Italjanski del voznega parka by grega983

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Blaž (zzzevs) ima na lagru komplet 155Q4 felg. Bi jih verjetno za nek pameten denar menjal.
Jih imam na delti in so v živo kr soliden kos opreme. Na njuškalu se pa že en čas prodajata dva kompleta borbet felg.
Če pa imaš kaj šoldov viška, pa zagnjaviš cromaman-a. Ima na lagru svega i svašta.

Srečo imaš, da imaš 4 cilinderske nabe, saj 4x98 felge ponavadi niso ravno zlatarske. Če odštejemo ronalke :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Z Blažem sva govorila.Bom jih šel ob priliki pogledat.Ronalke so pa 880€ :roll:
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ena materialna dobrina več pri hiši :)

Slika

Slika

Slika



Mojster mehanik mi je že pred časom iz treh motorjev sestavil enega z fabriškimi tolerancami :)

Original motor, ki je bil v avtu ob nakupu, je bil namreč zbir rezervnih delov, saj je bil blok od 33ke 1. serije, bati vsi različni, vse skupaj sestavljeno bolj na približno z uničenimi navoji, napačnimi vijaki, na splošno poonegavljeno periferijo. Cilindri so bili konkretno spraskani in tako pogojno užitni, kot mi je pa majster razlagal, sta dva ventila že zaribala in bi bil motor ob nadalnji uporabi zrel za surovino. Poleg tega pa me je ob živce spravljalo, da je bil nosilec za servo pumpo privarjen na blok, saj stare 1.7 fergazerce nikoli niso imele servo volana, tako da blok ni imel pritrdilnega mesta za nosilec pumpe. Pa še številke se niso ujemale.
Rezerven motor je bil prav tako v p....., saj je bila polovica vodnih kanalov zamašenih, zaradi česar se je moral motor pregrevati u 3 p... m...., saj je bilo vsepovsod polno oljnega gareža, dve odmični pa sta že bili v zadnjih vzdihljajih. Je pa bil vsaj blok v dobrem stanju skupaj z bati :)

Na srečo sem pred časom k hiši privlekel še večji del še enega motorja, ki je imel dobri glavi, ventile in odmične.


In tako je majster iz te svinjarije sestavil upam da uporaben motor, ki bo v kratkem vpasan v avto :D
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Dobro speglano =D>

Kresni čimprej!
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

A materialna dobrina se temu reče. Si moram zapomnit za naprej :mrgreen: Drugače pa srečno =D>
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Fantje, spet ena prošnja.

Ima kdo na lagru in viška sponke za pritrjevanje bočnih vetrobranov v okvir vrat ?

Za permanentko rabim :)
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Jaz te vetrobrane prodajam v službi,ampak ima vsak komplet svoje sponke...Bom pogledal,če imamo kaj v kosih pa ti javim,če najdem.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Bi prosil :)
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Ma kake legokocke so to ...
Dobro je da se je vsaj skompletiralo. Te ma pa mehanik precej rad da se je v kaj takega spustil :D
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Da da, motor, menjalnik in vsa periferija končno skupaj. Še kompresor za klimo prosim lepo :)

Slika

Slika
Sproti sem položil še nekaj metrov cevi za vodo, kar je bilo sila enostavneje, ko je motor dostopen z vseh strani.

Pa so skupaj šli na spoznavni večer s karoserijo

Slika


Dokaj enostavna naloga, ko začasno umakneš sesalni kolektor, razdelilno kapo in oljni oddušek. In je bil sklenjen zakon :mrgreen:
Slika

Sedaj pa ob priliki nameniti nekaj ur za dolivanje vseh tekočin, urejanje električne instalacije. Da končno prdne :)
Slika


@analfabet - ne da me ima toliko rad, majster pač rad ustvarja. Pa nostalgija ga matra :D
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Fantje, po novem se lahko v delavnici igram sestavljanko ...... zelo drago sestavljanko :roll:

Slika

Slika


Se komu sanja s katerega italjana je tole ? :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Razcvetena turbina z Vectre?
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Je tako.

Dober teden nazaj je v 4. prestavi pri tam okoli 3300 obratih pod haubo nekaj zaropotalo in zabliskalo, sledila pa je dimna zavesa. Hitro mi je bilo jasno kaj se je zgodilo, sploh ko sem videl, da je pod avtom kapitalna oljna luža.
Garrettov polžek je odpihal svoje.

Ja, potem pa bodi srečen.

Po krajšem posvetu, dveh telefonskih klicih kasneje mi je čez 3 ure že delala družbo rabljena borg warner z 200 konjskih opelic.
Slika

Zakaj rabljena in drugačna turbina ?

Ker mi res ne diši delati samo za avto in plačevati bolane cifre za blesavo turbino, ki po pričevanju marsikaterega mojstra res ni sinonim za dober izdelek. Od tod tudi sledi odgovor zakaj drugačna turbina. borg warner so bojda razred ali dva kvalitetnejše v smislu trpežnosti in pa karakteristik.
Pa še to konkretno sem dobil pri skoraj sosedu za sitne pare :)

Je pa tako da sta 210 konjska verzija (garrett) in 200 konjska verzija (borg warner) mehansko gledano izmenljivi, le pri cevi za dovod olja je potrebno biti previden, saj sta priključka rahlo drugačna in moraš uporabiti BW verzijo cevi.
Nekaj posegov je potrebnih tudi v mapah, saj je krmiljenje drugačno.

Drugače pa je bil mehanik "silno vesel" tega projekta.
Razdreti je bilo potrebno pol avta zaradi nedostopnosti. Ker je treba celoten sistem razstaviti in očistiti zaradi morebitnih opilkov. Sproti je zamenjal še termostat, ki se je napovedal za menjavo kakšen teden prej. Pa izpušni kolektor je tudi že videl bolj ravne dni, zato je šel na ravnanje, popraviti pa je bilo navoje na glavi, ker je enega od stojnih vijakov potegnilo iz glave.
Pa seveda je stara turbina naredila nekaj škode v njeni okolici, med drugim je bila spodnja cev za zrak hin. Tako da ja, selo veselo :?

Frišnih slik avta ni, ker trenutno ni v najbolj prezentabilnem stanju :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

U mater, tole je pa res jeba od jebe, je odjebal i nrazjebal polža kot Hirošimo! Česa podobnega še nisem videl v živo!

Ob remontu pa le očisti celotno pot vstopnega zraka, tudi IC in sesalni kolektor. Da se kje ne skriva kaka mala jebica in ti ob zagonu motorja prileti v kak cilinder po pa tekmovanje v številu znanih in neznanih kletvicah na minuto!

Dobro uredi tole zmešnjavo! 8)
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Pa si dal ti mapo od tunerca kaj tribesu popravit ? Ker po grafu je bila od tunerca slaba. Koliko imaš prevoženih?
Odgovori
  • Informacija