Alfa 156 V6 Sunday track car

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Z avtom se kar precej vozim in sem z njim zelo zadovoln. Prostora za izboljšave je itak še precej ampak kot celota je že sedaj alfa super zadeva 8)

Kar se stabilizatorja tiče sem imel serijskega namen zamenjat z kakšnim bolj trdim ampak glede na to, da alfeta zlo rada z repom pomiga zaenkrat ostaja serijski. Zdej verjetno sem z weight reductionom precej spremenil obnašanje avtomobila pri vožnji. Še vedno, ko se spuščam v zaprt ovinek sili nos ven tukaj nimamo kej je le sprednji pogon z šestakom. To je zmanjšano na minimum in je v primerjavi z serijsko v6 156 mnogo ampak res mnogo bolje. Včasih sploh ko gume zadej niso segrete in je slabši asvalt pa zlo rada pobegne pošrek. .

Slika stabilizatorjev. Starega katerega nisem pipal popolnoma nič med obnovo pa speskan in prašno pobarvan nov seveda z novimi gumicami.
Slika

Rešila se je težava z zapiranjem oken. Včasih je zajebaval tudi centralno zaklepanje. Zamenjava modula za sovoznikovim predalom je rešila problem in sedaj dela tako kot mora.

Zamenjana sta še 2 nosilca motorja. Novi so zdaj 3 ta četrtega pa imam problem dobit. Je pa najslabši od vseh bil ravno ta pri jermenih. Novega pa nikakor ne dobim. Menjana sta bila nosilca ki sta bila še v precej dobrem stanju in jih nisem vgel stran ker jih je škoda....Če kdo potrebuje naj mi javi.

Slika

Naročen je Recaro pole position. Čakalna doba je 5-6 tednov kar komej čakam. Usnjeni sedeži so prevroči in preslabo držijo. Želja po Recarotih je že dolga še preden sem imel alfo tako, da sem si izpolnil željo in bom imel homologirano školjko v avtomobilu. Kupil sem še usnjen volan, ki bo šel na preoblačenje v alcantaro ker pač les in školjkast sedež ne gresta skupaj :D . Absolutno se bojo zamenjala tudi bunka na prestavni ročki in pa sredinska konzola.

Avto sem končno tudi temeljito očistil iz spodnje strani in nanesel bitumen zaščito. Par slik kako zgleda....

Slika
Slika
Slika
Slika

Še ena slika iz potepanja.

Slika

Se pa vidi na sliki tudi vizorje kateri mi sicer ne zgledajo najlepše na tem avtomobilu so pa zlo uporabna zadeva sploh zdaj ko nimam klime.

Po zadnjih opažanjih so sprednje roke dobile luft. Na začetku sezone ni bilo vidt ( semislick in težka noga sta naredila svoje) tako, da me čaka zamenjava puš z strongflexi preden pred zimo garažiram pa še kakšna malenkost se bo najdla ampak načeloma je to to
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
brinjovc
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Če Feb 25, 2010 10:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Tako tako...zdej treba vozit...po zimi ko bo pa na klocneh nek bo pa cajt :wink:
You are not a true petrol head, until you own an alfa romeo!

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=30630
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

k bos dal strongflexe mam mogoce neki zate. Doma zvarjene zadnje puse ki roko premaknejo zadaj za 1cm ven, kar pomeni pri zunanjem koncniku 1cm naprej. Dobis vecji castor in posledicno ovinku zunanje kolo malce vecji camber.
Kak mas stek in nagib zadaj, ker pravis da ti rit rado odnasa?
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Če preveč rit odnaša pomaga predvsem počasnejša vožnja.
:P

Lepo jo rihtaš, le tako naprej.
=D>
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Alan napisal/-a:k bos dal strongflexe mam mogoce neki zate. Doma zvarjene zadnje puse ki roko premaknejo zadaj za 1cm ven, kar pomeni pri zunanjem koncniku 1cm naprej. Dobis vecji castor in posledicno ovinku zunanje kolo malce vecji camber.
Kak mas stek in nagib zadaj, ker pravis da ti rit rado odnasa?
Že tko je podrt zadej preveč zato me sploh preseneča, da je včasih živčna . Še vedno najbolj sumim neogrete gume in slab asvalt. Določene ovinke k mam naštudirane in vem da asvalt drži jo odpelem čez res hitr pa tud migne ne.
urbancebulj napisal/-a:Če preveč rit odnaša pomaga predvsem počasnejša vožnja.
:P

Lepo jo rihtaš, le tako naprej.
=D>
Haha to sigurno najbolj pomaga kle sploh ni debate! :D

Hvala se trudimo, da je alfica v čimboljši kondiciji....



Se pa čaka, da tale mobikrog zrihtajo, da tam sprobam meje sebe in avta ampak kr packajo in packajo se bojim, da letos sploh nič nebo in bo res treba do grobnika se zapelat :roll:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
bobo69
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jan 09, 2010 9:23 pm

Kje in za koliko si pa naročil recarote?
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

bobo69 napisal/-a:Kje in za koliko si pa naročil recarote?
Sedež je eden. Zraven sem vzel še sidemounte vse skupaj pa je 750E s popustom naročen na Recaro Slovenija.
Ga pa še vedno čakam....
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Da se malo javim

Alfa se rihta.... no hah in to ubistvu nekaj kar nisem mislil, da se ne bo letos :-k
Rekel sem si, da ko se odločim in vgradim špero valda zamenjam še sklopko ker je vse razdrto. No pa je sklopka šla h hudiču in smo začeli iskati špero :lol:

Vzel sem Queife. Bila pa je prilika kupit Q2 špero, ki jo je ponujal nekdo na hrvaškem pa tudi Angleži iz razbite Gtajke. Vsi so želeli kar precej za rabljene pa sem raje dodal malo več in naročil novo. Ima le doživljensko garancijo pa neglede na to, da to ni zadeva, ki se pokvari je NOVA :mrgreen:.Angleži so jo poslali presenetljivo hitro plačana je bila v ponedeljek popoldne dobil sem jo v četrtek dopoldne.

Nova sklopka in špera :evil:

Slika


Iz Anglije je prišel še en paketek in sicer čepi s katerimi pritrdimo pokrov airbaga na sovoznikovi strani. Ta stari so bili polomljeni. Čepe sem zamenjal danes in morem rečt, da sm zadovoln, ker ni tako strašno navihan pokrov kakor je pri mnogih 156tkah

Slika

Da pa nebom govoril kako se samo šraufa in popravlja povem, da je za mano cirka 5000km in sem z avtomobilom več kot zadovoln. Dve slikce iz potepanja po Avstriji točno Nockalm. Imeli smo precej nesrečo, da je bil vreme zanič in je bila cesta večinoma mokra. No vsaj toliko je zdržalo, da ni padalo ravno takrat ko smo se vozili.

Slika

Slika
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Po nockalmu počas z alfo ! :D
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Evo končno sem dobil sedež

Slika

Preden bo zmontiran moram porihtati nekaj drugih stvari pride pa kmalu na vrsto.

Pri menjavi sklopke pa se je zadeva mal zakomplicirala. Ko je bilo vse pripravljeno, da se združita menjalnik iin motor jih nikakor nismo uspeli dobiti skupaj. Vse še enkrat pregledamo in probamo še enkrat ne gre in ne gre ](*,) Potem pa začnemo mal raziskvt in pogruntamo da je 2 masni vztrajnik bil samo na 2.5 v6 166 motorjih in sklenemo ugotovitev, da so v moji bivši 156 enkrat že menjali motor in pač natlačli notr motor iz 166tke.
Ni bilo druge kot razkopat motor, ki ga imam doma org. od avtomobila za rezervo in odšraufat enomasni vztrajnik.

Pa se je začelo
Slika

2 masni vztrajnik
Slika

Zamenjan z enomasnim kakršen bi moral že od štarta bit v motorju iz 156tke
Slika

Razlika prčakujem, da se bo občutila saj je precej lažji. Enomasni 8.5kg dvomasni 15kg. Pa je spet letelo nekaj odvečnih kil iz avtomobila :mrgreen:

No pa ker je bila odlična prilika in je bilo vse razkopano sem očistil zračni filter
Slika
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Lep projekt.

Dobri ste da ste to pogruntal.
=D>

P. S.
Kaj pa sovoznik, je ostal/ostala na original sedežu?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Dvomasni vztrajnik so mele vse 166ke; tako dizelske kot bencinarske (tudi 2.0 TS). Pa tudi 3.0 GTV. Motor bi se sedaj moral opazno lažje zavrtet.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

urbancebulj napisal/-a:Lep projekt.

Dobri ste da ste to pogruntal.
=D>

P. S.
Kaj pa sovoznik, je ostal/ostala na original sedežu?

Sovoznik bo ostal na original sedežu. Precej egoistično ane hahahah :D
Seveda bi imel oba ampak cena je prebrutalna, da si umislim še enega =; =; :cry:
Že tako je seštevek vseh stvari ki so trenutno na avtomobilu hulala :-)( Praktično je vsaka od teh zadnjih bombončkov vrednostno isto kot slabše ohranjene v6 156tke #-o Po eni strani delam avto zase in se na to niti ne oziram kaj preveč ob morebitni prodaji bo avto šel h nekemu ljubitelju, ki bo znal cenit zadevo. Po drugi strani je pa jeba ker v sloveniji ponavadi noben ne ceni avtomobila v vrhunski kondiciji in z kvalitetnimi kosi.
lizard napisal/-a:Dvomasni vztrajnik so mele vse 166ke; tako dizelske kot bencinarske (tudi 2.0 TS). Pa tudi 3.0 GTV. Motor bi se sedaj moral opazno lažje zavrtet.
Pričakoval sem, da ima tudi 156tka sploh v6 motor 2 masni vztrajnik in niti posumili nismo iz začetka. Konec koncev niti ni to spet tok star avto in me preseneča, da je še vedno enomasen kar se mi seveda dopade. Če ne drugega smo se nekaj naučili :roll:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Ales222
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Feb 09, 2012 10:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ilirska Bistrica

Bravo, vse pohvale! Lep projekt in zelo lepo skrbiš za Alfico =D> Izbira V6 motorja pa itak odlična, upam da ti bo služila še veliko km :) Zanimivo branje, pohvale za trud! :D =D>
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Ales222 napisal/-a:Bravo, vse pohvale! Lep projekt in zelo lepo skrbiš za Alfico =D> Izbira V6 motorja pa itak odlična, upam da ti bo služila še veliko km :) Zanimivo branje, pohvale za trud! :D =D>
Hvala, hvala :mrgreen:


Evo em mali update teme....

Končno je Recaro na svojem mestu. Les in tak sedež seveda ne gresta več skupaj tako, da les zapušča avto. . Kupil sem usnjen volan, ki čaka na problačenje najverjetneje v alcantaro, da zamenja lesenega. Narejena je že nova bučka v črni barvi pa še po sredinsko konzolo moram do kolega. Slike pridejo kmalu zaenkrat le ta od stola :D
Slika

Kupljene so nove zavorne ploščice, ker to kar je trenutno na avtomobilu preprosto ne sprota večkratnega močnejšega pojemka :mrgreen: Mislim, da bo Ferodo DS 2500 v bodoče zadovoljivo opravljal svojo funkcijo [-o< .
Slika

Sem se pa tudi malo igral z poliestrom in izdelujem pokrov, ki bo prišel za smrček avtomobila, ker se odkar so take temperature revež precej dolgo ogreva na delavno temperaturo. Z neko provizoriš plato sem že zapiral reže in je motor prej segrelo. Tako ali tako pa avto čaka zimski spanec in to ne predstavlja neke velike težave.

Končana zadeva bo pobarvana v črno da nebo kdo mislil da bom kar tako gor namontiral =;

Slika


To je to zaenkrat. Letos pričakujem le še menjavo olja in ploščic potem pa do spomladi nasvidenje :wave:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Odgovori
  • Informacija