Alfa 156 V6 Sunday track car

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Po daljšem premišljevanju sem se le odločil odpreti temo za svoj avto.
Malo sem kolebal med tem ali je prav, da avto predstavim na internetu pa sem se na koncu odločil, da avto pokažem ostalim alfistom :D

Čeprav sem bil odločen, da kupim en drug avto pa se vse skupaj nekako ni izšlo sem začasno kupil svojo prvo Alfo 156 in to zato, ker sem se z Alfami precej dolgo spogledoval in se je pokazala priložnost, da sprobam Busso V6. To je bila zelenkasto siva 156 2.5 v6. Avto se mi je takoj dopadel že zaradi večjega števila konjskih enot ( prej M44 318is BMW E36 ) pa seveda 6 valjev , ki naredijo pravo :-({|= čez Novitechov izpušni sitem :D Ker pa meni na avtu največ pomeni lega in občutek za volanon sem bil nad KW Gevindami več kot navdušen pa sem že prej bil " razvajen " z Eibachom na BMWju...... No pa je prišlo tako daleč, da sm se odločil avto nekej časa imet in sem na motorju naredil glavni servis zamenjal vse tekočine, nove bremze in za začetek letne sezone kupil gume Federal RSR semislick :evil:
Tako sem z avtomobilom prevozil kakšnih 8K km med drugim dolomite potem pa je sredi poletja avto nastradal v precej butasti nesreči.
U glavnem totalka kar je bilo uporabnega sem pobral dol školjko pa odpeljal v prešo ](*,)

Preživeli so vsi pomembni deli in je v smeti romala u bistvu samo školjka ostali pa so motor, gevinde, feltne itd. Vse skupaj sem mislil prodat ampak sem stalno govoril, da edino v primeru če se pojavi “Ferrari” rdeča 156 z v6 motorjem se še enkrat lotim projekta..... po cirka pol leta se na internetu pojavi precej po Need for speed zrihtana rdeča 156tka :mrgreen:


V upanju, da se lahko odstrani vso naknadno robo iz tega avtomobila brez poškodovanja laka in ostalih stvari z avtomobila z aro v žepu že naslednji dan letim na ogled. Vsi deli so bili le prisilikonani na avto nič vrtano ali kaj podobnega. Motor že ulala let ni videl glavnega servisa =D> ampak itak sem imel rezervnega in pa u bistvu vse kar pač ni štimalo doma v garaži :mrgreen: tako, da sem se odločil za nakup.

Da preidemo h bistvu....

Glede na to, da je rdečih 156tk z šestakom v nosu čedalje manj na slovenskih cestah in kolikor gledam tudi v tujini sem se odoločil za korak več ter se lotil malo bolj obširne obnove kot sem sprva mislil. Ideja je, da se avto naredi čimbolj lahek in močan seveda pa se nadgrajuje ostale komponente za boljšo lego in vodljivost. Vse skupaj gre malo po vzoru Alana kateri mi pomaga z kakimi nasveti…. Avto pa bo ostal street legal za nedeljske vožnje in občasne trackdaye :wink:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Slika

Takšna je bila takoj ko sem jo pripeljal domov

Slika

Tkole je zgleda po pol ure dobre volje, da je bila malo bolj sprejemljiva :mrgreen:

Slika

Tole pa naslednji dan :lol:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Lepo zgleda =D> =D> Šestakov ni nikoli preveč.
Spidermen
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe Sep 23, 2016 8:49 pm
Vozilo: AR 33 boxer 1.3
AR 156 116 hp
AR 156 SW 14o hp
Spider 916 2.0 t.spark
AR 155 t.spark
Kraj: N.Gorica

Lepo si jo resil navlake, italijani znajo narediti lep avto in raznih dodatkov res ne rabi...pa srecno voznjo
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Tale si zasluži čimbolj originalno stanje :wink:
Srečno!
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

pohvalno =D>
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke - kar tako naprej!!! =D> =D> =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Me veseli, da se vam projekt dopade :wink:

Avto bo zrihtan v original verzijo verjetno bo imel cupra lip katerega že imam doma. Naložen bo kvečjemu z kakšnimi racing dodatki :evil:

Seveda pa vse nikoli ne gre po planih in je bila prvo večje razočaranje rja ](*,)
Ko sem avto gledal sem najbolj želel zdravo školjko kar se mi je zdelo, da sem dobil.... ko pa sem začel razkopavat in z izvijačem tovčt po podvozju se luknje čez pleh kar niso nehale delat :( Vse skupaj sem kar pustil in začel kolebat ali jo poteram naprej pa naj jo zgonjo in v prešo ali jo zrihtam. Raje vidim, da je motor zariban ali kar koli drugega mehaničnega kot pa, da je avto gnil.....

Pa je padla odločitev, da se rjo poštima v celoti in projekt izpelje do konca....

No pa, da ne dolgovezim nekaj slik:

Kako so bile pobarvane čeljusti hahah :D

Slika

Veselica pri odstanjevanju silikona

Slika

Na avtomobilu so bile neke okrasne letvice kar je letelo v smeti

Slika

Ker se stremi h čimanjši teži bo letelo veliko nepotrebnih stvari v koš med drugimi tudi tepih pod havbo

Slika

In pa dodatna oprema : Rja :(

Slika
Slika

Požrti stebrički

Slika

Odstranjena skoraj komplet izolacija iz kabine mislim da sem jo stehtal 30 KG. Ostalo jo je nekaj pod armaturo in okol prestavne ročke.
Tako sem še v notranjosti prišel do rjavih kosov in avto je bil pripravljen na kleparja.

Slika
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Najbolj me navduši, ko ljudje spravijo vso navlako dol iz Alf =D> =D> :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Kako jamranje o rji ....

Govora je o skora 20 let stari kripi in ne novem stroju :roll:

Nosilca sprednjega odbijača zgijeta na vsaki 156 in se ju da dobiti nova. Tisto krasto na koloteku in podnu lahko sam porihtaš, če le nimaš dveh levih rok :D

Raje do konca razstavi avto in temeljito preglej dno karoserije. Na forumu je neko jamranje da 156 blazno rade gnijejo. Čeprav sem sam imel tri ..... ni bilo tega fenomena. Razen na eni id njih, kjer nikoli niso posanirali roba strehe nad vetrobranom od zimskega kamenja in je bilo nekaj rje

Drugače pa predlagam brez kompromisov v predelave :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Hja seveda je jamranje če človek kupi avto bolj kot ne zaradi zdrave karoserije..... Mene rja hudo moti in rjavi kosi niso bili le teji, ki so na slikah. Seveda sem komplet pretolkel podvozje, da nebi spregledal kakih lukanj in jo dal popravit. Sam packal nisem ker ne želim, da se naredi slabo.... s tem se nikoli nisem sam ukvarjal in upam, da se mi tudi nikoli ne bo treba :mrgreen:

Za nosilce odbijačev sem ugotovil, da so res rjavi in prava redkost je dobiti cele original. Dobil sem jih pri alanu kateri je kupil res zdrav avto za novega dirkalca in mu nosilci ne pridejo prav. Pa sem tudi te malo poravil ker jih je rja načenjala bili pa so vsaj kompletni.


Da pa 156 ne gnijejo no nevem sam sem imel 2 pa sta bile obe načeti ta veliko bolj kot prva. Pa tukaj ne govorim o površinski rji ampak o pregnitem avtomobilu. Sta pa obe zgodnji letnik in sicer 1998 če kaj vpliva menda potem niso tako gnile vsaj take informacije sem enkrat nekje ujel.

Kar se predelav tiče bom kakšen kompromis sigurno potegnil amak se bom trudil, da zadeva nastane čimbolj surova :mrgreen:

Še par slikc preden jo je dobil v roke klepar:

Slika

Slika

Slika
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

SilverMan napisal/-a:Tale si zasluži čimbolj originalno stanje :wink:
Srečno!
x2

Sicer nisem ljubitelj nekih predelav, če pa že, je pa vseeno tvoj projekt boljši kot pa tiste japanstayl plastike na avtu.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Uff rje je pa dosti, tok jo se moj dirkalc nima (ta obstojeci). Ja zdej vidim da je moja svicarka res k nova, je pa tm okoli 2002 letnika pa naprej dosti manj rje na 156-kah.
Ce bos se kake malenkosti rabil se pa kr se oglasi :D
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
alex22
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Sr Mar 10, 2010 9:40 pm
Vozilo: Alfa romeo 155 1.8 TS
Kraj: Domžale

tale tvoja alfa pa ima skoraj toliko rje kot moja AR 155 :D
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Res je zame rja katastrofa kaj nej rečem prov sovražim jo in danes, ko sem z bitumnom premazov poden sem nabasal še na eno lukno, ki pa je bla v notranosti šalce za zadnje fedre to mi je klepar spregledal je pa res na takem zajebanem mestu, da bi jo še sam skoreaj tako, da jo jutri pokrpam in potem mirno rečem, da avto nima nobene rje več. Ampak pojdimo po vrstnem redu .... tak kot je avto na prejšnih slikah je obiskal kleparja in bil pri njem en mesec ker se mi pač nikamor ne mudi in sem se zmenil, da ga dela sproti ko bo imel čas..... dobil sem ga kak teden nazaj, da ga začnem počas sestavlat saj se 15 marec čedalje bolj bliža 8)


Slika še pri kleparju in viden napredek

Slika

Praktično novi kraki

Slika

Tole je zgledal iz začetka še kar v redu ampak spodnjega dela blatnika u bistvu sploh ni bilo več :?

Slika

Ena slika iz notranjosti

Slika

Ena iz podna

Slika



Ko je klepar zaključil pa vse namazal z temeljno barvo sem sam z neko maso, ki naj bi bila predvidena za po varih precej na debelo namazal povsod kjer se je varilo.....
Slika


No sledil je prevoz nazaj v delavnico kjer sem z bitumnom vse premazal ...... sledi nadaljevanje :mrgreen:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Odgovori
  • Informacija