo po simptomih na pamet. Ker sem jz tut vse živo menjaval na 164 pa mi je 1 teden živce žrlo. Na koncu pa blesav senzor bil.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Če na (tudi novi) špuli ni iskre zdrava kmečka pamet in logika pravita, da je težava v povezavah (kablovju). Ostali senzorji tu nimajo nič.

Če vpliva senzor za temperaturo motorja, vohaš bencin ko motor teče, ker preliva cilindre.

Grega, še kontaktno ključavnico preveri, če ona ne prekinja vžiga.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Dec, si že kaj ugotovil?
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Dec je ugotovil, da je napaka na kablu ki gre do senzorja na fertajlerju. Baje napaka na deltah. Kabel v osnovi prekratek, potem pa ga špana in se sčasoma zjebe... Je tako Grega? :D
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pol to drži!???
Damijan napisal/-a:Če na (tudi novi) špuli ni iskre zdrava kmečka pamet in logika pravita, da je težava v povezavah (kablovju). ...
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Damjan, ti in mojster, ki mi je sestavil moped za permanentko, sta me usmerila na instalacijo, konkretno na ključavnico. Kjer te stare kripe dejansko znajo hecati.
Samo (belidirkac) pa ima s deltami bolj intimne izkušnje, sploh s takimi sitnicami in me je opomnil, da je pred leti imel podobno situacijo, ko je in ni bilo iskre kljub vsem novim kompomentam vžiga. Na koncu je namudril, da ga heca en blesav konektor.

In ja, sem malo bolj detajlno vrgel uč pod haubo in sem poleg tega istega konektorja našel prežvečena kabla.
Kot kaže so taljani naredili del žile motorne instalacije prekratek, zaradi česar je eno vejo kablov napenjalo in pri tem konkretnem konektorju prežvečilo. Podaljšal kabel, eliminiral konektor, nakar je moped prdnil :D
O odpravljanju napake nisem poročal prej, dokler se nisem na probni vožnji prepričal, da moped pa sedaj le dela kot se šika :mrgreen:

Tako da ja, taljani so izumili elektriko na avtih kot jo poznamo danes. V svoji šlampariji pa so odkrili še električne težave :?

Prilepim kako sliko ob priliki
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Nekak nisem najbolj dosleden pri osveževanju teme .....

Verjetno je to povezano s tem, da imam telefon nekega kitajca in dela bolj švoh slike

Kakorkoli ......

Nikoli nisem poročal o tem, da je delta dobila nove, večje sprednje zavore. Dedra turbo fi 284 mm diski in girling 54 mm čeljusti, ki se jih vpasa preko adapterja.

Slika

Ah predelave.

Med probno vožnjo se je zgodilo to, da avto ni nič tresel, je lepo zaviral, ropotalo pa je kot sam satan. Glede na pomanjkanje vibracij sem domneval, da verjetno ni nič losano in ne bo nič vitalnega odpadlo. Sem pa iz firbca snel obe sprednji kolesi, ker ropotalo je spredaj ....

Slika

fi 284 mm so največji diski, ki še pašejo pod 15 col felge ...... jedva. In na obeh felgah so uteži ravno toliko debele in nalepljene na takšnem mestu, da čohljejo po čeljustih. Nič kritičnega torej :)

V znak hvaležnosti je bila deležna rahlega pranja in mazanja z vse živo žavbami :mrgreen:

Slika

Slika

Slika
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Od ostalih bedarij iz mojega brloga .....

Trentatre je po letu 2014 končno shodila :mrgreen:

Slika


Felge mislim da bodo ostale kar te, gume so pa trenutno gor 205 60 15 in so pravi baloni. Ter gredo v doglednem času v smeti. Bo treba poiskati neke pametne 195 50 15

Čisto srečen sem na avto nataknil haubo, nakar sem iz vse jeze in žalosti šel raje pospravljati orodje in dele ter na koncu prati avto .....
Ker sem videl kaj vse bo treba predelati, da bom jebeno haubo vpasal kot mora biti. Ne tako kot je fabriško. Ko avto zgleda, kot da bi reka naplavila vse dele na kup, ki zgleda kot avto. Tako na približno ...

Slika

Slika


Notranjost pa že skoraj v takšnem stanju, kot je bila, ko sem nabavil avto :mrgreen:

Slika



Tale del pa me je uspel kar nasmejati :D

https://www.mojvideo.com/video-amortize ... 7512df8c9a

Bo treba investirati v nova zadnja amortizerja. Ta na avtu sta od bogsigavedi katere trentatre :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Jeba ja so tele italijanske vlačuge! :mrgreen: Ampak se pa vsi obračajo za njimi!

Le tako pridno naprej! =D>
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Če boš slučajno prodajal feltne od 33,povej ! :D
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Te ki so sedaj na permanentki ?

Te so od 155 in niti pomisli ne, da bi jih tišal na 75.
So presenetljivo 6.5J in ne 6J in se dokaj pogosto najdejo na njukaškalu in avtonetu. Bodo pa skoraj sigurno ostale na avtu, razen že za delto za normalen denar najdem željene felge in bi 155 Q4 šle na permanentko.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Samo vprašam :D .Zakaj jih ne bi dal na 75 ?
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Zato, ker bi bila to ogabna kombinacija, period incorrect.
Na tvojo 75 bi po moje bolj pasale kake borbet, ronal A1, original 1.8t ali v6 ...... nekaj v tem smislu. Tisto "lepoto", ki jo imaš sedaj gor ..... ne vem no, tisto paše na 145. Po moje vsaj. Sem imel možnost identične felge tvojim nabaviti poleg permanentke, a mi srce ni dovolilo. Obupna kombinacija.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Se kar strinjam s tabo.Moje trenutne so se mi zdele še vedno boljša kombinacija kot kovinske 13col+ plastične ratkape.Iščem pa res nekaj,kar bo res lepše sedlo nanjo,problem je,ker so cene zlatarske.Ampak ni panike,počasi in vse ob svojem času :D .Če boš pa zvedel za kakšne konkretne,se pa priporočam.
Odgovori
  • Informacija