Giulietta

Slikice vaših jeklenih konjičkov
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Zadnji mesec pred registracijo precej pester.
Tehnični brez težav šel čez, v treh dneh 2x presenečenje na parkingu: 1. na prednjem odbijaču in blatniku, 2. zadnji odbijač. Stvar je v popravilu, vmes je potekla registracija, avta trenutno ne rabiva (žena je na porodniški), tako da bo avto bolj ali manj stal. Kupcev za Mitota z 200.000km tudi ni... :doubt:
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kljub vsemu se nisem mogel upret in sem nabavil tole 8)

Slika
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Na Mitotu zamenjan zadnji levi ležaj, spet počena prednja desna kolotečna plastika. Zdržala je manj kot 1 leto.

Se je pa iskanje karavana/enoprostorca končalo... Po dolgih notranjih bitkah in kolebanjem med S-max, Berlingom, C4 Piccasom, Octavio, C-klaso in še kaj, je k hiši je spet prišla nova kača - 159 SW 2.0, 170KM, črna. Malo sem jezen, ker sem spet popustil, ampak vseeno... Lepo izgleda ko pogledam na dvorišče.

Narejen servis, 4x filtri in olje.

Smo že v iskanju 18'' podkev ali 19'' TI. :mrgreen:
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

nedvedinho napisal/-a:
Smo že v iskanju 18'' podkev ali 19'' TI. :mrgreen:
Če najdeš še kakšne odvečne, prosim javi :mrgreen:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Gregson prodaja replike 18" podkve.... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Folijo/plastiko med stranskima šipama imam precej uničeno.
Je kdo že reševal ta problem.

Ni mi čisto jasno, zakaj je tako slabo ohranjena, ker na večini starejših in z več kilometri niso tako slabo. Edina razlaga so mi vremenski vplivi.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Na B stebričku?
Pri 156-ki sem original folijo s fenom pogrel ter jo odlepil. Namesto nje sem dal navadno samolepilno črno folijo z ebay-a.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Slika
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

159:
Sanirane pikice od kamenčkov na obeh bokih, pobarvana tudi hauba in odbijač in zmontirane nove prednje luči. S starimi se ni videlo nič. In najpomembnejše... Dobil sem 19'' TI 8)

Mito:
Zamenjen levi zadnji ležaj, gibljiva cev na izpuhu in zadnji lonec z nastavkom.

Drugače pa v iskanju gum:
215/40/18 - letne Mito
235/40/19 ali 225/40/19 - letne 159
225/50/17 - zimske 159
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Včeraj se je zgodila nepričakovana sprememba: za v službo ne potrebujem več svojega avta, tako da bosta od zdaj naprej stala oba doma.

Če slučajno koga zanima Mito, ponovno naprodaj, žal nimam kaj počet s toliko avtomobili.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Mito: narejen redni servis na 218.000km. Sploh mi ni jasno od kje se mu kilometri nabirajo.

159: prednja leva šipa je občitala v popolnoma odprtem stanju. Še dobro da nisem bil 90km od doma, in da je sijalo sonce :doubt: Novost je tudi blindiran EGR in malo napimpan motor. In dobil zimske gume 17''. Še vedno v čakanju kakšne ugodne varjante 19''.

Ostalo ok. Čez poletje narejeno nadpovrečno veliko kilometrov. K sreči brez problemov.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

159: menjana jermenica in mikrojermen. Dobil letne 19'' Pireli P7, letnik 2017, 6-7mm profila. Po 2 tednih frajerjarjenja mi je eno iz strani napihnilo. :doubt:

Mito: padel tehničnega zaradi lufta v desnem končniku, v manj kot 1h zamenjana levi in desni, ter narejen tehnični. Lufta pa tok kot pri novemu...nič...kr neki.
Zanima zgodba z zavarovalnico: na tehničnem me je opozoril da imam opraskane luči. Vredu nimaš kaj! Ker imam luči zavarovane, pokličem zav., naredijo cenitev. Dobim odločbo da mi, zaradi amortizacije, priznajo samo 60% računa za mejanvo luči. 40% moram plačat sam. Ker jih nisem dobil na telefon, se mi ni dalo več ukvarjat s tem, in sem šel vseeno v menjavo z lastnim vložkom 40%. Tudi če bi jih dobil, dvomim da bi spremenili svojo odločitev. Avto trenutno zavarovan brez kakšrnegakoli kasko debilizma itd. Omeniti velja tudi, da se je Strajnar lepo zavzel, da je našel originalne temnejše (QV) luči. Avto zdaj izgleda še lepše. 8)
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

159:
prodano! Srečno novemu lastniku.
Ostale so mi originalne 19'' TI feltne z dobrimi gumami (tisto ki sem uničil sem nadomestil z novo, nerabljeno) in Thule nosilci (SW brez sank).

Mito:
dela dalje brez težav. Dve Sunny (2013) pnevmatiki sem zamenjal rabljenimi Conti SportControl5 (2016).
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

nedvedinho napisal/-a:Slika
Če kdo ve kje se zdaj nahaja ta Brera (3.2, rjavo usnje), prosim za inforamcijo
Nazadnje se je poškodovana prodajala v Šmarju pri Jelšah.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ker sem bik in mi ena delujoča Alfa ni dovolj - Mito, sem letos nabavil še dve z idejo da jih bomo že nekako familijarno ponucali ali pa da Mitota dokončno prodam, ker sem vseskozi v dilemi ali se mi ga sploh splača.

Torej;
Giulietta 2.0 140KM 2012
159SW 2.0 170KM 2010.

Glede na težave z eno in drugo, bi moral kupit še četrto, pa da sta povprečno vsaj dve od teh vozni.


Giulietta:
Pedal za gas je postal neodziven. Po ponovnem zagonu avtomobila je avto deloval do ponovitve napake. To se je zgodilo 2x v jutranji gneči ob hladnem motorju. Tester je pokazal napako P1541 Variable Displacement Oil Pump. Avto je deportiran k mehaniku. Po izkušnjah mehanikov in uporabnikov tujih forumov ni kriva oljna črpalka. Ta naj ne bi crknila nikoli. Na alfaowner predlaga menjavo 55271489 - ventil pritiska olja. Bomo probali.


159:
Ob pritisku na tipko start, avto občasno potrebuje cca 2-3s več kot je normalno da vžge. Vžge vedno. Ob tem se pojavi belo-moder dim. Na ekranu se je sprava pojavljalo obvestilo o vodi v naftnem filtru, zadnje čase pa o slabih grelnih svečkah. Tester pokaže napako na luftmeserju. Bomo zamenjali s testnim in vidim kako naprej. DFP in EGR sta out.

Sprva se mi je zdel volan ok, zdaj pa opažam da je zavijanje v obe smeri postalo nenavadno. Občutek je kot da bi se spreminjala moč servota. Zavije normalno, potem pa v enakomernih preslednih (kot nekakšno valovanje) čutiš drugačen občutek na volanu. Morda je tudi malenkost čuden zvok, ali je to samo občutek.


še dogodki o Mitotu iz zadnjega leta:
Ponovno padel tehničnega. Zadnja desna ročna ni prijela niti %. Seveda ni mogla, razpadle so zadnje Brembo ploščice, menjane pred 40.000km. Ponovno zamenjan desni kolotek. Na 234.000km opravljen redni servis. Piči dalje. Avto je (hvala bogu trkam na ves les okoli sebi) postal zelo zanesljiva, predvsem pa ugodna zadevica.
Odgovori
  • Informacija