Bella Giulietta

Slikice vaših jeklenih konjičkov
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

če boš menjal izpuh ti tega starega kupim!
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Dobra ideja, za prodaja rabljenega. Ker tista plastika ni draga. Izpuh pa je drag, da se ti rola.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

iščem tudi samo original nastavek pa ga nikjer ne dobim, nov je pa okoli 100€ :roll: ...plastika pa je original cenejša, kot pa nadomestek originala =)
deathstar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Apr 19, 2015 6:44 pm
Vozilo: Giulietta 2.0jtdM
Kraj: Novo mesto

tudi ce bom menjal izpuh originala ne bom prodal ampak bo v rezervi za stock look v kolikor se bo avto prodajal...
Zadnjič spremenil deathstar, dne Če Feb 16, 2017 1:21 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
deathstar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Apr 19, 2015 6:44 pm
Vozilo: Giulietta 2.0jtdM
Kraj: Novo mesto

vceraj se je malo delalo. in sicer se avto počasi pripravlja na dodatno izboljšavo audio sistema. osnova bo, da je vse videti kolikor se da stock, se pravi da razen kiste za sub v gepeku in pa pozicija visokotoncev ostalega ni videti...cca. 5 ur sva vceraj s kolegom rabila da sva razdrla vrata in polepila s Silent coat izolacijo, ki zadusi nezaželene vibracije in skozi konektorje na vratih potegnila dodatne kable za priklop visokotoncev in mid-basov (ker bo brez kretnice vezano v aktivo)...tapet še ni nazaj danih, ker so še v obdelavi. na zadnjo stran tapet se bo namestila posebna zvočna pena, ki ne prepušča ostalih zvokov v notranjost vozila se pravi razni šumi od voznje itd. na sliki se vidi da je še vedno nameščen oem zvočnik samo zato da ne bo dolgčas do naslednjega vikenda...
Slika
potrebno je bilo povrtati vse zakovice, nato pa notranjost pleha očistiti z alkoholom
Slika
Slika
Slika
Slika
več o zadevah katere se bodo vgradile in več slikovnega materiala pa naslednjič.

lp Andraž
Zadnjič spremenil deathstar, dne Pe Feb 26, 2016 5:36 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Kar temeljito si se lotil zadeve =D> =D> =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
deathstar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Apr 19, 2015 6:44 pm
Vozilo: Giulietta 2.0jtdM
Kraj: Novo mesto

Edino tako se bo dosegel pravi namen...
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Odlično, na pravi poti si =D>

Pa nikar prehitro vse dokončat... Boš prikrajšan za zadovoljstvo ob vsakem improvementu, ker na boljše se (pre)hitro navadiš (razvadiš) 8)
Ne, saj se hecam. Večji "preskok" ima tudi svojo prednost in zadovoljstvo :wink:

Aja, čez konektorje si samo povlekel žice, ali si bil zelo temeljit in dal žice na pine, da bo razstavljivo? Saj zvokovno je prva izvedba boljša, a ko je treba kaj ob nedajbože podirat je pa ](*,)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
deathstar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Apr 19, 2015 6:44 pm
Vozilo: Giulietta 2.0jtdM
Kraj: Novo mesto

v avtoakustiki se ze nekaj casa udejanjam vendar do zdaj vedno bolj v Spl vodah. tokrat pa prvic bolj v SQ usmerjen sistem. temu primerna bo tudi roba in komponente. iz tega sledi da so kabli v 1 kosu od ojacevalca do driverjev...vsak nadaljni dodatni stik povzroci nekaj malega izgube pri prenosu...poudarjam pa da avto ne bo delan za sq tekmovanja ker bo narejen za poslusanje, ki bo meni odgovarjal ne pa 3-5 sodnikom ki na tekmi pametujejo kaj vse ni slisal. glede na to da imam doma tudi precej kakovosten Hi-Fi sistem vem kaj zelim...le casa ni veliko da bi se vse naenkrat naredilo tako da pocasi po etapah :)
Ice1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Jul 09, 2015 11:30 am

Pravilno razmisljas :). Sem se sedaj spomnil svojih mladih dni,ko so vsi metali robo not za na tekmovanja, jaz sem si pa za svojo duso privoscil za v avto ozvocenje od Focala serije utopia,in vsi "profici" takrat sploh niso vedeli kaj to je :), dokler se niso vsedli v avto.Tako kot si ti napisal to je bilo za mojo duso...Dobil sem kvaliteto glasbe katero sem zelel.

Ps: vidim da si iz NM, na svoji julki imam eibach in QV ,ce bos zele probat kok je trd, vidim da imas to v planu ;)
deathstar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Apr 19, 2015 6:44 pm
Vozilo: Giulietta 2.0jtdM
Kraj: Novo mesto

Bi z veseljem malo zapeljal. Glede 18k sm malo razmislil inse ze idlocil da bo prehudo za ceste po katerih se dnevno vozim. Raje 17 pa 235 sirino in pilost sport3 gume ali kaj podobnega da se bolj drzalo...glede eibach pa ja. Z veseljem...
Ice1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Jul 09, 2015 11:30 am

A sva se srecala malo prej pred krko?
deathstar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Apr 19, 2015 6:44 pm
Vozilo: Giulietta 2.0jtdM
Kraj: Novo mesto

Ice1 napisal/-a:A sva se srecala malo prej pred krko?
drzi. s m takoj opazil da je malo prizemljena julka :) mi je vsec
Ice1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Jul 09, 2015 11:30 am

:wink: je tudi kar trda,pa distancnike bom najberz dol vzel ko mi dosadi tresenje volana med 100 in 120 kmh, je kar nadlezno.
deathstar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Apr 19, 2015 6:44 pm
Vozilo: Giulietta 2.0jtdM
Kraj: Novo mesto

Kot rečeno, teden je naokoli in zopet je bil delaven podaljšan vikend. nadaljevalo se je z vgradnjo komponent, menjavo akumulatorja (z močnejšim namenskim), potegnilo se je kable, ter nazadnje grobo nastavitvijo procesorja (kar je vzelo največ časa cca. 10 ur poslušanja , spreminjanja itd.). Zadnje zvočnike sem izklopil, ker zvokovno preprosto ne dohajajo sistema. Naj napišem še kakšne komponente so vgrajene.
- sprednji sistem Gladen Zero line 16ka in tweet brez kretnice, ker je vezano v aktivo
- 4kanalni ojačevalec Mosconi Zero 4 za poganjanje sprednjega sistema
- od prej pa že sub Jl Audio 10w3-v2 in 1 kanalni ojačevalec Alpine pdx 1.600
- 3 pari premium signalnih kablov Jl Audio
- audio procesor Audison Bit Ten D z DRC (digital remote controler)
- baterija Ground Zero GZBP 1.2500X
- Silent Coat antivibracijska izolacija
- Silent coat antivibracijska pena
Najprej se je na podampirano ploščo vgradil lesen distancnik, dodatno oblepil z izolacijo in filcom
Slika
Slika
Nato se je pritrdil driver
Slika
Slika
Tudi notranja stran tapete se je polepila z izolacijo in peno, prav tako so se z filcem in vezicami pritrdili vsi kabli. visokotonec je lociran v plastičnem trikotniku pri vzratnih ogledalih (še ni dokončano, ker se preverja usmerjenost samega driverja)
Slika

Procesor lociran v armaturi v prostoru nad sovoznikovim predalom kabli za DRC in usb kabel za priklop na računalnik pa v sovoznikovem predalu.
Slika
Slika

Oba ojačevalca locirana v dvojnem dnu v prtljažniku
Slika
Slika

Baterija pa tam kjer mora biti z 1x 20mm kablom in 1x 30mm kablo ter pripadajočima varovalkama.
Slika

Toliko zaenkrat. Ko se sistem ulavfa (cca. 20 ur igranja), pa sledijo fine nastavitve zamikov ter rezov ter dokončna montaža visokotoncev. Morda sledi tudi kakšen filmček in pa seveda poslušanje po želji na kakšnem srečanju. V kolikor ima kdo kakšna vprašanja glede samih komponent ali montaži pa kar na plan.

lp Andraž
Odgovori
  • Informacija