Italjanski del voznega parka by grega983

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Lepo da si še tu predstavil "tastare" gajbice =D> =D>

Glede porabe pri 2.4 210hp 159 imam tribesirano , z DPF off z 19" 9 kilometrov dolga pot višinske 300 metrov poraba pa 8.1
Zadnjič spremenil smukc, dne Po Apr 27, 2015 9:38 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Vsa čast, grega983, pravi FLARovec =D> =D> =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

TribesMan napisal/-a:Samo A3 in TT nimata stalnega 4 kolesnega pogona, ampak Haldex.

Vsi ostali imajo stalni 4 kolesni pogon. Celo zelo podoben Q4, s torsen diferencialom...
Ravno zadnjič je bil nek članek, plačan, o Audiju, kjer so se pohvalili, da imajo tudi večje kočije nestalni 4x4 in da tudi najizkušenejši tega ne opaijo. Je tako dobro dodelano. :-k
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vse kar je na osnovi A4 ali večje ima stalni 4 kolesni pogon...

Ostanejo samo A1, A3, Q3, TT ki imajo Haldex.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

smukc napisal/-a:Lepo da si še tu predstavil "tastare" gajbice =D> =D>
Alfa forum mi je rahlo neumno gledati, ker so v v galeriji bolj kot ne samo 159, 166, 156 in pa kaka 147 in 145. Je treba malo oglato zgodovino prikazati, na kateri se dejansko kaj pametnega dela.
Na žalost je na tem forumu v večini predstavljeno slikanje profila gum pa menjava felg, menjava tepihov, tu pa tam se kak strop in sedež menja - vse na 5-15 letnih primerkih.
Kar me v bistvu žalosti, saj ima FLAR tako lepe starejše modele, ki jih je vedno lepo pogledati, sploh med obnovo ...... ko se matraš z rjo :D
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Tebi pa ze pripada vzdevek alfist!
=D>
Uporabniški avatar
axel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Maj 10, 2010 5:43 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Q2
Kraj: Izola

Bravo, res imaš pohvale vredno železno voljo se lotit več takšnih projektov.
=D> =D> =D>
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

grega983 napisal/-a:
smukc napisal/-a:Lepo da si še tu predstavil "tastare" gajbice =D> =D>
Alfa forum mi je rahlo neumno gledati, ker so v v galeriji bolj kot ne samo 159, 166, 156 in pa kaka 147 in 145. Je treba malo oglato zgodovino prikazati, na kateri se dejansko kaj pametnega dela.
Na žalost je na tem forumu v večini predstavljeno slikanje profila gum pa menjava felg, menjava tepihov, tu pa tam se kak strop in sedež menja - vse na 5-15 letnih primerkih.
Kar me v bistvu žalosti, saj ima FLAR tako lepe starejše modele, ki jih je vedno lepo pogledati, sploh med obnovo ...... ko se matraš z rjo :D
iz istega razloga tudi sam nimam več teme od 75 tukaj :-)(
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

In zakaj pride do tega, da ni nobenega starejsega primerka tukaj? Ker jih vsi skrivate, in nihce noce nic predstaviti tukaj.
Nimamo vsi znanja/financ, da bi imeli doma se 5 vozil polnih rje, ki bi jo sanirali
Lorenzo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Apr 21, 2015 7:44 pm

Kakor se spomnim, ti Smukec nimaš teme tukaj gor zaradi nedoraslosti in brezvezne užaljenosti. Je bil samo kreg notri.

Grega983, ker večina foruma ne vozi stare Alfe, ali jo ne obnavlja, je treba to označit za neumno?
Ne vem zakaj je potreba po takem jokcanju, predstavita svoje Alfe in bomo z veseljem prebirali vajine teme.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Finance so ali pa ne.

Poznam primer, ko se je cela delta spedenala za kakega jurja (ampak sedaj ne zgleda kot avto ....), poznam primer, ko se je v delto vložilo manj kot 3k eur (nov motor, ličarija, vse je mož delal sam) pa zgleda kot avto, osebno sem spoznal kako je v delto zmetati 20k (in več; pa je še kaj za delati), poznam primer, ko se je v delto zmetalo 30k eur in več pa še ni konec .......

Finance so relativna reč. Vprašanje je kako v detajle se spuščaš, kaj vse sam narediš in kako kvalitetne barve/nadomestne dele uporabljaš.

Tam v prekmurju se rihta navadna 1.5 33ka 3. generacije, kjer je bilo vloženega že kar nekaj tisočakov pa še ni videti konca, sam avto pa vreden toliko kot je bencina v keslu pa kolikor je profila na gumah .....

Tako da o financah razlagat je bv. Bolj je vprašanje volje.



Lorenzo - nič ne jokam in skrivam
http://oldschool-slo.com/viewtopic.php?f=12&t=1010" onclick="window.open(this.href);return false; - tema o 33ki
http://oldschool-slo.com/viewtopic.php?f=12&t=634" onclick="window.open(this.href);return false; - tema o delti

Ne pričakuj da bom za nazaj malal slike gor, ker je tega preveč. Za delto se bo tu pa tam kak detajl porihtalo in bom objavil slike, 33ka pa gre bolj počasi in bodo slike tekoče gor.
Zadnjič spremenil grega983, dne To Apr 28, 2015 8:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Mene vsake toliko prime imet kakšno GTV6, ampak če bi mi jo kdo dejansko ponudil, bi se verjetno iskreno povedano usral zaradi vzdrževanja. Pa vem, da je na forumu večina mojstrov samoukov, ampak je moja statistika tovrstnih podvigov bolj porazna :)
Zato pa s toliko večjim veseljem prebiram take teme =D> =D>
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Vem, kaj pomeni zmetati v avto par k€.
Ampak ne vem, zakaj je neumno, če uporabniki foruma ne vozimo in ne rihtamo avtomobilov iz časa pred našim/mojim rojstvom...
Ampak, tudi 159 bo nekoč oldtimer, zakaj je nebi ohranjene kupili?

Kakor koli že, pohvala za trud pri projektih, da nebom samo kritiziral :wink:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Lepa zgodovina, 159 pa le tribesu daj v roke za mapo. Če te kej mehanskega zanima o p4 se mi še neki sanja ko sem delal rwd. Mogoče ti lahko kaj svetujem oz pomagam tudi okol motorja in ostalega.
Pa ne zasrat še ene teme s kregarijo, pa smukc ti bi lahko vseen mel temo o 75...
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Alan, lahko mi pomagaš tako, da mi zrihtaš delujočo visko sklopko, če pa imaš še kako celo premo na zalogi pa še toliko lepše :)

Drugače pa bom v kratkem <just in case> nabavil rezerven motor in menjalnik (P4) ter še nekaj dobrot za permanentko :mrgreen:
Načeloma je motor v dobrem stanju in ga nimam v planu odpirati, nov sinhron 2. prestave za menjalnik pa že tudi dobil .... poleg tega da imam na zalogi še dva navadna menjalnika :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Odgovori
  • Informacija